Wpis z mikrobloga

@ZajebbcieTrudnyNick: no i tak jak mówiłam, wtedy świat płonął xD 4k wykopów i masa wpisów plus obrażanie kobiet. Tak jak z boltem. A czy świat płonie jak jakaś pizzeria na dzień kobiet da zniżkę mężczyznom? Ile oburzonych głosów jest wtedy na wykopie? Ile firm się bojkotuje? Ilu mężczyzn jest obrażanych przez kobiety i wyzywanych od śmieci i głupków? Bo tu widzę tylko poklask.
promocja bolta była #!$%@?, bo zniżka była na tle "kobiety zarabiają mniej"
promocja dla facetów w dzień kobiet jest #!$%@?, bo to dzień kobiet
promocja dla matek w dzień ojca jest #!$%@?, bo to dzień ojca

promocja dla ojców i matek w dzień ojca jest spoko, bo to promocja i nie ma do czego się #!$%@?ć
promocja dla facetów i kobiet w dzień kobiet jest spoko, bo to promocja i nie ma
@sebsossj: Ona zachowuje się dokładnie tak samo jak wykopki gdy ruszyła promocja dla kobiet w bolcie xD Wszyscy siebie warci.


@m4tus: No to są dwa różne podjeścia do promocji... Gdyby Bolt dał do przejazdu z kobietą 20% zniżki bez żadnej przypisanej historii to nikt by się nie gniewał. Tutaj Mig mig dał zwykłą promocję, nic więcej. Gdyby dali na dzień mężczyzny, że dają 19% zniżki dla facetów, bo zarabiają o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@sebsossj: Ona zachowuje się dokładnie tak samo jak wykopki gdy ruszyła promocja dla kobiet w bolcie xD Wszyscy siebie warci.

@m4tus: Właśnie, że nie gdyż tutaj jest tylko info o promocji bez zbędnej gadki o tym jak to mężczyzna jest uciemiężony i wykonuje 90% fizycznych zawodów i za to mu dadzą piwo.

Prywaciarz jak chce to może sobie zrobić dzień rudzielca i wszystkim rudym dawać 80% i nikomu nic do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@sebsossj: Ona zachowuje się dokładnie tak samo jak wykopki gdy ruszyła promocja dla kobiet w bolcie xD Wszyscy siebie warci.

@m4tus: promocja w bolcie miała inny problem. Nie było problemem, że jest tylko dla kobiet, a uzasadnienie było słabe. Ktoś się powołał na dane o różnicy w zarobkach kobiet i mężczyzn, ale nie uwzględnił wielu rzeczy (np. Różnych prac). Gdyby nie to to nikt by nie robił wielkiej zadymy (
@m4tus: @chrominancja: @Vafik: @wespazjan: @arteria: Ja się nie dziwię, że później w społeczeństwie istnieją #!$%@? zasady i powiedzonka, bo ludzie ignorują początek powstania problemu. Spróbuję wam to wytłumaczyć o co chodzi:
Bolt mówi że kobiety są dyskryminowane i z powodu płci dostają mniejsze wynagrodzenie - źle, nie można opowiadać takich głupot, o to był ból dupy.
Zniżka dla kobiet - super pomysł, bo przecież jest dzień kobiet
@goldboy: skoro nie dotyczyło samej promocji tylko dorabianiu ideologii to czemu oberwało się kobietom i to one zostały zwyzywane od suk, głupich bab i tych, którym się wydaje, że mają cipę dlatego wszystko mogą? Jakby tak było to oberwałby tylko bolt, a nie rykoszetem wszystkie kobiety.
I czemu na promocję na dzień kobiet od CodersLab oberwało się kobietom? Tam już nie było nic o tym, że kobiety gorzej zarabiają. Po prostu
źródło: comment_1583685815cMNEQgkaqD8qqep7f52xst.jpg
@Bajczarz: Następnym razem kiedy próbujesz z kims dyskutować, nie sugeruj mu, że jest stereotypowym sebą debilem. Znając nastroje wobec kobiet na wykopie, latwo wywnioskować, że ból dupy był o samą zniżkę, a to, że bolt nagiął rzeczywistosc to tylko pretekst. Właściciel najpewniej tez chcial wywołać oburzenie i podobnie jak freenow, skorzystać z porażki bolta. To jest dokładnie to samo - dwie zniżki - jedna kierowana do kobiet, druga do wykopków z
@Bajczarz: aha czyli jak się nie mówi dlaczego jedna płeć coś dostanie gratis to jest ok? Ale jak się powie to wtedy już jest nie ok? Jest dzień kobiet, jest też dzień mężczyzny i chłopaka (wow macie dwa "swoje" dni w roku) i za każdym razem widzę promocje dla jednych i dla drugich. To takie straszne żeby specjalnie potraktować jedną płeć w danym dniu? Wrzucanie promocji dla faceta w dzień kobiet
@chrominancja: ja się nie dorzucam do obrażania kobiet i wyyzwania od suk. Potępiam to, jednak byłem oburzony akcją bolta, ponieważ uważam, że kobiety nie zarabiają mniej dlatego, że są kobietami i sugerowanie, że są jakoś mocno uciskane w Polsce jest dla mnie śmieszne.

