Wpis z mikrobloga

Wkurzylam się strasznie na mają szefowa, jestem studentka na zleceniu, pracuje na godizny. A ona stwierdziła że rano mamy przychodzić 20 min przed 11.00,włączyć maszynę przygotować stanowisko pracy, ale mamy płatne od 11 bo z rana nie ma takiej pracy, za którą ona chce nam zapłacić wtf xD zwalniam się, dobry wybór? To praca dorywcza na czas wakacji. #zalesie #pytaniedoeksperta
  • 140
@Natalia-_-: niestety ale tak jest, nawet w duzy korpo w Wwa gdzie ogolnie warunki sa bardzo spoko tlyko no jak masz na 8:00 i wybila 8:00 to juz musisz byc zalaogowana i wszystkie sysytemy musza byc uruchomione co zabiera zawsze 10 min na tych kompach.. o 11 musisz miec juz wszystko przygotowane aby moc byc produktywną. nie ma co sie az tak spinac z tego powodu

na rozluznienie masz tutaj ostatnio
@Natalia-_-: miałem umowę o pracę płaconą za godzinę, odbijałem się na zegarze do roboty. Mimo to nadal przychodziłem szybciej, ogarniałem się i nawet jak byłem gotowy wcześniej to mogłem się odbić o 11:00 i musiałem czekać. Nikt mi nie płacił więcej.
@Arado-Akbar: Czemu niewolników? Przecież można było przyjść na ustaloną godzinę. Ale o ustalonej godzinie musisz być już przebrany i przygotowany ( ͡° ͜ʖ ͡°) a
ale w korpo masz UOP,


@Natalia-_-: a skadze. masz co chcesz. jak jestes studentem albo chcesz miec grafik elastyczny to bierzesz umowe zlecenie, ale to ze musisz byc o tej 8:00 juz zalogowana tez cie dotyczy.

Mysle ze to po prostu w korpo jest lzejsze to przelkniecia, bo jest za to sporo bonusow.
@lesiakova: u mnie przygotowanie to 10min szybko bądź 20min na chillu. Chodziło głównie o przebranie się w robocze ciuchy, łazienka żeby po 5min roboty nie iść do klopa jak jest sporo roboty na starcie itd. A nie zapieprzanie 2h przed rozpoczęciem i zrobieniem połowy rzeczy, ludzie....
@Natalia-_-: skoro ci to nie pasuje to powiedz szefowej że się zwalniasz. Nie wiem co od nas wymagasz? Jak widzisz część osób przychodzi szybciej,
@NickciN
@ultimateteam_pl
@Pepe_Boomer np właśnie, a ja zostałam tu zjechana za to że niby chce zeby mi placono za to ze zrobię sobie kawę xD śmieszne. Wymienię te moje poranne obowiązki :włączenie maszyny do lodów, wypełnienie karry w której trzeba sprawdzić temperatury lodówki i maszyny, włączenie ekspresu gofrownicy, wypieczenie gofrow, zeby oczyścić gofrownice piecze sie 3 min +gofrownica muso sie nagrzać wystawić wystawe z zabawkami przed budkę kosz na śmieci, sprawdzić stan
@Natalia-_-: https://kadry.infor.pl/kadry/indywidualne_prawo_pracy/czas_pracy/657678,Od-kiedy-liczyc-czas-pracy.html

Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do jej wykonywania. W związku z tym za czas pracy uznamy nie tylko samo faktyczne wykonywanie zadań, ale także te okresy, w których pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy.
@Natalia-_- czemu np gofrownica nie jest czyszczona przez osobę, która ma zmianę ostatnia albo ten stan mas sprawdzany? To przecież jest oszczędność czasu rano dla następnej osoby.

Jak dla mnie szukaj innej pracy ( ͡º ͜ʖ͡º) jak to dorywcza praca to się nie przejmuj nawet, nie ma się co poświęcać, nikt cię tutaj doceniał specjalnie nie będzie.
U mnie np w jednej dorywczej pracy było tak, że
@Natalia-_-: Przygotowywanie stanowiska pracy to też praca. Ja w swojej firmie mam maszyny, które potrzebują 10/15 minut na rozruch i dlatego sam wstaję wcześniej i je grzeję przed pierwszą zmianą (nie mamy nocek)

A kwestia "przygotowania stanowiska" - to też nie twoja sprawa. Tak ostatnia zmiana powinna zamykać pracę, ostatnie 15 minut poświęcić na wszystko co ma ułatwić wejście kolejnemu pracownikowi, sprzątanie etc.

Ja znam w sumie takich "przedsiębiorców". Obliczają sobie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Natalia-_-: pamiętam że u nas w kołchozie na zleceniu dyrektor zażądał żeby każdy stawiał się w miejscu pracy 15 minut wcześniej chociaż nawet nic nie trzeba było przygotowywać, ludzie stwierdzili że go #!$%@?ło i dalej chodziliśmy kurde normalnie xD

@triada jest czyszczona, ale wieczorem trzeba ja odłączyć od prądu, żeby ja wyczyścić, a rano trzeba wypiec gofry nowe, żeby resztki z czyszczenia nie były w zarciu. Więc trzeba wypiec tego gofra rano, kiedy gofrownica jest włączona i nagrzana xD
Nie mam problemu raczej ze znalezieniem rpacy, od dziś ruszyła moja praca weekendową jako kelnerka, na ty go dniu tez juz wyslalam 2 cv dzisiaj z rana, więc myślę, ze z pracą
@Natalia-_- wszystko zależy też od tego jaka jest atmosfera w pracy i ile zarabiasz. U mnie jest nieformalna umowa pomiędzy pracownikami że nocka przychodzi 1,5h praktycznie przed faktyczną godzina zmiany, ale mają luźniejsza robotę niż 2zm, zresztą ten z nocy też będzie zmieniany dobrze po drugiej zmianie i każdemu to pasuje.

A co do stanowiska pracy, musisz być o danej godzinie na nim defacto, pytanie czy szatnia zalicza się do stanowiska pracy