Wpis z mikrobloga

Moja narzeczona wymyśliła sobie że nie chce mojego nazwiska. No to odpowiedziałem spoko ale przemyślałem to i kolejnego dnia powiedziałem że w takim razie chcę rozdzielność majątkową.
I tutaj się zaczęło przekonywanie że ślub jest nam potrzebny.
Na pytanie a co ja dostanę w takim razie dzięki temu ślubowi?
Stwierdziła że bardzo wiele ale nie potrafiła wymienić nawet jednego powodu.
W końcu wymyśliła że dziecko będzie miało moje nazwisko. Ja na to odpowiedziałem że przecież nie chcemy mieć dzieci podobno ( ͡° ͜ʖ ͡°) (ona nie chce albo nie chciała)
No i że ona będzie mi wierna do końca życia. To się zapytałem a to teraz nie jesteś mi wierna?

Teraz jest wielki foch i nie odzywa się od dwóch dni. Chyba jednak za dwa lata nie będzie ślubu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#logikarozowychpaskow #rozowepaski #zwiazki
  • 369
@Yurakamisa: na zajęciach z prawa cywilnego wykładowca (z wieloletnim doświadczeniem jeśli chodzi o sprawy rozwodowe) zawsze nam powtarzał: nie bierzcie ślubu bez podziału majątku. Tu gdzie mieszkam podział majątku jest automatyczny, jak bierzesz ślub to masz podział majątku, jeśli nie chcesz mieć podziału spisujesz umowę przed notariuszem. Uważam to za bardzo dobre rozwiązanie, ale w Polsce raczej nie przejdzie.
@maniasta_: @dobrzecisiewydaje: Jeśli ślub musi być bo tradycja to i nazwisko musi być zmienione. Jeśli nazwisko ma być jak kiedyś to nie widzę sensu brania tego ślubu. Jakby tutaj nie chodziło o zobowiązania i obietnicę wspólnego życia tylko o #!$%@? ślub w białej sukni i #!$%@? kasy na wesele. A za 2 lata powie, że cię już nie kocha. Na co mi takie małżeństwo. Zmienia nazwiska pokazuje, że kobieta jest