Jeśli kobiety są jakoś dyskryminowane w naszym kraju, to jedynie w taki sam sposób jak mężczyźni. Czyli wymaga się od nich na siłę stereotypowych cech kobiecych, tak jak
@chrominancja: To druga część ociężałego społeczeństwa, która tylko czeka aby atakować kobiety, bo mają tak bardzo lepsze życia. Jesteśmy na wykopie i taka tu "kultura" xD.
Ja jestem za równością płci, ale też nie mam nic przeciwko zniżkom kierowanym wobec danej grupy, dopóki jest to ma zasadzie "mamy kaprys dać zniżkę takim osobom, więc damy", a nie "no dajemy zniżkę kobietom, bo są uciskane przez świat i płaci się im mniej.
@goldboy: aha czyli nieprawdą jest, że płace są niższe dla kobiet bo są kobietami i że kobiety są dyskryminowane przez mężczyzn, ale już prawdą jest, że mężczyźni są dyskryminowani i przez to popełniają więcej samobójstw xD Na obie tezy są dane statystyczne ale jedne do Ciebie przemawiają, a drugie odrzucasz bez zastanowienia bo nie pasują do Twojego światopoglądu.
@Bajczarz:

Tu nie chodzi o to, że fryzjer nienawidzi kobiet, tylko nie potrafiłby zadbać o ich fryzury.

No chyba nie bardzo: https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,115167,21627823,barber-shop-to-nie-jest-miejsce-dla-gderajacych-kobiet.html?disableRedirects=true

Dlatego któregoś dnia postanowiłam zaciągnąć tam mojego zarośniętego przyjaciela. Jednak gdy tylko weszłam do salonu, czar prysł, bo po kilku sekundach w dość chamski sposób zostałam wyproszona. Jeden z pracujących w The Barbers mężczyzn powiedział, żejako kobieta nie mam tu wstępu. Potem wskazał mi palcem naklejkę
@chrominancja: zarabiają mniej, ale nie dlatego, że są kobietami. Być może i bruneci też zarabiają mniej, ludzie niscy też zarabiają mniej. Rozumiem, ze tutaj również popierasz wyrównanie pensji?
@wespazjan: To że mizgonie znaleźli sobie dodatkowy pretekst do nękania kobiet, to nie znaczy że wszyscy mieli to ma myśli. Problem jest z sugerowaniem że kobiety otrzymują mniejsze płacę za sam fakt bycia kobietami. Tutaj właściciel chciał zachęcić mężczyzn do kupowania pizzy, w domyśle swoim partnerkom i nie sugerował żadnych faktów z dupy. Fakt, że wykorzystał ostatnią aferę, ale nie przedstawia krzywdzących mitów.

@arteria: w cyrku też krzyczysz że jesteś
@chrominancja: W tym wypadku to chamstwo, bo generalizuje się, że kobieta nie potrafi rozmawiać na ciekawe tematy, tylko "gderać". To jest właśnie powielanie zakłamanego faktu tak jak w przypadku bolta i niesprawiedliwej nierówności płac między mężczyznami a kobietami