Wpis z mikrobloga

Z okazji wczorajszego zbioru jest w końcu możliwość, o którą się dopominaliście tj. zakupu superhotów poszczególnych odmian na sztuki, a nie tylko w zestawach. Zestawy też są oczywiście dostępne, ale w takim zestawie jest jednak trochę więcej papryczek i można już pomyśleć o jakichś im przetwarzaniu, a na sztuki to jest do czystego zapoznania się ;)

Amerykanie sprzedają zazwyczaj sztukę superhota za $1. Stwierdziłem, że u mnie będzie taniej i za sztukę #chilizgobim chciałbym 2 zł ;P

Także jeżeli ktoś chce się spróbować z czymś super ostrym z poniższych odmian to zapraszam na PW ;) Liczba papryczek oczywiście ograniczona i kto pierwszy ten lepszy.

Co jest dostępne:

7 Pot Brain Strain
Aji Cristal
Aji Fantasy
Aribibi Gusano X
Bahamian Goat Pepper
Bhut Jolokia Red
Bhut Jolokia Red
Bhutlah Mustard
Black Stinger
Black Stinger X
Bleeding Heart Chocolate
Bolivian Bumpy X
Butlah SLP Chocolate
Carbonero
Cayenne Joe`s Long
Cherry X
Chile de Arbol
Chile Negro
Chocolate Reaper
Dorset Naga
Dorset Naga Yellow
Douglah Billyboy
Fidalgo Roxa
Habanero Chocholate
Habanero Gambia
Habanero Long X
Habanero Orange Devil
Habanero Red
Hot Apple
Hot Charleston
Lemon Drop
Mako Akokosrade X
Moruga x Habanero Red
N.N. super hot żółty
Nagalah
PDN xD
Penis Chili
Pi 260567
Pimento del piquillo
Pink Tiger
Santa Fe Grande
Santa Rosa Blanco
Santaka
Soroksari
Starfish Yellow
Tabasco X
Thai Chili
Thai Orange Hot
Thunder Mt. Longhorn
Trinidad Scorpion Red
X - oznacza, że papryczka nie trzyma wszystkich cech oryginalnej odmian - jest efektem krzyżówki.

Oczywiście nie wszystko z tej listy to superhoty, ale nie za bardzo mam teraz możliwość rozdzielania ;) Kto wie ten wie, a kto nie wie niech pyta :P Jak ktoś chce coś łagodniejszego to nie mam też problemu z tym. No i jeżeli papryczka jest mniejszych rozmiarów jak np. Bleedind Heart Choco to w cenie jednostkowej 2 zł daje tyle sztuk, żeby się mniej więcej objętościowo zgadzało z typowymi superhotami. Jak ktoś chętny na zestawy to też zapraszam na PW.

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem #ostrezarcie #ostresosy #jedzenie #zbiory #zbior #jesien
Pobierz gobi12 - Z okazji wczorajszego zbioru jest w końcu możliwość, o którą się dopominaliś...
źródło: comment_JkwoezyApCgSos8DKaGuVr2kdrOZhEbo.jpg
  • 7