Pamiętam jak były te pierwsze rozmowy ws. odbudowy Ukrainy, i oczywiście Polska zakulisowo zasygnalizowała Ukrainie, że nie chciałaby zostać wydudkana przez naszych drogich zachodnich partnerów, to z miejsca pojawiły się głosy u ukraińskich urzędników, że "naciski" niektórych krajów ws. partycypacji w odbudowie są nieakceptowalne.
Już wtedy wiedziałem jak asertywna stara się być Ukraina w tych trudnych chwilach. Już wtedy zakomunikowali nam, żebyśmy nie oczekiwali czegokolwiek w zamian i przyznam, że to mnie
@IdillaMZ: Na odbudowę zapewne będą rozpisywane przetargi, ponieważ pieniądze będą płynąć z funduszy UE oraz USA, więc firmy które przedstawią najlepsze oferty wygrają je. Oczywiście wpływy i siła państw będzie mieć znaczenie. A nie oszukujmy się nasi politycy, nie liczą się na świecie, naszym wystarczy że ktoś ich poklepie po plecach i są szczęśliwi.
@IdillaMZ Przecież mają rację z tymi kalkami historycznymi. Naturalnym jest, że będziemy dążyć do hegemonii w Europie środkowo-wschodniej. Dlatego od lat działaliśmy mocno na Ukrainie w wyrwaniu jej z wpływów rosyjskich. Problem jest z naszej strony, że nie potrafimy jasno określić swoich celów narodowych i przez to nasze działania są chaotyczne.
Według Denysenki, jeśli granice zostaną otwarte "za jednym zamachem", kolejny milion obywateli natychmiast opuści Ukrainę, oprócz tych, którzy już tam są.


Można zbudować kraj w którym warto żyć, ale po co, lepiej zrobić jeden wielki obóz koncentracyjny.

Ktoś jeszcze ma wątpliwości o co jest ta wojna? O interesy śmieci w rządzie i oligarchów. A zwykły Sasza może zdychać.
Ukraińskim władzom trzeba przypomnieć, że mają gigantyczny dług wdzięczności wobec Polski, i póki wojna trwa trzeba im wysłać sygnały, że zupełnie elementarne kwestie w naszych relacjach - blokowane przez kijowskich aparatczyków - mają zostać rozwiązane.

PiS straci całkowicie twarz jeśli w takiej sytuacji nie zdoła nawet odwojować z Ukrainą możliwości wydobycia ciał pomordowanych naszych ziomków z masowych grobów, by ich po postu pochować po chrześcijańsku.
Dobrze, że mamy kampanie wyborczą, i że
I trzeba te sprawy stawiać na ostrzu noża, nie zrażając jednocześnie, życzliwie wobec nas nastawionych zwykłych Ukraińców


@IdillaMZ: Jestem absolutnie przekonany, że tak będzie. Nasz wspaniały rząd wielokrotnie już udowodnił, że świetnie sobie radzi z prowadzeniem przemyślanej polityki zagranicznej polegającej na delikatnym acz skutecznym rozwiązywaniu problemów i realizacji żywotnych interesów państwa polskiego. Na pewno ta grupa kompetentnych fachowców nie ulegnie na przykład pokusie podporządkowania spraw międzynarodowych toczącej się kampanii wyborczej. Możemy
@IdillaMZ: Pytanie czy mamy jeszcze coś czego Ukraina potrzebuje w tej wojnie i co faktycznie może zmienić sytuację na froncie. Nie mowię tutaj o poparciu wejścia UA w struktury NATO czy UE, bo to głębszy temat. PiS oddał niemal wszystko nie biorąc nic, a teraz stoją zdziwieni z gaciami przy kostkach. W ukraińskim Stratcomie widać już zmianę narracji i beblanie o braterstwie zamienili na twarde zarysowywanie własnych oczekiwań, dokładnie w momencie
Kolejny wpis z serii #onuceztiktoka Tyle teraz tego wywaliło, że chyba wrócę do regularnych wpisów na tagu, bo jest co wrzucać. Na początku filmiku, jegomość próbuje nam wmówić, że pełno obecnie jakiś ukraińskich lajwów, na których mówią że musimy im pomagać, inaczej Rosja nas zaatakuje. Jest to ściema, bo akurat śledzę "Ukraińskiego Tiktoka" i jeszcze z żadnym się nie spotkałem (a na pewno bym zobaczył, bo tak działa algorytm) no ale fajnie
JohnnyPomielony - Kolejny wpis z serii #onuceztiktoka Tyle teraz tego wywaliło, że ch...
Te deklaracje asertywnosci wobec Polski u ukrainskich wladz, to juz nie wyglada na nieporozumienie, ale kompletne fiasko naszego czubienia sie do rzadzacych w Kijowie.

