Wpis z mikrobloga

Wynajmuję mieszkanie dla 3 studentek. Po 1 na pokój. Jeden pokój jest wolny i przygotowuję go do przyszłego wynajmu. Ale muszę go wysprzatac i ogarnac i raz na tydzień wpadam na parę godzin z ojcem. Ostatnio bylem nastepnego dnia z rana bo zapomnialem czegoś a tam wciaz byl chlopak jednej z dziewczyny. Niby mieszkal niedaleko ;]
Ostatnio inna dziewczyna byla zla ze nie informujemy o “wizycie“(jedynie domofon informuje ze ktos na klatce wystukuje kod) Ze ona nigdy tak nie wynajmowala itd
I mam pytanie: to ja jestem bezczelny czy ocb? Bo mi sie wydaje ze mam pelne prawa do wizyt, tym bardziej ze zajmuje 1 pokoj wolny w tym czasie.
#wynajem #mieszkanie #wroclaw
  • 372
@OraclePL: nawet jeśli wynajmujesz mieszkanie na pokoje i zgodnie z prawem możesz wbijać kiedy chcesz, to nie wypada tak bez uprzedzenia przychodzić. Wyobraź sobie że dziewczyna właśnie wyszła spod prysznica lub jest chora i chodzi po domu w piżamie, może się przy Tobie przecież mocno zawstydzić i krępować. Nie wypada tak bez uprzedzenia wchodzić komuś do mieszkania, no niestety nawet jeśli jesteś jego właścicielem.
@OraclePL: Nic Cie to nie powinno interesowac, ale wszystko zalezy od rodzaju umowy, czy placa tylko za pokoj + oddzielnie liczniki czy Ty to oplacasz. Jesli to drugie to faktycznie, nie moze sobie pomieszkiwac kolejna osoba, bo to Twoja kasa. Wtedy oczywiscie, musisz sie dogadac z nimi.

Dalej jednak nie mozesz przychodzic kiedy chcesz, bo z chwila wynajecia przestajesz miec prawo przychodzenia jak do siebie, nawet jesli jakis pokoj jest wolny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@OraclePL: Takie zachowanie jest po prostu niekulturalne. Według prawa jeśli wynajmujesz pokoje, a nie całe mieszkanie, to wszystko poza nimi jest częścią wspólną, do której masz nieograniczony dostęp. Nie możesz naruszać prywatności i wchodzić do pokojów wynajmowanych przez kogoś, ale wpaść się wysrać jak najbardziej tak. Tak samo do tego pustego pokoju masz prawo wbijać bez zapowiedzi, bo nikt tam nie mieszka, ale wychodzisz na zwykłego buca.
@OraclePL: A co masz w umowie? Bo z tego co widzę po twoich komentarzach, chyba żadnej umowy nie ma. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A wchodzić bez uprzedzenia nie powinieneś. Wynajmujesz NIE TYLKO pokoje, bo jak rozumiem dziewczyny mają też dostęp do łazienki, kuchni, korytarza itp. Więc równie dobrze mogą akurat wracać spod prysznica nago, a ty im nagle wparujesz bez zapowiedzi. Coś takiego co ty uskuteczniasz miałoby