Wpis z mikrobloga

Wynajmuję mieszkanie dla 3 studentek. Po 1 na pokój. Jeden pokój jest wolny i przygotowuję go do przyszłego wynajmu. Ale muszę go wysprzatac i ogarnac i raz na tydzień wpadam na parę godzin z ojcem. Ostatnio bylem nastepnego dnia z rana bo zapomnialem czegoś a tam wciaz byl chlopak jednej z dziewczyny. Niby mieszkal niedaleko ;]
Ostatnio inna dziewczyna byla zla ze nie informujemy o “wizycie“(jedynie domofon informuje ze ktos na klatce wystukuje kod) Ze ona nigdy tak nie wynajmowala itd
I mam pytanie: to ja jestem bezczelny czy ocb? Bo mi sie wydaje ze mam pelne prawa do wizyt, tym bardziej ze zajmuje 1 pokoj wolny w tym czasie.
#wynajem #mieszkanie #wroclaw
  • 372
  • Odpowiedz
@OraclePL: Zależy jak się dogadałeś. Jak coś tam odświeżasz pokój, to wypadałoby powiedzieć że np. w tym tygodniu będziesz wpadał rano. I nie, nie możesz wchodzić jak do siebie, bo wynajmujesz to mieszkanie tym dziewczynom. Chyba, że przed najmem powiedziałeś - ej, ten pokój jest wolny, będę tu wpadał kiedy mi się podoba, ok?
  • Odpowiedz
  • 411
@OraclePL wg mnie wpadać tam możesz, ale miło informować osoby tam mieszkające kiedy i w jakich godzinach będziesz, chociażby ze względu na prywatność, której każdy wynajmujący oczekuje.
Poza tym, ile można sprzątać pokój?
  • Odpowiedz
@OraclePL: boją się że jak Wpadniesz to akurat będą się ruchać i będą skrępowani tą niewygodną sytuacją.
Ewentualnie możesz zapytać czy nie chciałaby czworokątu
  • Odpowiedz
  • 701
Wynajmując mieszkanie nie możesz sobie wpadać ot tak jak do siebie. To, że masz wolny pokój nie oznacza, że wchodzisz jak do siebie, bez jakiejkolwiek zapowiedzi. Według mnie powinieneś uprzedzić mieszkańców, ze tego i tego dnia chciałbyś wbić o tej godzinie jeśli nie mają nic przeciwko. Z tego co wiem to nawet jest to prawnie uregulowane, mieszkanie z chwilą podpisania umowy jest tymczasowo zamieszkane przez wynajmującego i właściciel nie może sobie wchodzić
  • Odpowiedz
@OraclePL: Nie wiem czy to można stosować przy wynajmie poszczególnych pokoi, ale w przypadku wynajmu całego mieszkania właściciel nie może wchodzić. Można go w ten czas zaskarżyć o naruszenie miru domowego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@OraclePL: teoretycznie zależy od warunków umowy, w praktyce wypadało zawsze uprzedzić, a skoro przygotowujecie pokój to wcześniej uprzedzić że takie coś będzie miało miejsce i że będziesz wpadal przez jakiś czas
  • Odpowiedz
@Mathas: ale ja wynajmuje pokoje a nie mieszkanie. Wiadomo, ze gdybym wynajmowal cale mieszkanie to by dzwonił z wyprzedzeniem. Zajmuje 1 pokoj wolny, co to za różnica czy jestem wlascicielem czy moze kolejnym lokatorem pokoju? Kazdy pokoj ma solidne nowe drzwi.
Oczywiscie teraz wtsle SMS przed zeby nie bylo inby. Chcialem sie tylko poradzić jakie mam prawa ale zajrze do umowy jeszcze (typowa z neta)
  • Odpowiedz