Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Android
- 0
@Owoc_w_kreplu no i git, przynajmniej możesz spać spokojnie
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 7
@cheeseandonion: Amatorzy... Zobacz jak to robią zawodowcy w Katowicach-Szopienicach...
http://katowice24.info/morze-puszek-po-piwie-w-mieszkaniu-komunalnym-lokatorka-byla-alkoholiczka/
http://katowice24.info/morze-puszek-po-piwie-w-mieszkaniu-komunalnym-lokatorka-byla-alkoholiczka/
źródło: comment_wr8plqmVm2VICezErxaO81XZgBaWXI2D.jpg
Pobierz@cheeseandonion i nawet jakaś Paulina się podpisała :)
Planuję wynająć tanio jakiś samochód na 2-3 miesiące, najlepiej z całą obsługą / ubezpieczeniem wliczonym już w koszty. Oczywiście na FVat. Czy może ktoś polecić jakąś dobrą, sprawdzoną firmę? Najlepiej #warszawa i okolice, ale mogę też gdzieś podjechać. Chciałbym się zamknąć najlepiej w 1200 miesięcznie, samochód praktycznie bez różnicy im taniej tym lepiej - może oprócz Toyoty Yaris :)
Póki co znalazłem super ofertę z Leaseplanu:
http://connect.leaseplan.pl/flexplan-camp
Ktoś coś?
Póki co znalazłem super ofertę z Leaseplanu:
http://connect.leaseplan.pl/flexplan-camp
Ktoś coś?
@r4faello opel, opel (sprowadzony z UK)
@michau6211: jak możesz zamrozić kilkanaście tysi to najtaniej wychodzi kupić, kierując się dobrym stanem i tym, żeby opłaty były ważne przez potrzebny Tobie okres, a potem sprzedać. Stracisz max kilka stówek za utratę wartości, a jak nawet wyjdzie coś do roboty przy aucie za co zapłacisz tysiaka, to miesięczna rata wyjdzie z 6-7 stów #cebula
- 0
Witam mireczki,
Może ktoś pomoże. Szukam mieszkania, większość jak wiadomo jest przez pośredników - czy to częsta praktyka podpisywania jakiejś wstępnej umowy z tym właśnie pośrednikiem, że jeżeli ewentualnie wynajmę mieszkanie to trzeba i jemu zapłacić połowę miesięcznego czynszu?
Dzisiaj gość mi to powiedział przez tel a ja nigdy nie spotkałem się z czymś takim :D
#wynajem #prawo #mieszkania
Może ktoś pomoże. Szukam mieszkania, większość jak wiadomo jest przez pośredników - czy to częsta praktyka podpisywania jakiejś wstępnej umowy z tym właśnie pośrednikiem, że jeżeli ewentualnie wynajmę mieszkanie to trzeba i jemu zapłacić połowę miesięcznego czynszu?
Dzisiaj gość mi to powiedział przez tel a ja nigdy nie spotkałem się z czymś takim :D
#wynajem #prawo #mieszkania
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Owoc_w_kreplu: masz ty jakąś umowę na piśmie?
- 0
@Kowixx tez tak sądzę i mam wrażenie, że to dosyć durne, skoro rozliczam się z właścicielem a nie nią xD
Po prostu nie wiem co ona chce tym ugrać.
Po prostu nie wiem co ona chce tym ugrać.
#anonimowemirkowyznania
Mam 28 lat, mieszkam z rodzicami w niedużym mieście, w zasadzie coraz bardziej wymarłym. Oczywiście dokładam się do codziennego życia i rachunków.
Z jednej strony najwyższy czas żeby wyprowadzić się na swoje (choć finanse pozwolą mi najwyżej na wynajem pokoju). Koszty życia się zwiększą, ale w dużym mieście zawsze więcej się dzieje, jest więcej ciekawych miejsc. Miasto nie ma znaczenia, podoba mi się Gdańsk, choć ceny wynajmu są niestety spore.
Mam 28 lat, mieszkam z rodzicami w niedużym mieście, w zasadzie coraz bardziej wymarłym. Oczywiście dokładam się do codziennego życia i rachunków.
Z jednej strony najwyższy czas żeby wyprowadzić się na swoje (choć finanse pozwolą mi najwyżej na wynajem pokoju). Koszty życia się zwiększą, ale w dużym mieście zawsze więcej się dzieje, jest więcej ciekawych miejsc. Miasto nie ma znaczenia, podoba mi się Gdańsk, choć ceny wynajmu są niestety spore.
