Wpis z mikrobloga

Spotkała mnie taka żenada, że muszę to rozchodzićXD
Dzisiaj w pracy przy śniadaniu zszedł temat rozmowy na ciąże, w trakcie ziomeczek będący w moim wieku (24 lvl) już po ślubie i z kaszojadem stwierdził, że gdyby nie ZUS to rodziłoby się więcej dzieci, spytałem co ma piernik do wiatraka, na co on, że wtedy ludzie by robiliby więcej dzieci, żeby i tu cytuję "miał kto im na starość podać szklankę wody, bo nie mogliby liczyć na emeryturę"XDDD ja #!$%@?, w tym kraju nic się nie zmieni, ja myślałem, że januszem-tatełem staje się koło 30., ale jednak nie, to się dzieje automatycznie jak robisz gówniaka.
Dobrze, że tacy ludzie sami się oznaczają naklejając na tylną szybę w aucie "Dziedzgo w zamochodzie, nie jebnij"XD
Przy obiedzie spróbuję go striggerować pytaniem czy ja jako bezdzietny powinienem płacić 500- XDD
#zwiazki #gorzkiezale #januszcore #patologiazmiasta #pracbaza #bekazpodludzi
  • 194
@DiscoKhan ale ja nie chcę likwidować zusu. Uważam tylko że chęć posiadania dzieci nie tylko jako widzimisię a jako zabezpieczenie na przyszłość jest pragmatyczne. Bo nic nie jest pewne.
@fir3fly: masz poniekąd rację, jest jeszcze opcja, że ktoś odpowiedzialnie odkłada na swoją emeryturę, ale to u nas margines (i się temu nie dziwię).

Odnośnie punktu 2. Przecież nie ma emerytury za darmo. Przez całe swoje życie odprowadzasz składki na tą emeryturę (o innych podatkach nie mówiąc)


@Variv: pozornie tak, a tak naprawdę finansujesz bieżące wydatki emerytalne, co było fajne 100 lat temu, ale obecnie się nie sprawdza.
@MiguelZCali Ty się śmiejesz a do niedawna świat właśnie tak wyglądał. Nie było systemów emerytalnych i jak jakiś człowiek przypadkiem dłużej pożył to rodzina się nim zajmowała. Tak właściwie to w mniej rozwiniętych częściach świata z pewnością tak to właśnie wygląda.
Wiem że teraz mamy już inny świat i realia wokół siebie, ale właśnie stąd tak często można spotkać się z takim określeniem wśród ludzi
@MiguelZCali konfucjusz twierdzil aby kobieta rodzila 6 dzieci
I kazde dziecko ma oddawac rodzicom 1/3 miesiecznego dochodu
Dzieki temu rodzice mieli emeryture od dzieci
No chyba ze wg ciebie w chinach podczas polityki jednego dziecka zabijano dziewczynki dla jaj, a nie temu ze ludzie rodząc dzieci chcą tam zapewnic sobie opieke na starosc


@Lil_young: I teraz Chiny mają problem, bo nagle się okazało, że zabraknie kobiet dla 30 milionów mężczyzn.
Zresztą koszty życia w Chinach rosną, a dzieci to jednak spory wydatek! - więc rodzi się ich coraz mniej
@MiguelZCali: @babochka: @robvan: No dobrze, a kto wam poda szklankę wody na starość? Utrzymanie dwójki rodziców przez 3-4 dzieci to nie takie duże obciążenie. Wiem to po sobie, bo rodzice mają małe dochody tzn. tata ma rente chorobową, mam pracuje i jak coś trzeba kupić do domu droższego to się dokładamy, a gdyby nie mieli za co żyć to bez problemu moglibyśmy ich utrzymać. A gdyby byli sami?