Wpis z mikrobloga

Tak powinien wyglądać serial Wiedźmin, epickie bitwy, szerokie kadry, wysoki pozim wykonania jak w grze o tron. A dostaliśmy bandę kitowców z power rangers, która bawi się w kotka i myszkę z wystrojonymi w suknię czarodziejkami w "bitwie" pod sodden.
#wiedzmin #seriale #grafika #sapkowski #netflix
Pobierz Slavonlorden - Tak powinien wyglądać serial Wiedźmin, epickie bitwy, szerokie kadry, ...
źródło: comment_1582019153yeiN2WMH17tkwzKgz6u54V.jpg
  • 39
Z tymi bitwami to trochę popłynąłeś.


@Noxgate: Nie poplynal. Bitwy w tym serialu nie tylko wygladaja jak jakies studenckie projekty, do tego jeszcze nie maja absolutnie nic wspolnego ze zdrowym rozsadkiem, taktyki to tam ze swieca szukac. Az przykro patrzec. Z nowszych seriali takie The Last Kingdom czy Knightfall zrealizowaly bitwy doskonale, a budzetow ogromnych nie maja. Nawet w takich klasykach, jak Rome, Braveheart czy Joanna D'Arc wyglada to duzo lepiej.
@Slavonlorden: pierwsze sezony gry o tron wyglądały tak samo. Pierwsza bitwa na ekranie była na koniec drugiego sezonu (a daleko jej do rozmachu ostatnich sezonów), wszystkie wcześniejsze były poza ekranem.
@Jan_K: ja odnoszę się do oczekiwań OP, że ktoś wyda tyle kasy na bitwy w pierwszym sezonie wiedźmina ile HBO wydało na bitwy w ostatnich sezonach. No nie stanie się to i bardziej bym szedł w kierunku, którym poszli twórcy #got i po prostu nie pokazali bitw. Inna sprawa, że akurat tego bym się nie czepiał, moim zdaniem problemy serialu leżały gdzie indziej i mam nadzieje, że powieściowe prowadzenie narracji pójdzie
@Yahoo_: Z jednej strony zgodzę się z OPem, że tak powinny wyglądać, z drugiej jasne, nie było co oczekiwać, że zrobią bitwy z rozmachem w 1. sezonie. Więc najlepiej byłoby, gdyby tych bitew nie pokazywali albo zrobili porządną, ale bardzo krótką scenę. W końcu książki nie zawierają akcji toczącej się podczas tych bitew, więc nie było zupełnie takiej potrzeby, żeby je przedstawiać.

No i mam szczerą nadzieję, że bitwę pod Brenną
Mamy bitwę pod Sodden, która w książkach i tak nie była dobrze opisana, zdobycie Cintry czy bitwa pod Brenną, do której jeszcze daleko.


@Noxgate: Wg książek - w bitwie pod Sodden wzięło udział po ponad 100 tysięcy żołnierzy po każdej ze stron konfliktu - sorry, ale nie widziałem tego podczas tej bieganiny kilkunastu osób po lesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Slavonlorden: problem? Zostań producentem i zrób lepiej. HBO nawet nie chciało bawić się w wiedźmina, a Netflix podjął rękawice a widownia to przyjęła z entuzjazmem.
Dwa miesiące po premierze....