Wpis z mikrobloga

Nie mogę już słuchać tego zawodzenia "klasy średniej" której podnoszą podatki. Ludzie... Większość osób w Polsce ma problem ze znalezieniem pracy za 3000 na rękę. Dotyczy to także wyższego wykształcenia w słabiej opłacanych zawodach. A Wy tu miałczycie jak jakieś więzienne pedzie, że podnoszą podatki jak ktoś zarabia 6000 zł czy 8000 zł. Jebnijcie się więc w beret i przejrzycie na oczy. Podniesienie bogatszym ludziom podatków, aby ponosili oni wyższe koszty funkcjonowania państwa to jedno z niewielu co się PISowi udało. Wiec... Wuj Wam w doope z waszymi problemami ¯\_(ツ)_/¯

Życia nie znacie.

Ale mimo wszystko i tak **** * ************ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #podatki #bekazpisu #pis #praca #nowylad
  • 304
powiedz, czemu ten kto lepiej zarabia ma więcej płacić?


Ponieważ taki system jest najbardziej wydajny i funkcjonuje w każdym bogatszym od nas kraju Europy.

Czy osoba zarabiająca 10k więcej korzysta z usług budżetowych


Oczywiście że tak. Sam koszt edukacji takiej osoby jest zdecydowanie większy. Jeśli dodatkowo przedsiębiorca zatrudnia innych ludzi to także korzysta z ich edukacji, za którą zapłacił z podatków.

W takim rozumowaniu nie ma logiki, jest zazdrość i zawiść.


Nie,
@Hrjk: no to już nieco zrozumiałem, dzięki za ten wpis - sam szukam pracy i myślałem o R&D którego jak mówisz nie ma wiele a wymagania duże , dla osób starszych co nie robią w Solidworks czy CAD bo ukończyli polibudę na rysunku ręcznym to trudne a pensje które podałeś są śmieszne by się utrzymać w mieście
już nieco rozumiem - szukam pracy i dziwię się czemu nikt mi nie odpowiada
@Hrjk: Już ci ktoś wytknął że baaaardzo prymitywne masz postrzeganie świata i ja się z tym zgadzam. Pomijając już fakt, że polska robi sporo podzespołów do samochodów (np taki hyundai składa auta w czechach ale chyba poło samochodu przyjeżdża w częściach z Polski xD) to zdajesz sie kompletnie pomijać najprotszy fakt, że ludzie tam pracujący WYDAJĄ KASĘ W POLSCE.

Fabryka NIE ZARABIA, fabryka jest GENERATOREM KOSZTÓW. Więc jestem ciekaw jak fabryka
Oczywiście że tak. Sam koszt edukacji takiej osoby jest zdecydowanie większy. Jeśli dodatkowo przedsiębiorca zatrudnia innych ludzi to także korzysta z ich edukacji, za którą zapłacił z podatków.


@pat1ryk: Buahaha jak ty to wyliczyłeś? xD

Nie, zawiść to jest w polskich Januszach byznesu, którzy przez lata płacili niższe podatki niż magazynier na najniższej, a teraz kiedy nie będą już mogli unikać podatków wyzywają wszystkich w internecie od nierobów, pasożytów itp.


Należy
@cwlmod: jestem człowiekiem uczciwym, sam zawodowo pilnuję prawa , nie , nie ściągnę pirata

a pracę mam taką bo jak ukończyłem studia dzienne, podkreślę dzienne, miałem stypendia naukowe, byłem na każdym wykładzie, jako drugi na wydziale obroniłem magistra inżyniera - zgadnij ile szukałem pracy z powodu niespełniania wymagania "co najmniej 5 lat doświadczenia udokumentowanego na podobnym stanowisku" ?
2 lata szukałem pracy wysyłajac weeeeeeeeeeeeeeele CV
no to poszedłem tam gdzie nie
Należy walczyć z takimi pasożytami jak ty, bo Polska będzie stała w miejscu. Co #!$%@? ma znaczyć dzbanie, że płacą mniejsze podatki od magazyniera? Masz jakiś dowód czy to tylko wysryw z twojej głowy?


Dokładnie o tym mówię. Pięknie prezentujesz poziom polskiej elyty finansowej, której słoma z butów wychodzi. Nienawiść, pogarda i ignorancja to są cechy takich ludzi jak ty.
Ten nowy ład w podatkach to jest ta jedna z nielicznych rzeczy
jestem człowiekiem uczciwym, sam zawodowo pilnuję prawa , nie , nie ściągnę pirata


@vilas: Jesteś po prostu niezaradny życiowo. Nikogo nie obchodzi, że ściągniesz pirata. Potem sobie kupisz licencję jak będziesz pracował
@pat1ryk: fakt, wiele jest artykułów, że polski system podatkowy jest de facto regresywny gdy w europie jest progresywny,
ale z drugiej strony źle obliczony

pisałem wyżej - polecam mój wpis wyżej sprzed 1h,
4000 netto to nie jest bogactwo
Dokładnie o tym mówię. Pięknie prezentujesz poziom polskiej elyty finansowej, której słoma z butów wychodzi. Nienawiść, pogarda i ignorancja to są cechy takich ludzi jak ty.


@pat1ryk: Buahaha czyli ty jednak masz IQ poniżej 100 xD Pogardę to się ma do debilizmu, a widzę że u ciebie go nie brakuje xD Zaorany argumentami, więc się obraziłeś. Jakie to typowe xD

PS Mów mi więcej jaki jestem chamski, bo nie toleruję twojej
@vilas: Jeśli tak uważasz to faktycznie dyskwalifikuje cię to z rozmowy z kimś mądrzejszym od ciebie. Nie zapomnij bogowi się poskarżyć jaki to świat jest okropny, bo ty byłeś najuczciwszy ze wszystkich i nic nie osiągnąłeś xD
@pat1ryk: sama edukacja? Przedsiębiorca taki programista 15k w podatku dochodowym oddaje co miesiąc 2k, przez rok ... przez 5? Ile się tego zbiera.

A co z resztą? przecież tych januszy wyzyskiwaczy nie ma nawet 5% w studiujących? Bo z Twojej logiki wychodzi, że Janusz wysykiwacz jest wyzyskiwany przez resztę studiujących, ponieważ de facto płaci za ich studia
zaorałeś się ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Proponuję prześledzić wpływy do
@Panda1112: a ja nie mogę słuchać zawodzenia tych ludzi przed 40ką którzy zarabiają < 3k na rękę. To oznacza, że zmarnowali swoją młodość, lub zwyczajnie nie chcą ciężko pracować.

Powinni podziękować że nie wyjechałem i płacę tu podatki, a późńiej zrobić sobie rachunek sumienia i retrospekcję swojego życia i życia swoich rodziców, a nie się #!$%@?ć do tych co "im się udało" (tak, hehe, udało...). Lokują swoje żale nie tam gdzie