Wpis z mikrobloga

Szaleństwa nie ma końca... 375kg box squat vs bands :P

Udało mi się zrobić dzisiaj 375kg x 1 czyli 215kg na sztandze + 160kg z gum.Podniosłem to tylko dzięki temu, że utrzymałem technikę, gdyby cokolwiek uciekło nie dało by rady tego uratować lol :P

Pierwszy raz trening aż z 4 mocnymi niebieskimi gumami na sztandze (po dwie na stronę)... te gumy naprawdę chcą wgnieść w ziemię. Zmierzyłem dokładnie po treningu, one łączeni dają 160kg u góry... TO JEST MASAKRA. Te gumy wymusiły wręcz perfekcyjną technikę, po prostu tak trudne samo ściąganie z racka tej sztangi było, że jeden błąd i mógłby być koniec. Musiałem też dociążyć klatkę sztangielkami bo odrywała mi się od podłogi.

Sztanga to bow bar/buffalo bar, czyli specjalnie wygięta sztanga... nic nie zmienia w ruchu, powoduje tylko o wiele mniejsze obciążenie barków i łap, lepiej leży na plecach niż zwykła prosta sztanga.

Ogólnie tak sobie ćwiczę i zaczynam zdawać sobie sprawę że to się robi trochę szalone... trochę #!$%@? niebezpieczne xD Szczególnie że teraz właściwie w każdy poniedziałek robię 1RM w siadach :P
Pomimo zabezpieczeń tu może milion rzeczy pójść nie tak i każda może się skończyć tragedią. Żeby było bezpieczniej to bym ekipę z 3 ludzi potrzebował do asekuracji :P

Jeszcze trochę i będzie 400kg przekroczone. Fajnie to wszystko idzie, powolutku, cegielka po cegiełce, ciągle do przodu :) Ciągle naturalnie :) Jak widać warto ciężko pracować i mieć szerokie horyzonty.

#strongaf #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #sport
IntruderXXL - Szaleństwa nie ma końca... 375kg box squat vs bands :P 

Udało mi się...
  • 22
@IntruderXXL: A obraz to już nie był tak skierowany personalnie do Ciebie tylko ogólnie w temacie siłownianym, chociaz przy Twojej osobie/postach się ten temat często przewija ;)

Ciągle naturalnie :)


Nieważne czy natural czy nie, ważne że ćwiczy. Ktoś wstawił na swojego fanpejdża motywującego ten obrazek, tylko trochę niefortunnie dobrane osoby. Rich Piana każdy wie, że sterydziarz, a ten drugi, po prawej (50 latek notabene) jako przeciwwaga - natural (bo tak
@IntruderXXL:
Jak będziesz robić następnym razem 1RM box vs bands to trzymasz taki sam stosunek ciężaru do taśm?

To odejście z gumami jest #!$%@? męczące i trudne. Ostatnio spadła mi z jednej strony dycha obciążenia i to co napięcie taśm zrobiło z moim core, który pracował na maksa żebym się nie #!$%@?ł przebiło każdą chorą rzecz która mnie spotkała na siłowni. Rzucało to mną jakbym miał zaawansowanego Parkinsona. Na statku, w
Jak będziesz robić następnym razem 1RM box vs bands to trzymasz taki sam stosunek ciężaru do taśm?


@bdm_bq: Jeżeli to będzie ten sam wariant, To znaczy jeżeli będę robił znowu bow bar + 2xblue bands. Bedę się starał po prostu dołożyć więcej na sztangę ciężarów. Ale ten wariant powtórzę nie szybciej niż za jakieś 8-12tygodni. Wcześniej będe robił inne warianty, np cambered bar + blue bands albo np normal bar +
@IntruderXXL:
Jasne, ma to sens.
Do max effort nie mam w planach robienia z taśmami, jedynie łańcuchy tak jak kiedyś pisałem we wpisie.

Ciężar spadł mi przy dynamic effort. Z tym, że przy dostepnym sprzęcie muszę odejść spory kawałek i taśmy przez chwilę skierowane są "za mną", więc siła która działa na core jest spora, nawet jak na relatywnie małe napięcie. Przejdę się pewnie na monolift zobaczyć jak to działa przy