Takie pytanko. Co najlepiej i najbezpieczniej zrobić z oszczędnościami (ponad 100k PLN) jeżeli PiS wygra kolejne wybory? Raczej bałabym się trzymać je w złotówkach, bo coś czuję, że przy obietnicach PiSu może nam się tu zrobić druga Wenezuela i tymi 100k zł będę mogła sobie co najwyżej tyłek podetrzeć.

Złoto? Kryptowaluty (to akurat słabo, bo nie czuję, żeby to był teraz stabilny rynek)? Euro? Funty? Dolar?

#pytanie #kiciochpyta
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jakaś stabilna walutę. Np. Euro

Najlepiej w euro lub innej stabilnej walucie

@ChamskoCytuje: @varmiok: @CapoDiPtakMuzzapi:
Jak te wasze "obce" i "stabilne" waluty zachowają się wobec naprawdę poważnego kryzysu gospodarczego (takiego, przy którym ten z 2008-2009 to pierdy przeciwko huraganowi)? Jakakolwiek waluta, która nie ma parytetu kruszcu może stać się warta tyle, co papier, na którym ją wydrukowano.
  • Odpowiedz
@kvbvs Pewność jest tym większa, im szybciej złożysz zamówienie i je opłacisz. ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Paczki pakujemy na bieżąco i raz dziennie przekazujemy je kurierowi, jeśli zamówisz walutę teraz (dzisiaj), to kurier otrzyma paczkę dopiero jutro i najpewniej w piątek rano pieniądze będą u Ciebie. Gdyby zamówienie złożyć te 3 godziny temu, kurier paczkę odebrałby jeszcze dzisiaj i jutro zamówienie byłoby u Ciebie.
  • Odpowiedz
Od lipca pobieram od naszego kochanego rządu 500+ i zdecydowałem, że będę je odkładał na konto walutowe w dolarach. Pytanie czy lepiej jest wymieniać co miesiąc taką małą kwotę na dolce czy lepiej robić to np co kilka msc? Czy może to w ogóle nie ma znaczenia, jak sądzicie?

#finanse #bankowosc #waluty #pieniadze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mam ponad 150 tysięcy zł oszczędności i nie wiem co z tym zrobić.
Lokaty są w tym momencie raczej nieopłacalne, póki co leży to na koncie oszczędnościowym gdzie sobie minimalnie przyrasta.
Nie chcę się ładować w nic ryzykownego, na giełdzie się nie znam i nie chce się w to bawić. To są takie zaskórniaki na czarną godzinę, bo poza tym żyje od pierwszego do pierwszego, więc wolałbym ostro nie umoczyć,
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w niektórych miastach za tyle, albo niewiele więcej dokładając można kupić mieszkanie z celem wynajmu. Stały dochód, niewielki co prawda


@fafulec: Za 150k to można najwyżej kupić mieszkanie w jakiejś powiatowej pipidówie - czyli w miejscach które będą się najszybciej wyludniały. Teraz może i coś zarobi, pytanie czy wyjdzie na plus w perspektywie paru lat. Moim zdaniem taka inwestycja ma bardzo kiepskie ratio potencjalnego zysku
  • Odpowiedz
@iErdo: wzrost cen ropy zwiększa oczekiwania inflacyjne więc maleja szansę na oczekiwaną obniżkę stop procentowych w USA. Do tego rośnie ryzyko światowej recesji więc kapitał zawija sie z bardziej ryzykownych rynków
  • Odpowiedz
umacnia sie ogolnie czy rosnie tylko wzgledem zlotowki?


