Wpis z mikrobloga

Hallo, dzień dobry! ( ͡ ͜ʖ ͡)

Tymi słowami zaczynam mój vlog w ramach którego przedstawiam proces rekrutacyjny na stanowisko Java Senior Developera/Tech Lidera do norweskiego Software House.

✅ O tym jak wyglądały 4 etapy rekrutacji opowiadam wraz z dorzuceniem paru rzeczy, które wykorzystałem by wyróżnić się na tle ponad 100 innych kandydatów.

✅ Pod filmem zajdziesz też wersję tekstową

Jestem ciekawy co sądzisz o takiej rekrutacji ( ͡º ͜ʖ͡º)

#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #java #backend #technologia #informatyk #ciekawostki #jvm #byczazagroda #framework #spring #norwegia #kariera #it
SoftBull - Hallo, dzień dobry! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Tymi słowami zaczynam mój vlog w ramac...
  • 186
hindusi zazwyczaj gowno umieja to prawda, i trzeba po nich poprawiac. Niektore firmy ida po rozum do glowy bo zrobily sobie cost/benefit analysis i im wyszlo ze to nie ma sensu. W dodatku hindusi tez drozeja. Ale nie oszukujmy sie, w wiekszosci standardowych przypadkow przewaga indii jest zbyt duza.


@przekret512: Ja się zajmuję trochę trudniejszymi (aczkolwiek IMO nadal nie trudnymi) rzeczami niż jakiś standardowy gównofrontend na wordpressie gdzie pewnie Hindusi już
Jaką w takim razie widzicie przyszłość branży w Bolzdze? Doczłapię sie do seniora, a potem zarążną mnie wyrobnictwem za przeciętne pieniądze, gdzie na końcu wygryzie mnie jakiś Kumar, czy inny Saneel?
Jaką w takim razie widzicie przyszłość branży w Bolzdze? Doczłapię sie do seniora, a potem zarążną mnie wyrobnictwem za przeciętne pieniądze, gdzie na końcu wygryzie mnie jakiś Kumar, czy inny Saneel?


@PIENSCI_WONSZA: Jak ktoś się do tego nadaje, jest sumienny i uczciwy, to mu żaden Kumar nie zagrozi. Jedynie na juniora będzie miał problem się wkręcić bo bootcampowa szarańcza też dokonała dużych zniszczeń w rekrutacjach, potem powinno być z górki.
@Khaine: ja robilem w SAPie jako dev. Potem consulting IT (glownie tez przy projektach SAPowych, roznych CRMowych, Salesforsy itd), project management.

Moge Ci powiedziec ze projekt managerzy sa rozliczani z marzy projektowej. I jakbys sie nie zginal i fikolkow nie robil, docelowej marzy projektowej nie da osiagnac sie przy zatrudnieniu rodowitych devow, dlatego zazwyczaj bierze sie corowy team z europy wschodniej i cala reszta z 90% z Indii. Tak wyglada model
it to bogowie xD


@Student_AWAS: W Polsce tak. Chyba że ktoś jest leszczem i gówno umie albo jest jakimś autystą i nie umie się sprzedać nawet trochę.

#!$%@?, zobaczyliscie troche papieru wiecej i myslicie, ze to absolutny maks i sciana, ze nikt wiecen nie zarabia, beka z was xD


Tak nikt tutaj nie mówił, problemem na jaki się zwraca uwagę to że senior dev miałby zarabiać tyle co magazynier, bo to
@Student_AWAS: no w polsce jest takie przeswiadczenie, moim zdaniem bardzo negatywny obraz zarobkow w IT. W sumie ludzie ktorzy mogliby zajac sie swoim biznesem, utalentowani, laduja szybko w IT bo duza kasa. A za pare lat to bedzie dziura jak na zachodzie. Sam to przeszedlem, bo na poczatku mojej kariery (po okolo 4-5 latach) zarabialem w latach przed kryzysem ekonomicznym 2008 jakies 20 krotnosc tego co moi rodzice, wiec wiesz.
Moge Ci powiedziec ze projekt managerzy sa rozliczani z marzy projektowej. I jakbys sie nie zginal i fikolkow nie robil, docelowej marzy projektowej nie da osiagnac sie przy zatrudnieniu rodowitych devow, dlatego zazwyczaj bierze sie corowy team z europy wschodniej i cala reszta z 90% z Indii. Tak wyglada model businesu w tej branzy niestety....


@przekret512: korporacje nie są całym światem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Student_AWAS: No a ja zarabiam za siedzenie w domu przy kawce i robienie stosunkowo przyjemnych (dla mnie) rzeczy więcej niż prezes firmy w której jeszcze rok temu pracowałem. No i co z tego? Jego sufit wyżej niż mój (a dno głębiej), ale ja powoli zapominam co to jest stres a on z klockiem w gaciach chodził na co dzień bojąc się czy jakiś projekt będzie dowieziony. Lepiej może zarobić choćby lekarz
@BigArtoo: Przestań patrzeć przez pryzmat firm, które jedyne co robią to optymalizują procesy bo mają taką markę na rynku, że im nic nie będzie. Kiedy firma musi stworzyć produkt, który będzie działał, będzie rozwojowy i będzie zarabiał pieniądze - podpisując SLA z firmami. Nie możesz sobie zaryzykować, że nie będziesz miał działu, który w kilka godzin max nie rozwiąże problemu. Dodatkowo lecisz na finansowaniu więc masz hajs na takich zawodników -