Wpis z mikrobloga

Hallo, dzień dobry! ( ͡ ͜ʖ ͡)

Tymi słowami zaczynam mój vlog w ramach którego przedstawiam proces rekrutacyjny na stanowisko Java Senior Developera/Tech Lidera do norweskiego Software House.

✅ O tym jak wyglądały 4 etapy rekrutacji opowiadam wraz z dorzuceniem paru rzeczy, które wykorzystałem by wyróżnić się na tle ponad 100 innych kandydatów.

✅ Pod filmem zajdziesz też wersję tekstową

Jestem ciekawy co sądzisz o takiej rekrutacji ( ͡º ͜ʖ͡º)

#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #java #backend #technologia #informatyk #ciekawostki #jvm #byczazagroda #framework #spring #norwegia #kariera #it
SoftBull - Hallo, dzień dobry! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Tymi słowami zaczynam mój vlog w ramac...
  • 186
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SoftBull: Ale to jest mało nawet jak na UK. W Londynie bieda senior zaczyna się od 75k GBP to jakieś 95k NOK, przy czym okolice 100k GBP za seniora/tech leada są realne. Podejrzewam że jednak koszty życia w Londynie są niższe niż w Norwegii.

Jak piszą wyżej to już lepiej w Polsce siedzieć.
  • Odpowiedz
Ludzie gowno robiacy zarabiaja przez to ponad stawki rynkowe


@przekret512: skoro taką wynegocjowali, to jest to stawka rynkowa. nie ma żadnego obowiązku zgadzać się na stawki proponowane przez związek, ale rozumiem że taki 15-letni mitoman jak ty mógł jeszcze do tego nie dojść w książce od wosu xDDD
  • Odpowiedz
@Smoothie: zależy. Indusom dobrze się żyje w tym ich p---------u. Zwłaszcza, jak mieszkasz na terenie dobrze wyposażonego i chronionego apartamentowca, gdzie zwykli ludzie nie mają wstępu.
  • Odpowiedz
wszystkim, którzy się wydaje, że w Polsce płaci sie tyle co na zachodzie: nie nie płaci się. Na zachodzie na kontrakcie b2b dostaniesz conajmniej 2 razy więcej. Sam przeskoczyłęm z 25k na b2b na 10k, ale Euro. Owszem koszty życia są wyższe-ale np żyjąc w Warszawie za 6k w takim np Monachium czy Amsterdamie wydasz powiedzmy 12k (a nie wydasz, bo ta różnica to 20-50% a nie 100%).

25k - podatki-to jest
  • Odpowiedz
@przekret512: trochę przesadzasz, poprostu na zachodzie specjaliści w prawie każdej dziedzinie dużo zarabiają, a jak już ktoś wyżej wspomniał Programista czy IT to bardzo globalna branża i dlatego można tak dobrze zarobić nawet w krajach rozwijających się:)
  • Odpowiedz
@v01dtec: Tak, nie zarabia się w Polsce tyle co na zachodzie. Średnia w Niemczech dla seniora Javy to 62000€ rocznie, a w Polsce 33000€. Poza tym dlaczego w Polsce miałyby być zarobki takie jak w krajach które outsorcują tu zadania?

Opinie, że jest inaczej pojawiają się dlatego, że w Polsce jest większy rozstrzał zarobków niż w takich Niemczech - juniorzy zarabiają dużo mniej a najlepsi seniorzy dużo więcej od
  • Odpowiedz
to jest mało nawet jak na UK. W Londynie bieda senior zaczyna się od 75k GBP to jakieś 95k NOK, przy czym okolice 100k GBP za seniora/tech leada są realne. Podejrzewam że jednak koszty życia w Londynie są niższe niż w Norwegii.


@russo: Znowu anegdotyczne informacje. Średnia dla senior Java w Londynie to 64k GBP, a 10% nie ma nawet 50k GBP (bieda senior)
https://www.glassdoor.de/Geh%C3%A4lter/london-senior-java-developer-gehalt-SRCH_IL.0,6_IM1035_KO7,28.htm?countryRedirect=true
https://www.payscale.com/research/UK/Job=Senior_Java_Developer/Salary/5d8665c6/London

I nie zapomnij, że
  • Odpowiedz
w Polsce 33000€.


@darck: Przecież to jest kwota kompletnie z d--y xD To jest przy obecnym kursie euro (czyli bardzo wysokim) ledwo 12 453 zł.

A senior jak tylko nie jest jakimś przygłupem który sam się wystawia do dymania bierze 100 zł/h (i to jest i tak w miarę skromnie, bo śmiało wyciągnie więcej jak tylko się trochę postara) na B2B co daje 16800 zł na fakturze średnio co miesiąc. Na rękę to jest 12800 zł. A pewnie w tych statystykach jest brana kwota brutto. Nie wiem skąd te statystyki są brane, ale chyba z wsi jakichś gdzie nie ma IT, bo raczej nie z dużych miast gdzie są oferty lepsze niż z totalnych
  • Odpowiedz