@AnonimoweMirkoWyznania: Średni wiek wyjścia z domu rodzinnego w Polsce to 42 lata, spokojnie masz czas
"najwyższy czas żeby wyprowadzić sie na swoje" chwilę potem "podoba mi się Gdańsk, choć ceny wynajmu są niestety spore." . Ja myślałem, że swoje jest wtedy, kiedy się jest wpisanym w księdze wieczystej :)
jestem między 30. a 40. rokiem życia. Od 10 lat z teściami w jednym domu. Gdybym posłuchał tych wszystkich biedaków umysłowych i 10 lat temu wjbał się w kredyt hipoteczny, że być "na swoim bankowym" tobym dziś siedział
jestem między 30. a 40. rokiem życia. Od 10 lat z teściami w jednym domu. Gdybym posłuchał tych wszystkich biedaków umysłowych i 10 lat temu wjbał się w kredyt hipoteczny, że być "na swoim bankowym" tobym dziś siedział
- 1
Powiedzcie mi proszę drogi mirki czy idzie ogarnąć kawalerkę za mniej niż 1500 zeta w Wawcę. Nie mam dużych wymagań, może być i z jakieś 17m^2 xdd no i też spoko, żeby nie jechało się godzinę do centrum. Jest to możliwe czy jednak bliżej 2k?
#warszawa #nieruchomosci #wynajem
#warszawa #nieruchomosci #wynajem
- 3
@analboss: hehehe "won za brame, do Pruszkowa czy Legionowa" jakie to prawdziwe, idealnie podsumowuje sytuację na rynku mieszkaniowym
Drodzy,
Czy zna się ktoś tutaj na #umowa #prawo i umie czytać oficjalne pisma?
Wstawiam zdjęcie umowy o pokój który wynajmuje. Czy dobrze rozumiem że jeżeli chce wcześniej rozwiazac umowę o wynajem to mam miesięczny okres wypowiedzenia plus place za 2 miesiące w przód w tym place za czynsz i media? Czy to jest w ogóle #legalne ?
Chciałbym wcześniej rozwiązać umowę i się wyprowadzić ale
Czy zna się ktoś tutaj na #umowa #prawo i umie czytać oficjalne pisma?
Wstawiam zdjęcie umowy o pokój który wynajmuje. Czy dobrze rozumiem że jeżeli chce wcześniej rozwiazac umowę o wynajem to mam miesięczny okres wypowiedzenia plus place za 2 miesiące w przód w tym place za czynsz i media? Czy to jest w ogóle #legalne ?
Chciałbym wcześniej rozwiązać umowę i się wyprowadzić ale
źródło: comment_GiVTZdJqenn4PstZKExWqFYfYVJWfprR.jpg
Pobierz@radosuawek: nie, to nie jest legalne. Umowę na czas określony można wypowiedzieć tylko w przypadku zajścia okoliczności dokładnie w niej wymienionych. Całe to postanowienie jest bezskuteczne.
@radosuawek: postanowienia niezgodne z prawem nie są wiążące, ale pamiętaj, że w takiej sytuacji także nie możesz wypowiedzieć tej umowy, bo naraziłbyś się na odpowiedzialność odszkodowawczą.
- 0
Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję że zrozumiale i dostanę jakieś porady;
Co się dzieje, gdy najemca odmawia podpisania potwierdzenia otrzymania jakiegoś dokumentu?
Właścicielka mieszkania w którym najmuję pokój zostawiła mi (pod moją nieobecność) aneks do umowy o podniesieniu czynszu o 25%. Odmawiam podpisania tego, bo skoro to aneks, to sugeruje to, że jakaś umówiona zmiana do umowy, a nie jednostronne postanowienie wynajmującego. Dostałem taką wiadomość
Co się dzieje, gdy najemca odmawia podpisania potwierdzenia otrzymania jakiegoś dokumentu?
Właścicielka mieszkania w którym najmuję pokój zostawiła mi (pod moją nieobecność) aneks do umowy o podniesieniu czynszu o 25%. Odmawiam podpisania tego, bo skoro to aneks, to sugeruje to, że jakaś umówiona zmiana do umowy, a nie jednostronne postanowienie wynajmującego. Dostałem taką wiadomość
jeżeli nie podpiszesz potwierdzenia otrzymania aneksu to nie
konto usunięte via Android
- 29
Wynajmuje pokój z niebieskim w domu. Na dole mieszkamy my, jedna laska i kolo.
Właściciel ma 3 pokoje na górze.
Stwierdził, że w sumie on i tak często tutaj nie jest, więc pokój na górze podnajmie lasce, więc zwalnia się jej pokój na dole.
Czyyyli teraz będziemy mieszkać w 5 (niby tka było jak właściciel wracał, ale nie robił tego często).
W tych 2 pokojach co zostają spokojnie jeszcze z 4 osoby dojdą.
Niby są 2
Właściciel ma 3 pokoje na górze.
Stwierdził, że w sumie on i tak często tutaj nie jest, więc pokój na górze podnajmie lasce, więc zwalnia się jej pokój na dole.
Czyyyli teraz będziemy mieszkać w 5 (niby tka było jak właściciel wracał, ale nie robił tego często).
W tych 2 pokojach co zostają spokojnie jeszcze z 4 osoby dojdą.
Niby są 2
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@Owoc_w_kreplu: nawet bym z tą matką nie gadał :P
- 1
@tak_ze_ten: Trochę próbowałam odpowiedzieć na jej zarzuty ale w końcu stwierdziłam, że chui nie mam czasu i idę, na pociąg leciałam.
