Wpis z mikrobloga

@empios: Nie chce po dobroci to się wyprowadź, podpisz protokół zdawczo odbiorczy żeby nie mógł ci nic zarzucić i złóż zawiadomienie do prokuratury z art 286.
Szybko odda. Ewentualnie pismo z pseudo kancelarii z informacją o złożeniu pozwu w wypadku nie uregulowania w terminie 7 dniu. Kancelarię sobie wymyśl sam.
@Zefir_Zdobywca: właśnie tez mi się tak wydaje, mi w twarz mówił ze się rozliczy ze mną a współlokatorowi ze kaucji mi nie zwróci bo nie ma nikogo na moje miejsce. Większego dzbana chyba nie widziałem
@Adams_GA: jeśli zastosował zapis w umowie o wypowiedzeniu 1mc. Jeśli nie oddał kaucji mimo tego zapisu to dwojako doprowadził go do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
Poprzez zawarcie umowy z okresem wypowiedzenia i przyjęcie kaucji bez zamiaru zwrotu.
Czego nie rozumiesz?
@Adams_GA: Od 15 lat targam się po sądach i prokuraturach z różnymi debilami. Zadziała.
Masz jasno domniemanie z 286 jeśli wprowadził zapis w umowie o rozwiązaniu celem nie oddania kaucji jeśli takowa okoliczność by nastąpiła.
Zresztą jak znam życie jak taki Janusz wynajmu dostanie wezwanie przed sądowe + wyśle mu kopię zawiadomienia przed złożeniem to mu się ciepło w majtkach zrobi i odda.
@empios ozesz spokojnie przez esad odzyskać. Podpisujesz protokół przy wyprowadzce i jeżeli nie ma w nim potrąceń i w ciągu 30 dni nic nowego właściciel nie zgłosi, to 30 min wypełniania wniosku online i sprawa załatwiona. Wcześniej jedynie wysyłasz mu ostateczne przedsadowe wezwanie do zapłaty, upewnij się tylko że znasz jego pesel to będzie szybciej.
@empios jeżeli nie będzie potracen w protokole i nie odpowie/nie zwróci kasy po przedsadowym wezwaniu to sprawa wygrana. Jeszcze może zgłosić sprzeciw jak dostanie pismo z esadu, ale to tylko działa na jego niekorzyść bo wtedy zwróci z odsetkami, po tym jak Rejonowy wyda nakaz zapłaty.