Nie wytargowalismy za ogrom wsparcia nawet mozliwosci ekshumacji i pochowku pomordowanych podczas drugiej wojny - na czym Ukraina nic nie traci, a ci juz zapowiadaja ostra rywalizacje i bronienie swoich stanowisk do oporu.

Cos poszlo grubo nie tak. Liczylem, ze regularne kontkty Dudy i Zelenskiego pozwola lepiej wzajemnie
Jeszcze raz, bo chyba nie do wszystkich tępych łbów dotarło.

Przeciętny Polak ma w dupie to, że ukraińcy posiadają zdegenerowane jednostki biegające z naszywkami jednej czy drugiej bandyckiej grupy z czasów IIWŚ.

Dla przeciętnego Polaka istotne jest to, że wyżej wymieniony Ukrainiec stoi pomiędzy nami, a ludem, który nie tylko 80 lat temu ale przede wszystkim TU I TERAZ mówi o swojej woli mordowania polskiej ludności i zajmowania polskich ziem.

Dlatego mało
Wygląda na to, że te cymbały naprawdę wierzyły w to, że Ukraińcy w ramach wdzięczności rzucą się im w ramiona


@neurotiCat: Te cymbały po prostu popatrzyły w sondaże i uznały, że dwa miesiące przed wyborami trzeba się znowu zaprezentować elektoratowi jako "obrońcy suwerenności i polskiej racji stanu". Że przy okazji wychodzą na idiotów im nie przeszkadza, bo przecież elektoratowi też nie przeszkadza.
I w taki oto sposób powstają mity na temat konfliktów zbrojnych. Artykuł z wikipedii opisujący KTO Rosomaka, w dziale dotyczącym użycia bojowego jest fałszywa informacja o użyciu bojowym tychże wozów w czerwcu 2023 roku - tak naprawdę to jednostka która zdobyła tą miejscowość nosiła nazwę Rosomaki, a jakiś nieogarnięty dziennikarz podciągnął to pod użycie transportów opancerzonych Rosomak. Lub po prostu miał być clickbait. W każdym razie mamy kolejną informację, która pewnie długo
Pobierz Nateusz1 - I w taki oto sposób powstają mity na temat konfliktów zbrojnych. Artykuł z...
źródło: 1
ak naprawdę to jednostka która zdobyła tą miejscowość nosiła nazwę Rosomaki, a jakiś nieogarnięty dziennikarz podciągnął to pod użycie transportów opancerzonych Rosomak.


@Nateusz1: jprdl jak czytąłem wtedy ten artykuł to ąz mnie zazenowanie przenikneło, a tu nawet na wiki to skopiowali.
Według doniesień medialnych przywódcy w Dżuddzie zawarli porozumienie, "że poszanowanie integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy powinno być podstawą każdego porozumienia pokojowego, a także priorytetem Karty Narodów Zjednoczonych"


Kolejna mela na ruski ryj. Czyli nie będzie negocjacji bez wykopania bandytów z UA

w sumie mogli łagrowa zaprosić. Ciekawe jaką by miał minę po podpisaniu porozumienia przez Li Huia

#wojna #rosja #ukraina