Anyway od tego czasu i tak powiedziałam lasce, że jak jej matka taka będzie to ma tutaj nie przyjeżdżać.
I póki co nie przyjeżdża. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Anyway od tego czasu i tak powiedziałam lasce, że jak jej matka taka będzie to ma tutaj nie przyjeżdżać.
I póki co nie przyjeżdża. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chyba moi współlokatorzy się wyprowadzają i chcą ukryć fakt przede mną i osobą z którą w pokoju mieszkam. xD
Tak się kończy, kiedy zwracasz ludziom uwagę, że trzeba sprzątać pewne rzeczy. ( ͡º ͜ʖ͡º)
#wynajem #niewiemjaktootagowac #niewiemczywygrywaleok #przegrywniesuperniebylialeok
Tak się kończy, kiedy zwracasz ludziom uwagę, że trzeba sprzątać pewne rzeczy. ( ͡º ͜ʖ͡º)
#wynajem #niewiemjaktootagowac #niewiemczywygrywaleok #przegrywniesuperniebylialeok
@Owoc_w_kreplu: mój współlokator zostawił w lodówce swoje jakieś rzeczy przy przeprowadzce i sobie potem wynoście jak wam to przeszkadza XD
@al_cohones: Jakbyś był dziewczyną to bym użyczył ci miejsca w mym pokoju i łózku.
@Lorenzo_von_Matterhorn: bo większość zamieszkałych to obcokrajowcy, a szczególnie Ukraińcy zachowują się jak bydło
- 19
- 4
@kicjow: Ty się smiejesz, a bankowo sa frajerzy którzy na to idą bo "OKAZJA UCIEKNIE"
@AlfredoDiStefano: polska policja by go nie była w stanie namierzyć nawet jakby robił to na korytarzu w komisariacie
- 0
Jeśli wynajmujący chce podnieść czynsz, to jest to dla najemcy podstawa do zakończenia umowy na czas określony? W umowie jest mowa o tym że wynajmujący może podnieść wysokość opłat z miesięcznym wyprzedzeniem, ale ciekaw jestem czy najemca musi się na to zgadzać. Mowa o najmie pokoju.
#prawo #wynajem #nieruchomosci
#prawo #wynajem #nieruchomosci
- 2
@Goglez: musiałby podnieść czynsz zgodnie z przepisami, wtedy masz prawo się na to nie zgodzić i umowa ulega rozwiązaniu.
informujesz go że termin przez niego przyjęty jest nieskuteczny
I piszesz że będziesz mieszkał do terminu zgodnego z ustawą
@staryhaliny: No tak, ale załóżmy że jednak bym się wyprowadził, to co, sprawa zamknięta?
Jeszcze jedna rzecz, właścicielka podniosła też czynsz najmu o 200zł. Znalazłem ten artykuł https://www.morizon.pl/blog/podwyzka...ajmu-poradnik/ i nie wiem co wynika z obliczeń w związku z aktualną stawką wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia lokalu dla Warszawy. To ma
Mozecie mi troche pomoc. Moja mama wynajmuje dwom dziewczynom mieszkanie we #wroclaw i zastanawiam sie, czy wy placicie podobnie.
Mieszkanie ma 37m2, dwa pokoje, z czego z jednego pokoju jest wejscie do kuchni. Mieszkanie jest w bloku, na 3 pietrze. Standard komunistyczny z meblosciankami i stara kuchnia. Tak samo lazienka.
Mieszkanie przy Grabiszynskiej.
Dziewczyny
Mieszkanie ma 37m2, dwa pokoje, z czego z jednego pokoju jest wejscie do kuchni. Mieszkanie jest w bloku, na 3 pietrze. Standard komunistyczny z meblosciankami i stara kuchnia. Tak samo lazienka.
Mieszkanie przy Grabiszynskiej.
Dziewczyny
@Jud-Suss: Dalej dla mnie jest różnica czy bliżej Fatu czy Sądowej.
- 1
Ostatnio było fajne znalezisko na ten temat, kto nie czytał bo wpadło pod nieodpowiedni tag niech się zapozna: https://www.wykop.pl/link/5217663/wynajem-krotkoterminowy-jak-lobby-hotelarskie-kupuje-ustawe-od-pis/
A dzisiaj? Dzisiaj jest mecz, więc za ścianą kibice.
"Uhauałahuhauahauhauaejhhehehehuheu" razy 333 już.
Policję wzywałem ja wiem? W sobotę? Długo miałem spokój bo aż trzy dni.
A dzisiaj? Dzisiaj jest mecz, więc za ścianą kibice.
"Uhauałahuhauahauhauaejhhehehehuheu" razy 333 już.
Policję wzywałem ja wiem? W sobotę? Długo miałem spokój bo aż trzy dni.




























Hej, odstąpie pokój w mieszkaniu 4 pokojowym. Bardzo dobre lokalizacja. Zaraz przy pętli Sobieskiego. Mieszkanie na parterze.
Jestem w stanie wnieść za Ciebie kaucje (800 PLN).
Wynajem 800 PLN ze wszystkim