Wpis z mikrobloga

Wynajmuję mieszkanie dla 3 studentek. Po 1 na pokój. Jeden pokój jest wolny i przygotowuję go do przyszłego wynajmu. Ale muszę go wysprzatac i ogarnac i raz na tydzień wpadam na parę godzin z ojcem. Ostatnio bylem nastepnego dnia z rana bo zapomnialem czegoś a tam wciaz byl chlopak jednej z dziewczyny. Niby mieszkal niedaleko ;]
Ostatnio inna dziewczyna byla zla ze nie informujemy o “wizycie“(jedynie domofon informuje ze ktos na klatce wystukuje kod) Ze ona nigdy tak nie wynajmowala itd
I mam pytanie: to ja jestem bezczelny czy ocb? Bo mi sie wydaje ze mam pelne prawa do wizyt, tym bardziej ze zajmuje 1 pokoj wolny w tym czasie.
#wynajem #mieszkanie #wroclaw
  • 372
@OraclePL: Co do nocowania chłopaka, jeśli nie umieściłeś punktu zakazującego nocowania osób trzecich, a reszta lokatorów nie składa z tego powodu żadnych zażaleń to według mnie dziewczyna nie robi nic zakazanego. Ja np w swojej umowie o wynajem miałem zawarty punkt o przenocowaniu kogoś maksymalnie 2 noce w miesiącu.
@Arwern: to wszystko zależy od umowy i tego jak jest skonstuowana, ale bądźmy ludźmi, czy wizyty chłopaka od czasu do czasu powinny być jakoś unormowane? Jak przyjedzie rodzina w odwiedziny to też ma iść spać do hotelu? Nie popadajmy w skrajność, chłopak to nie jest 12 osób.

@OraclePL: Chłopak ją odwiedza i nocuje u niej, wątpię, żeby mu podnajmowała ten pokój. Odwiedziny/wizytacje to jest inna bajka. Ale tak jak napisałem
@OraclePL: nie jesteś zwykłym lokatorem, jesteś najemcą. Być może gdybyś powiedział przy wynajmowaniu że będziesz mieszkał razem z nimi nie zdecydowaliby się na najem, nie oznacza to że potajemnie gotują MDMA po prostu taki komfort psychiczny, w ostatnim mieszkaniu które wynajmowałem mimo zamkniętych drzwi na klucz wlazł właściciel w czasie gdy po prostu uprawiałem sex z żoną, jest to chamskie. Gdy mieszkasz z innymi ludźmi wiesz np. że wyjechali do rodziny
@OraclePL: Zależy. Ja mam np. w umowie zapis że właściciel z wizytą kontrolną musi się zapowiedzieć co najmniej X czasu przed. Jak coś z mieszkania potrzebuje to zawsze odpowiednio wcześniej dzwoni i załatwiamy sprawę. Też mogłeś zadzwonić, że tam przyjedziesz - mimo że to Twoje mieszkanie, to nietaktowne jest ot, takie wpadanie bez zapowiedzi. Mogą mieć syf bo np. dopiero skądś wróciły, może ich nie być (co wtedy? otworzysz drzwi kluczem