Wpis z mikrobloga

Wkurzylam się strasznie na mają szefowa, jestem studentka na zleceniu, pracuje na godizny. A ona stwierdziła że rano mamy przychodzić 20 min przed 11.00,włączyć maszynę przygotować stanowisko pracy, ale mamy płatne od 11 bo z rana nie ma takiej pracy, za którą ona chce nam zapłacić wtf xD zwalniam się, dobry wybór? To praca dorywcza na czas wakacji. #zalesie #pytaniedoeksperta
  • 140
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: teoretycznie w każdej robocie jak pracowałem tak miałem. Zawsze musiałem przyjść wcześniej do roboty, ogarnąć się i jak np. zaczynam o 11:00 to o 11:00 miałem już być przebrany i przygotowany.
  • Odpowiedz
  • 279
@SynuZMagazynu
@NickciN ale ja rozumeim taka zasadę na umowie o pracę gdzie masz konretnie stawkę za miesiąc odkladane wszystkie składki. Tutaj mam prafonetylko za godizne pracy, więc jelsi moja praca jest potrzebna i musze przyjść te 20 min dłużej to znaczy ze powinnam mief za to normalnie placone xD dzis ide na 11 wywalone mam.
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: niestety ale tak jest, nawet w duzy korpo w Wwa gdzie ogolnie warunki sa bardzo spoko tlyko no jak masz na 8:00 i wybila 8:00 to juz musisz byc zalaogowana i wszystkie sysytemy musza byc uruchomione co zabiera zawsze 10 min na tych kompach.. o 11 musisz miec juz wszystko przygotowane aby moc byc produktywną. nie ma co sie az tak spinac z tego powodu

na rozluznienie masz tutaj ostatnio
KwasneJablko - @Natalia-_-: niestety ale tak jest, nawet w duzy korpo w Wwa gdzie ogo...
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: miałem umowę o pracę płaconą za godzinę, odbijałem się na zegarze do roboty. Mimo to nadal przychodziłem szybciej, ogarniałem się i nawet jak byłem gotowy wcześniej to mogłem się odbić o 11:00 i musiałem czekać. Nikt mi nie płacił więcej.
@Arado-Akbar: Czemu niewolników? Przecież można było przyjść na ustaloną godzinę. Ale o ustalonej godzinie musisz być już przebrany i przygotowany ( ͡° ͜ʖ ͡°) a
  • Odpowiedz
  • 70
@NickciN to nie chodzi, że ja muszę sie przebrać, ja musze włączyć maszyny wszystkie, do lodów, przygotowqc sobie fos na dzisiejszy dzień wystawić jakieś rzeczy przed tą budkę to normalna praca.
  • Odpowiedz
@Natalia-_-: 20 min szybciej jak przyjdziesz to co najwyżej koło własnego ogona możesz zrobić, tj kawusie, przebrać się itp, a nie przygotowywać stanowisko pracy. tu 20 min, tam 20 i się nazbiera 15 zł, w skali miesiąca może to być nawet w setkach złotych straconych.
  • Odpowiedz
ale w korpo masz UOP,


@Natalia-_-: a skadze. masz co chcesz. jak jestes studentem albo chcesz miec grafik elastyczny to bierzesz umowe zlecenie, ale to ze musisz byc o tej 8:00 juz zalogowana tez cie dotyczy.

Mysle ze to po prostu w korpo jest lzejsze to przelkniecia, bo jest za to sporo bonusow.
  • Odpowiedz
@lesiakova: u mnie przygotowanie to 10min szybko bądź 20min na chillu. Chodziło głównie o przebranie się w robocze ciuchy, łazienka żeby po 5min roboty nie iść do klopa jak jest sporo roboty na starcie itd. A nie zapieprzanie 2h przed rozpoczęciem i zrobieniem połowy rzeczy, ludzie....
@Natalia-_-: skoro ci to nie pasuje to powiedz szefowej że się zwalniasz. Nie wiem co od nas wymagasz? Jak widzisz część osób przychodzi szybciej,
  • Odpowiedz