Wpis z mikrobloga

@zbanowanyzapaste: akurat chciałbym trollowac, przyjechałem do różowej, jedziemy i słyszę że ostro trze metal, a za chwilę na stacji benzynowej odpadło to coś, nie znam się na samochodach dlatego pierwsze co pomyślałem to napisać tutaj, mamy jeszcze ok 60 km a nie ma tu żadnego mechanika
@benetti no to teraz polecam jechać do pana jaśnie wymieniacza z rachunkiem za lawete i serwis. Jeśli oczywiście macie paragon za tamtą wymianę i dotyczyła ona tych klocków. Co za #!$%@? dałn nawet jakby zakręcił kołem na podnośniku to by to stało na sztorc przy nowym klocku. Chyba że założył nowy na stary nie wiem jakim cudem.
@benetti wypadł klocek w tym momencie albo powierzchnia cierna jest tłoczek albo zacisk... Jest to tył więc spokojnie 100 200 km z umiarkowanym hamowaniem zarobisz.. dojedź do miejsca docelowego i szukaj 2 zacisku i tarcza do toczenia wymiany... Kształt klocka wskazuje na auto z rodziny Vaga... Postaraj się nie używać ręcznego bo może go on cała usterek spowodowal.. PŚ używany zacisk jest dużo tańszy niż holowanie
@benetti Jeśli cały czas trze, to tarcza rozgrzeje się do czerwoności na takim dystansie. Od niej felga i guma. Może się nawet coś zapalić. Ja bym tak nie jechał. Jeśli MUSIAŁBYM, to 50 km/h max i nie dotykał praktycznie hamulca i obserwował co parę km.