Wpis z mikrobloga

@bitcoholic: Ceny podobne do obecnych, jedynie warzywa i owoce podrożały, a pamiętajmy, że wtedy przeciętnie zarabiało się 900- 1300zł (w metropoliach) przy 20% bezrobociu. Zawsze bawi mnie sentyment do 'kolorowych' lat '90, ludzie tęsknią za młodością, a nie biedą, brakiem pracy i perspektyw i ogólnym #!$%@?. Przez 20 lat poczyniliśmy niesamowity skok cywilizacyjny i to trzeba docenić.
@bitcoholic kapusta w biedrze 1,49 za kilo, także niezła przebitka, ogólnie to tylko ceny mięsa praktycznie bez zmian, ale to tylko dotyczy wieprzowiny, taka pierś z kurczaka, kiedyś za 8 zł, teraz za 16, to samo tyczy się wołowiny i ryb. Nie wiem czym oni te świnie pasą, że przez 20 lat cena bez zmian.
Nie wiem ile się wtedy zarabialo na etacie bo rodzice mieli swój biznes, wypożyczalnia VHS. Utargi miesięczne dość duże, od 7 do 18 tysięcy. Tylko kasety z licencją bardzo drogie, 140 zł za sztukę. Zwracały się dopiero po 27 wypożyczeniach. A były osoby które nie chciały oddawać w terminie i kasety przepadły.
1500zl jako 5tys ? Co Ty gadasz , jest od mojej mamy zarabiał wtedy na etacie około 3 tyś netto i to dla rodziny 2+1, miodu nie miał.


@Szalony_Iwan: Coś za przeproszeniem pieprzysz od rzeczy w 1998 3tys. na tzw. rękę to było słabo?!? To było 10!!! ówczesnych pensji minimalnych... jak by to przełożyć na dzisiejsze realia to wychodzi około 16tys. zł tak 16000zł!!!
@Brunner wtedy za 3 tysiące złotych nie mogłeś sobie pozwolić na takie rzeczy jak teraz za te 16 tysięcy! Proszę Cię czynsz jak ktoś mieszkał w bloku nie kosztował 100zł. Po prostu kraj był o wiele biedniejszy , ale to nie znaczy, że mając 3 tysiące złotych na rodzinę , zyles godniee!
Mój sąsiad gdzieś w 2001 roku zarabiał około 15 tysięcy wtedy mogłem powiedzieć , że stać to na wygodne życie.
@Brunner tak ta pensja minimalna tamtego okresu to jest abstrakcja.. A odnośnie 3 tysięcy które porównywales z dzisiejszym zarobkami rzędu 16 tyś. Podam Ci przykład
20 lat temu nie zabrałes rodziny na Dominikane zarabiając 3 tys, przy 16 tyś dzisiaj jak najbardziej, wtedy i tak najlepsze oferty były w Niemczech .
Odnośnie mojego wujka i jego 3 tyś, to zależy kto wtedy tyle miał, może masz trochę racji , bo On akurat