Wpis z mikrobloga

Wkurzylam się strasznie na mają szefowa, jestem studentka na zleceniu, pracuje na godizny. A ona stwierdziła że rano mamy przychodzić 20 min przed 11.00,włączyć maszynę przygotować stanowisko pracy, ale mamy płatne od 11 bo z rana nie ma takiej pracy, za którą ona chce nam zapłacić wtf xD zwalniam się, dobry wybór? To praca dorywcza na czas wakacji. #zalesie #pytaniedoeksperta
  • 140
  • Odpowiedz
  • 97
@NickciN
@ultimateteam_pl
@Pepe_Boomer np właśnie, a ja zostałam tu zjechana za to że niby chce zeby mi placono za to ze zrobię sobie kawę xD śmieszne. Wymienię te moje poranne obowiązki :włączenie maszyny do lodów, wypełnienie karry w której trzeba sprawdzić temperatury lodówki i maszyny, włączenie ekspresu gofrownicy, wypieczenie gofrow, zeby oczyścić gofrownice piecze sie 3 min +gofrownica muso sie nagrzać wystawić wystawe z zabawkami przed budkę kosz na
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: trafiłaś niestety na szefową grażynę biznesu, bo co to za argument, że to nie jest taka praca, za którą ona chce zapłacić, skoro równocześnie te przygotowania 20 minut wcześniej SĄ pracą i są niezbędne do wystartowania z, jak rozumiem, obsługą klientów o 11:00...
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: Ja nie rozumiem takiej sytuacji na żadnej umowie. W normalnych firmach czas pracy zaczyna się od kiedy wejdziesz do szatni i np. ludzie pracujący przy taśmie zaczynają pracę o 8:00 to taśma rusza 8:15 i to jest normalne. Przebierasz się w strój roboczy służbowo, a nie hobbystycznie.
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: moja różowa też pracowała w lodziarni i za przygotowywanie stanowiska do pracy - czyli mycie, przygotowywanie maszyn, wyciąganie potykaczy itp. miała normalnie płacone, nie daj się dymać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W tym kraju nie będzie dobrze xD Odpalone sprzęty godzinę przed rozpoczęciem pracy, sprzątanie i przygotowanie maszyn przed rozpoczęciem pracy, to wszystko za darmo bo Janusz tak każe xD ohui.png
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Natalia-_-: wg mnie co innego dosłownie 5 min przed pracą, a co innego 20 min, gdzie musisz jeszcze przygotować stanowisko (a nie siebie). Wg mnie dobrze robisz, tylko teraz z pracą może być krucho.
  • Odpowiedz
  • 4
@Natalia-_- czemu np gofrownica nie jest czyszczona przez osobę, która ma zmianę ostatnia albo ten stan mas sprawdzany? To przecież jest oszczędność czasu rano dla następnej osoby.

Jak dla mnie szukaj innej pracy ( ͡º ͜ʖ͡º) jak to dorywcza praca to się nie przejmuj nawet, nie ma się co poświęcać, nikt cię tutaj doceniał specjalnie nie będzie.
U mnie np w jednej dorywczej pracy było tak,
  • Odpowiedz
moim zdaniem zawsze powinno się przychodzić do pracy przed czasem


@SynuZMagazynu: Jeden taki się przebiera obok mnie, to mówił, że na 12 to już przyjeżdża 10.30 żeby spokojnie zaparkować. Ja jestem godzinę później i jakoś umiem zaparkować.
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: Przygotowywanie stanowiska pracy to też praca. Ja w swojej firmie mam maszyny, które potrzebują 10/15 minut na rozruch i dlatego sam wstaję wcześniej i je grzeję przed pierwszą zmianą (nie mamy nocek)

A kwestia "przygotowania stanowiska" - to też nie twoja sprawa. Tak ostatnia zmiana powinna zamykać pracę, ostatnie 15 minut poświęcić na wszystko co ma ułatwić wejście kolejnemu pracownikowi, sprzątanie etc.

Ja znam w sumie takich "przedsiębiorców". Obliczają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Natalia-_-: pamiętam że u nas w kołchozie na zleceniu dyrektor zażądał żeby każdy stawiał się w miejscu pracy 15 minut wcześniej chociaż nawet nic nie trzeba było przygotowywać, ludzie stwierdzili że go #!$%@?ło i dalej chodziliśmy kurde normalnie xD

  • Odpowiedz
  • 1
@triada jest czyszczona, ale wieczorem trzeba ja odłączyć od prądu, żeby ja wyczyścić, a rano trzeba wypiec gofry nowe, żeby resztki z czyszczenia nie były w zarciu. Więc trzeba wypiec tego gofra rano, kiedy gofrownica jest włączona i nagrzana xD
Nie mam problemu raczej ze znalezieniem rpacy, od dziś ruszyła moja praca weekendową jako kelnerka, na ty go dniu tez juz wyslalam 2 cv dzisiaj z rana, więc myślę, ze z
  • Odpowiedz