Planuję wynająć tanio jakiś samochód na 2-3 miesiące, najlepiej z całą obsługą / ubezpieczeniem wliczonym już w koszty. Oczywiście na FVat. Czy może ktoś polecić jakąś dobrą, sprawdzoną firmę? Najlepiej #warszawa i okolice, ale mogę też gdzieś podjechać. Chciałbym się zamknąć najlepiej w 1200 miesięcznie, samochód praktycznie bez różnicy im taniej tym lepiej - może oprócz Toyoty Yaris :)

Póki co znalazłem super ofertę z Leaseplanu:
http://connect.leaseplan.pl/flexplan-camp

Ktoś coś?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michau6211: jak możesz zamrozić kilkanaście tysi to najtaniej wychodzi kupić, kierując się dobrym stanem i tym, żeby opłaty były ważne przez potrzebny Tobie okres, a potem sprzedać. Stracisz max kilka stówek za utratę wartości, a jak nawet wyjdzie coś do roboty przy aucie za co zapłacisz tysiaka, to miesięczna rata wyjdzie z 6-7 stów #cebula
  • Odpowiedz
Witam mireczki,
Może ktoś pomoże. Szukam mieszkania, większość jak wiadomo jest przez pośredników - czy to częsta praktyka podpisywania jakiejś wstępnej umowy z tym właśnie pośrednikiem, że jeżeli ewentualnie wynajmę mieszkanie to trzeba i jemu zapłacić połowę miesięcznego czynszu?
Dzisiaj gość mi to powiedział przez tel a ja nigdy nie spotkałem się z czymś takim :D
#wynajem #prawo #mieszkania
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alhakeem: myślę, że w większości średnich i dużych miast, mieszkania na sprzedaż są wystawiane przez pośredników, jeśli chodzi o wynajem, to nie mam takich danych.
  • Odpowiedz
czy zapis w umowie, że wynajmujący zatrzyma kaucje w razie wcześniejszej wyprowadzki niż przewidziała umowa jest w ogóle zgodny z prawem?
#prawo #wynajem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mam 28 lat, mieszkam z rodzicami w niedużym mieście, w zasadzie coraz bardziej wymarłym. Oczywiście dokładam się do codziennego życia i rachunków.
Z jednej strony najwyższy czas żeby wyprowadzić się na swoje (choć finanse pozwolą mi najwyżej na wynajem pokoju). Koszty życia się zwiększą, ale w dużym mieście zawsze więcej się dzieje, jest więcej ciekawych miejsc. Miasto nie ma znaczenia, podoba mi się Gdańsk, choć ceny wynajmu są niestety spore.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"najwyższy czas żeby wyprowadzić sie na swoje" chwilę potem "podoba mi się Gdańsk, choć ceny wynajmu są niestety spore." . Ja myślałem, że swoje jest wtedy, kiedy się jest wpisanym w księdze wieczystej :)
jestem między 30. a 40. rokiem życia. Od 10 lat z teściami w jednym domu. Gdybym posłuchał tych wszystkich biedaków umysłowych i 10 lat temu wjbał się w kredyt hipoteczny, że być "na swoim bankowym" tobym dziś siedział
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi proszę drogi mirki czy idzie ogarnąć kawalerkę za mniej niż 1500 zeta w Wawcę. Nie mam dużych wymagań, może być i z jakieś 17m^2 xdd no i też spoko, żeby nie jechało się godzinę do centrum. Jest to możliwe czy jednak bliżej 2k?
#warszawa #nieruchomosci #wynajem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drodzy,
Czy zna się ktoś tutaj na #umowa #prawo i umie czytać oficjalne pisma?
Wstawiam zdjęcie umowy o pokój który wynajmuje. Czy dobrze rozumiem że jeżeli chce wcześniej rozwiazac umowę o wynajem to mam miesięczny okres wypowiedzenia plus place za 2 miesiące w przód w tym place za czynsz i media? Czy to jest w ogóle #legalne ?
Chciałbym wcześniej rozwiązać umowę i się wyprowadzić ale
radosuawek - Drodzy, 
Czy zna się ktoś tutaj na #umowa #prawo i umie czytać oficjaln...

