Wpis z mikrobloga

Spotkała mnie taka żenada, że muszę to rozchodzićXD
Dzisiaj w pracy przy śniadaniu zszedł temat rozmowy na ciąże, w trakcie ziomeczek będący w moim wieku (24 lvl) już po ślubie i z kaszojadem stwierdził, że gdyby nie ZUS to rodziłoby się więcej dzieci, spytałem co ma piernik do wiatraka, na co on, że wtedy ludzie by robiliby więcej dzieci, żeby i tu cytuję "miał kto im na starość podać szklankę wody, bo nie mogliby liczyć na emeryturę"XDDD ja #!$%@?, w tym kraju nic się nie zmieni, ja myślałem, że januszem-tatełem staje się koło 30., ale jednak nie, to się dzieje automatycznie jak robisz gówniaka.
Dobrze, że tacy ludzie sami się oznaczają naklejając na tylną szybę w aucie "Dziedzgo w zamochodzie, nie jebnij"XD
Przy obiedzie spróbuję go striggerować pytaniem czy ja jako bezdzietny powinienem płacić 500- XDD
#zwiazki #gorzkiezale #januszcore #patologiazmiasta #pracbaza #bekazpodludzi
  • 194
@glonstar: Co z przypadkami, gdy dzieci nie pomagają?
Adoptować dzieci xD super pomysł, jeszcze lepszy niż poprzedni.
Odkładać? Z czego, jak ktoś zarabia np. 2500 netto i ma kredyt na mieszkanie i inne wydatki?
Ile odłoży miesięcznie, o ile odłoży i na ile lat mu to niby starczy?
Rozumiem, że nie będziesz brał emerytury i pracujesz na czarno żeby nie odkładać na emeryturę?
Odkładać? Z czego, jak ktoś zarabia np. 2500 netto i ma kredyt na mieszkanie i inne wydatki?

Ile odłoży miesięcznie, o ile odłoży i na ile lat mu to niby starczy?


@Reiter: Właściwie są to legitne argumenty za dawaniem ludziom emerytur, takie po prostu rozdawnictwo, czy tam redystrybucja dóbr, są zwolennicy takiego modelu. Ale konsekwentnie należy też jakieś pieniądze dawać dzieciom, czy też ich rodzicom, bo dzieci są tak samo obciążeniem
łaściwie są to legitne argumenty za dawaniem ludziom emerytur, takie po prostu rozdawnictwo, czy tam redystrybucja dóbr, są zwolennicy takiego modelu. Ale konsekwentnie należy też jakieś pieniądze dawać dzieciom, czy też ich rodzicom, bo dzieci są tak samo obciążeniem jak staruszkowie. A skoro staruszkowie mają być na utrzymaniu państwa, to dlaczego dzieci mają być obciążeniem jedynie dla swoich rodzin? Tego rodzaju niekonsekwencja w rozdawnictwie zmniejsza dzietność.


@glonstar: Co?
500+ istnieje, różne
Co?

500+ istnieje, różne ulgi, darmowe książki, mleko w szkole, warzywa/owoce suszone w szkole itp. Karta dużej rodziny, zniżki na komunikację dla dzieci, teraz małolaty mają darmową komunikację w Krakowie.


@Reiter: Chyba za mało jednak, skoro ludzie i tak nie chcą mieć dzieci. Za komuny była większa motywacja. Mając dzieci dostawało się większe mieszkanie oraz przydziały na jakieś deficytowe towary. Nie twierdzę, że za komuny było ogólnie lepiej (bo nie było),
Chyba za mało jednak, skoro ludzie i tak nie chcą mieć dzieci. Za komuny była większa motywacja. Mając dzieci dostawało się większe mieszkanie oraz przydziały na jakieś deficytowe towary. Nie twierdzę, że za komuny było ogólnie lepiej (bo nie było), ale akurat do rozmnażania się była większa motywacja ze strony państwa.


@glonstar: Za komuny niektóre rzeczy były dobre, inne złe. Każdy kij ma dwa końce. Jesteś przeciwko rozdawaniu emerytur, ale argument
Jesteś przeciwko rozdawaniu emerytur, ale argument o rozdawaniu mieszkań Ci nie przeszkadza?


@Reiter: Przeszkadza. Nie jestem za rozdawaniem mieszkań. Natomiast jestem za konsekwencją. Według mnie:

- nie ma emerytur, nie ma rozdawania mieszkań - dobrze
- są emerytury, jest rozdawanie mieszkań według liczby dzieci - średnio
- są emerytury, a nie ma rozdawania mieszkań ani innej równoważnej kompensacji dla ludzi mających dzieci - źle
@glonstar: Co Ty masz z emeryturami i dziećmi?
Zakładamy, że nie mam dzieci i nie należy mi się emerytura? Bo co? Przecież płacę na dzisiejszych emerytów + dopłacam do tego z podatków i będę dopłacał będąc na emeryturze. Należy mi się jak psu buda, ponieważ płacę na to. W każdej chwili możesz podejść do ZUS-u i dowiedzieć się ile Ci wychodzi miesięcznie na Twojej emeryturze.

Nie wiem skąd się biorą tacy
W każdej chwili możesz podejść do ZUS-u i dowiedzieć się ile Ci wychodzi miesięcznie na Twojej emeryturze.


@Reiter: sry ziomek ale nie mam tyle czasu żeby tracic caly dzien na zwiedznie tego rakowiska xD