@r4do5: @iErdo: Umacnia się już od dawna i jest wręcz rekordowo silny. Do tego giełdy na rekordach - USA gniotą do przodu spektakularnie. Jeden z główych powodów to silne skupowanie USD przez wszystkie inne gospodarki świata.
  • Odpowiedz
Mireczki, potrzebuję jakąś fajna appkę pokazującą kursy walut. Chodzi o to, żeby wysyłała powiadomienie, kiedy dana waluta osiągnie pewien pułap. Ktoś w temacie?
#pieniadze #waluty
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kuta_senator: Co jest fajne, od niedawna AK ma kartę wielowalutową - jeśli masz kasę na subkoncie danej waluty - schodzą z tego subkonta, jeśli nie - przelicza po kursie Mastercarda z EUR, jeśli nie masz EUR - pójdzie z subkonta PLN (ale to jest słaba opcja, bo używa badziewnych kursów Aliora)
  • Odpowiedz
@kuta_senator: FYI napisałem do nich że będę wymieniać większą kwotę i dostałem o 20% niższy spread. W tym momencie w cinkciarzu kurs przy kupnie USD widzę 3,9454, w AK mam 3,9413 (z 2 strony, różnica to raptem 4 zł/1000 dolarów). W transakcajch społecznośćiowych niby lepiej - nie wiem czy cinkciarz nie bierze od tego prowizji (na pewno walutomat pobierał).
  • Odpowiedz
Będę mieszkał przez najbliższe pół roku w Niemczech i jestem zobowiązany otworzyć tam konto w banku. Teraz mam pytanie czy najlepiej będzie mieć tutaj konto walutowe w euro, PLN w kantorze stacjonarnym wymienić na EUR, wplacic na polskie konto walutowe i przelać na niemieckie, czy otworzyć konto w Revolucie i wymienić zlotówki na EUR u nich? Nie znam kursów z Revoluta, jeszcze nigdy nie korzystałem z tego.
#waluty #banki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sawapawa: niemieckie konto możesz założyć w N26, do wymiany Revolut będzie dobry, ale możesz też popatrzeć na kantory internetowe (Revolut może mieć problem z większymi kwotami, mogą chcieć różne dokumenty - wtedy łatwiej będzie z kantorem)
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
#ekonomia #kredyt #waluty #inwestowanie #banki
Mam kredyt hipoteczny w euro i troche oszczednosci w pln. Biorac pod uwage podnoszenie placy minimalnej i wizje inflacji zastanawiam sie nad zamiana wszystkich pln na euro i sukcesywnie dokupowac. Kredyt chcialbym splacic w ciagu najblizszych 6 lat, a raczej zlotowka do euro bedzie tracic przez caly ten czas.
Za/przeciw?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Złoty cały czas słabnie. Zastanawiam się nad sprzedaniem wszystkich oszczędności ze złotego i kupnem dolara albo euro.

Powiedzmy, że mam 50,000zł na koncie oszczędnościowym w ING. Czy mogę od tak zrobić przewalutowanie takiej kwoty? Trzeba będzie płacić jakiś podatek?

Znajoma radzi mi, żeby skorzystał z Walutomatu, który ma lepsze kursy, ale jednak obawiam się korzystać z tego typu stron. Jakie są wasze doświadczenia?

#bankowosc #waluty
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Konto oszczędnościowe w dolarach, oprocentowane 2,5% na 4 miesiące (ale korzystając z triku na ile się chce ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy dalej trzymać na 2,7% w PLN?
W Euro widziałem, ale tylko 2% Tylko nie piszcie kupuj bitcoina, bo halfing idzie, a srebra i złota nie ogarniam jeszcze. Te same monety ze srebra 1oz potrafią znacznie różnic się cenowo?
No i skąd takie srebro najlepiej wziąć, bo
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#finanse #waluty #banki
Gdybym chciał część oszczędności trzymać sobie w euro albo dolarach i dodatkowo chciałbym płacić tym za zagraniczne usługi bez przewalutowania to jak to najlepiej zrobić? Polecacie jakiś, bank, konto czy cokolwiek w tym temacie? widziałem ostatnio jakąś ofertę Alior kantor co o niej myślicie i czy to by spełniło założenia?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@veldrinn: w T-Mobile karty do kont walutowych są przecież płatne (10zł za wydanie)


@ms93: ale przynajmniej masz darmowe bankomaty w przeciwienstwie do kantoru aliora gdzie masz tylko jedna wyplate w miesiacu darmowa
  • Odpowiedz
@rtg_: To prawda. Ale jak ktoś zamierza tam trzymać pieniądze, a nie używać kart w podróży, to lepszy będzie kantor - tam są dodatkowo darmowe wypłaty gotówki w placówkach Aliora.
  • Odpowiedz