źródło: comment_GiVTZdJqenn4PstZKExWqFYfYVJWfprR.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak anulujesz rezerwacje to jeszcze ci airbnb opłatę naliczy. Swoją drogą lepiej korzysta mi się z bookingu.
  • Odpowiedz
Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję że zrozumiale i dostanę jakieś porady;

Co się dzieje, gdy najemca odmawia podpisania potwierdzenia otrzymania jakiegoś dokumentu?
Właścicielka mieszkania w którym najmuję pokój zostawiła mi (pod moją nieobecność) aneks do umowy o podniesieniu czynszu o 25%. Odmawiam podpisania tego, bo skoro to aneks, to sugeruje to, że jakaś umówiona zmiana do umowy, a nie jednostronne postanowienie wynajmującego. Dostałem taką wiadomość

jeżeli nie podpiszesz potwierdzenia otrzymania aneksu to nie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wynajmuje pokój z niebieskim w domu. Na dole mieszkamy my, jedna laska i kolo.
Właściciel ma 3 pokoje na górze.
Stwierdził, że w sumie on i tak często tutaj nie jest, więc pokój na górze podnajmie lasce, więc zwalnia się jej pokój na dole.
Czyyyli teraz będziemy mieszkać w 5 (niby tka było jak właściciel wracał, ale nie robił tego często).
W tych 2 pokojach co zostają spokojnie jeszcze z 4 osoby dojdą.
Niby są 2
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tak_ze_ten: Trochę próbowałam odpowiedzieć na jej zarzuty ale w końcu stwierdziłam, że chui nie mam czasu i idę, na pociąg leciałam.
Anyway od tego czasu i tak powiedziałam lasce, że jak jej matka taka będzie to ma tutaj nie przyjeżdżać.
I póki co nie przyjeżdża. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Jeśli wynajmujący chce podnieść czynsz, to jest to dla najemcy podstawa do zakończenia umowy na czas określony? W umowie jest mowa o tym że wynajmujący może podnieść wysokość opłat z miesięcznym wyprzedzeniem, ale ciekaw jestem czy najemca musi się na to zgadzać. Mowa o najmie pokoju.

#prawo #wynajem #nieruchomosci
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
informujesz go że termin przez niego przyjęty jest nieskuteczny

I piszesz że będziesz mieszkał do terminu zgodnego z ustawą


@staryhaliny: No tak, ale załóżmy że jednak bym się wyprowadził, to co, sprawa zamknięta?

Jeszcze jedna rzecz, właścicielka podniosła też czynsz najmu o 200zł. Znalazłem ten artykuł https://www.morizon.pl/blog/podwyzka...ajmu-poradnik/ i nie wiem co wynika z obliczeń w związku z aktualną stawką wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia lokalu dla Warszawy. To ma
  • Odpowiedz
Mozecie mi troche pomoc. Moja mama wynajmuje dwom dziewczynom mieszkanie we #wroclaw i zastanawiam sie, czy wy placicie podobnie.

Mieszkanie ma 37m2, dwa pokoje, z czego z jednego pokoju jest wejscie do kuchni. Mieszkanie jest w bloku, na 3 pietrze. Standard komunistyczny z meblosciankami i stara kuchnia. Tak samo lazienka.

Mieszkanie przy Grabiszynskiej.

Dziewczyny
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Denali na bezpiecznej są wszystkie na biało :)

@Jud-Suss jeśli dziewczyny płacą w terminie, dbają o mieszkanie, nie robią cyrkow typu "som wakacje to teraz hehe za darmo bo wracamy na wies" to bym im zostawiła cenę. Pytanie tez ile opłat i czy jest w nich prad oraz internet.
  • Odpowiedz
Ostatnio było fajne znalezisko na ten temat, kto nie czytał bo wpadło pod nieodpowiedni tag niech się zapozna: https://www.wykop.pl/link/5217663/wynajem-krotkoterminowy-jak-lobby-hotelarskie-kupuje-ustawe-od-pis/

A dzisiaj? Dzisiaj jest mecz, więc za ścianą kibice.
"Uhauałahuhauahauhauaejhhehehehuheu" razy 333 już.

Policję wzywałem ja wiem? W sobotę? Długo miałem spokój bo aż trzy dni.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach