Wpis z mikrobloga

Po 2 miesiącach (bez 2 dni) mieszkania w nowym mieszkaniu odebranym prosto od dewelopera okazało się, że sąsiedzi obok zalali mnie. Zamiast przyjść jak ludzie i powiedzieć, że mieli źle zamontowaną uszczelkę w łazience przez co woda pod podłogą rozprzestrzeniła się po całym ich mieszkaniu w tym i po ścianie działowej między naszymi pokojami to woleli nająć maszyny suszące i wyprowadzić się z mieszkania. Ja zauważyłam po tygodniu, że coś jest nie tak, bo mało przebywam w mieszkaniu a cały dramat rozgrywał się za kanapą w salonie. Oprócz mnie zalali oczywiście sąsiada pod sobą oraz korytarz na klatce schodowej. Na szczęście jestem biegła w księgach wieczystych i stalkingu facebookowym i ich namierzyłam. Jutro drugi raz przychodzi konserwator i wtedy spiszemy protokół. Polisę mam niby dostać od właściciela firmy wykończeniowej, która robiła im mieszkanie. Trzymajcie kciuki, aby to jak najszybciej zakończyć.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #deweloperka #warszawa #zalanie
  • 14
@panthererose namierzyć kogoś po księdze wieczystej, gdzie masz taki sam numer, to jak otworzyć książkę telefoniczną. Od razu zakładasz, że mają złe intencje i celowo nie szukali osób które zalali. Do tego uważasz, że jak mają wysoki kredyt, to nie mają kasy i będą z nimi problemy. Czasami warto się pozytywnie nastawić i nie być Grażyną
@Brylant: od kiedy wyodrębnione lokale mieszkalne mają taki sam nr kw? Od ponad tygodnia wiedzą, że mają powódź i nikt w ciągu tego czasu do mnie nie przyszedł, nawet nie zostawił karteczki z kontaktem w drzwiach, więc tak - mam prawo domniemywać, że nie szukali mnie.

Do tego uważasz, że jak mają wysoki kredyt, to nie mają kasy i będą z nimi problemy.

Właśnie odwrotnie, zakładam, że jak mają wysoką hipoteką
@Eustachy_goli_pachy: jeśli budynki są na tej samej działce to będą wyodrębnione w tej samej księdze wieczystej, więc tak, można przeglądać inne bloki. Może być jednak sytuacja (tak jest u mnie), że w ramach jednej nieruchomości (całkowity grunt dewelopera) jest wydzielone pare działek ewidencyjnych i wtedy ma się podgląd tylko na budynki w ramach tej działki.