Wpis z mikrobloga

Na grupach wynajmu często przewija się temat dewastacji mieszkania. Czytałem nawet artykuł używający jakiegoś zdarzenia z UK gdzie do luksusowego apartamentu miała się zameldować 4 osobowa rodzina, a koniec końców przewinęło się 500 osób na jednej przeogromnej imprezie, gość poszedł do sądu z airbnb próbując od nich wyciągnąć pieniądze na pokrycie strat (coś 2 miliony funtów). Źródła nie podam bo było tylko przytoczone ale tutaj jest opisana podobna historia, tyle że tam się nie kryli z tym że chcą zrobić "małą" imprezę te "baby shower".

No ale do czego zmierzam:

wpuszczaj obcych ludzi bez żadnej weryfikacji do swojego lokalu

ludzie dewastują mieszkanie urządzając ogromna imprezę

pikachuface.jpg


I najważniejsze dla mnie pytanie, A CO Z SĄSIADAMI? Co z ludźmi którzy musieli znieść te wrzaski, odgłosy demolowania nie wiedząc co się właśnie odpierdziela? Wyobraźcie sobie starszego człowieka co nie ogarnia co to airbnb i może myśli że zaraz przyjdą do jego mieszkania zrobić to samo?
Albo co jeśli by mu się dostało "przypadkiem" na korytarzu od naćpanego imprezowicza?
Przecież takie akcje dzieją się non-stop w okolicach klubów gdzie ludzie się bawią. Ale dlaczego pozwolono na stwarzanie podobnego zagrożenia u kogoś w jego domu?

Powoli najlepszym porównaniem wynajmu krótkoterminowe dla mnie jest po prostu koń trojański. Wpuszczający do budynku nie wiadomo kogo w niewiadomym celu.

#airbnbtorak #bookingcomtorak #wynajemkrotkoterminowytorak #wynajemkrotkoterminowy #bookingcom #wynajem #turystyka #zaklocanieciszynocnej #zaklocaniespokoju #warszawa
#airbnbtorak