Wpis z mikrobloga

@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: OK, dziękuję - zrobili mocno dychotomicznie, co sprawia że więcej osób ucieka w "nie wiem". Szkoda że nie ma danych źródłowych, jeśli dobrze widzę ten zbiorczy wykres, mamy mniej zdeklarowanych przeciwników ewolucji niż Czechy, Szwajcaria, Słowacja i Finlandia - przy jednocześnie mniejszej akceptacji.

W ogóle to ciekawa sprawa jak różnice kulturowe wpływają na różne wyniki danej nacji przy użyciu odmiennych skal. Jeśli odgrzebię to kiedyś wrzucę i zawołam ;)
@Damasweger: Generalnie niby się zgadzam, bo podczas rozmowy z drugim człowiekiem jeszcze nigdy kreacjonisty nie spotkałem. Ale skoro tutaj Polska ma te niecałe 60% to jednak co innego ludzie mówią co innego myślą.

Zresztą gdy jednak człowiek rozmawia z katolikiem i mocniej dopytuje w co dany człowiek wierzy to się okazuje, że średnio mają poukładane w głowie, ot chociażby problem czym dla katolika jest mózg skoro to dusza odpowiada za czyjeś
Wiem, ale mimo to znaczna większość wierzących odrzuca ewolucję.


@Kempes: Nieprawda, skąd niby ta "znaczna większość"? Nawet moja ciocia-moher nie odrzuca ewolucji tylko mówi "ja tam nie wiem" z prostego powodu - nie zna się na biologii i nie potrafi zrozumieć argumentów "za", więc nie chce jednoznacznie popierać czegoś, czego nie rozumie. Tacy ludzie nie są więc ani za, ani przeciw, co napisał InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII .
@orkako: ale Kościół nie działa tak, że wszyscy jego wyznawcy bezwzględnie akceptują poglądy głoszone przezeń. Patrz na takiego Międlara. Bawił się w księdza, a na jutubku mówił o potrzebie zabijania w imię katolicyzmu. Problemem jest to, że ludzie interpretują Biblię na swój sposób, mimo że sama treść Pisma Świętego była wielokrotnie zmieniana i modyfikowana.
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: xxi w. i ludzie dalej wierzą w ewolucję xd - masa tak o tym pieprzy nie zadając najprostszych pytań - gdyby na serio ta teoria miała rację to naukowcy wzięliby meszki (krótki okres życia, możliwośc zaobserowwania wielu pokoleń) i wyewoulowali by je w coś co całkowicie nie przypomina meszek, tak jak człowiek podobno pochodzi od ryjówek - oczywiście naukowcy wiedzą, że to niemożliwe a ewolucja to bzdura ale przeintelktualizowany-ateistyczny plebs
@orkako: co xD. Chyba cos jest na rzeczy jesli teoria ewolucji jest nadal teoria, a nie prawem naukowym. Oznacza to, ze ludzie madrzejsi od nas dwoch twierdza, ze ewolucja nie istnieje i nie jest przez kazdego, w srodowisku biologiczym, uznawana. Nie obrazaj tych ludzi jesli nie zgadzaja sie z czyms co jest TEORIA, a nie PRAWEM naukowym.