Wpis z mikrobloga

Płacisz składki na ubezpieczenie zdrowotne, płacisz abonament RTV, idziesz do szpitala, a tam #!$%@? opłata za korzystanie z TV, nawet automat do płacenia kartą. Żeby jeszcze była jakaś cyfra+ lub cyfrowy Polsat, a tu naziemna tv za którą place. #szpital #gorzkiezale #nfz #zalesie #panstwozdykty
Pobierz
źródło: comment_YtBiVU93Y4oDN1QpzYXosd7oCChSFCiC.jpg
  • 52
@4Cortex: to gdzie mam to zgłosić? jeśli nie ma tego na stanie wyposażenia szpitala, tylko jako sprzęt do wypożyczenia to można im naskoczyć.
Skończy się na tym że zdemontują telewizory i będą patrzeć w ścianę.

Jak Jarosław i Mateuszek wprowadzi ustawę o obowiązkowych TV to suuuuper ( tutaj w kraju i tak nas DYMAJĄ W DUPSKO na socjal dla yebanej PATOLI, dodatkowy podatek już chyba na nikim wrażenia nie zrobi)
@madmanzmc: To może Cie zaskoczę. Leżałem w szpitalu w poznaniu i również był dostępny darmowy Internet. Trzeba było tylko zgłosić się do sekretariatu, powiedzieć do kiedy mniej więcej będzie się leżeć w szpitalu i dawali login+hasło (u mnie na 7 dni bo nie wiedziałem ile czasu będę tam się kisił.
Zasięg mocno średni, ale dało się obejrzeć coś na netfliksie i HBO GO. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@testmail: Ja w szpitalu miałem tablet z internetem na wysięgniku i mogłem sobie oglądać co tam chciałem, bo był podłączony internet. Przy opuszczaniu szpitalu odpalałem na nim skrypt resetujący i następny pacjent miał czyste konto. O dziwo szpital na północnym wschodzie od Polski, a nie jakiś zachodni.
@testmail: u mnie w mieście w szpitalu podobnie. Ale jedynie można było bilonem płacić. Godzina oglądania = 2zł. I też tylko naziemna, w tym czeskie kanały, bo przy granicy mieszkam. Na szczęście szło to obejść i zrobiliśmy na sali tak że mieliśmy cały czas za free :). Nawet pielęgniarki przychodziły oglądać :).
@xionze: oo, jak w ten sposób rozliczać to na pewno. Sam właśnie jestem w szpitalu i też jest tu cały automat, osobny dla każdej sali. Przecież koszta takich automatów to, w przeliczeniu na prąd i abonamenty, pewnie z 2-3 lata oglądania bez przerwy hehe. A serio myślałem, że coś się zmieniło. Dopiero później dostrzegłem maszynkę.
@mith: było to tak zrobione że tv był podłączony do tego urządzonka co przyjmuje monety a to urządzenie do gniazdka z prądem. Wystarczyło odłączyć ten kabelek zasilający od tv i podłączyć własny bezpośrednio do gniazdka z prądem i tv hulał 24/h za free ;).
TV elementem procesu leczniczego xD

Jak nie możesz przeżyć kilku dni bez tv i jesteś taką cebulą, że za to nie zapłacisz, to przytargaj sobie byle jaki CRT z olx. Na pewno to ciebie taniej wyniesie.

NFZ opływa w środki, nie ma już na co #!$%@?ć $$ jak na telewizory w salach ... ;/
Dziiękuję, wolę mieć lepiej opłaconą pielęgniarkę niż krzyczące pudło nad głową.

A abonament, chociaż to zdziercza opłata, płacisz
@kepak: no właśnie nie, jak pisałem, nawet pielęgniarki przychodziły oglądać TV ;). Nawet nas informowały że przyjdzie gościu od tego systemu tv żeby wyciągnąć kasę z urządzenia i żeby na ten dzień usunąć obejście ;).
Ale w sumie jak to wygląda teraz to nie wiem. Pół roku temu tam leżałem to może coś się od tego czasu zmieniło.
@testmail: i to jeszcze te telewizory są głośne, że ja #!$%@?ę, bo zawsze się znajdzie jakiś przygłuchy pajac, zamiast zrobić z RiGCz - porty słuchawkowe przy łóżkach i tyle.
tylko, że to by wymagało własnych słuchawek, dramat dla większości
@testmail: jak byłem w szpitalu w Holandii to miałem ekran na wysięgniku. Tam telewizja, internet i jakieś gry. Działało to nie za szybko ale dało się siedzieć na nocnej ^^
Było nawet vod ale już jak się miało kartę pacjenta (to już było płatne, ja byłem tylko na obserwacji po reakcji alergicznej). Słuchawki mogłem sobie zachować.
Przecież takie coś nie jest raczej specjalnie drogie..
@testmail: Serio teraz w polsce to lepiej nie chorować i uprawiać ziołolecznictwo do spodu; raz miałem robione podbrzusze i po operacji nie mogłem skorzystać z toalety to dostałem #!$%@? ibuprom 1x XD a jak wyłem z bólu i nie mogłem spać to dostałem #!$%@? ketonal sztukę a szmajura niosła to do mnie jakby ciągła przyczepę maku na sale. Jeszcze ta #!$%@? retoryka w stylu "ma boleć". Żałosne.
@sillygiraffe: W sumie tak, ale spotkałem się w innym szpitalu (południową polska) że na Lancie tv były w każdej sali i za darmo. Opiekował się nimi konserwator szpitala. Nikt hajsu nie zbijał. 15zl za dobę? To sporo. Ktoś zarobi. Szwagier dyrektora? Nie wiem ... :)
@testmail: Zapamiętaj synku. Pobyt w szpitalu to idealny czas na nadrobienie książek.

Dlaczego chcesz oglądać w szpitalu telewizję, już jesteś w szpitalu, po co ci dodatkowy rak?