Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via iOS
- 0
Takie pytanko. Co najlepiej i najbezpieczniej zrobić z oszczędnościami (ponad 100k PLN) jeżeli PiS wygra kolejne wybory? Raczej bałabym się trzymać je w złotówkach, bo coś czuję, że przy obietnicach PiSu może nam się tu zrobić druga Wenezuela i tymi 100k zł będę mogła sobie co najwyżej tyłek podetrzeć.
Złoto? Kryptowaluty (to akurat słabo, bo nie czuję, żeby to był teraz stabilny rynek)? Euro? Funty? Dolar?
#pytanie #kiciochpyta
Złoto? Kryptowaluty (to akurat słabo, bo nie czuję, żeby to był teraz stabilny rynek)? Euro? Funty? Dolar?
#pytanie #kiciochpyta
@lady_katarina W hotdogach z Ikei możesz, ostatnio podrożały o 100%, a przy obietnicach PiSu jestem pewien, że skoczą do 10zł/sztuka
jakaś stabilna walutę. Np. Euro
Najlepiej w euro lub innej stabilnej walucie
@ChamskoCytuje: @varmiok: @CapoDiPtakMuzzapi:
Jak te wasze "obce" i "stabilne" waluty zachowają się wobec naprawdę poważnego kryzysu gospodarczego (takiego, przy którym ten z 2008-2009 to pierdy przeciwko huraganowi)? Jakakolwiek waluta, która nie ma parytetu kruszcu może stać się warta tyle, co papier, na którym ją wydrukowano.
- 1
- 0
@kvbvs Pewność jest tym większa, im szybciej złożysz zamówienie i je opłacisz. ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Paczki pakujemy na bieżąco i raz dziennie przekazujemy je kurierowi, jeśli zamówisz walutę teraz (dzisiaj), to kurier otrzyma paczkę dopiero jutro i najpewniej w piątek rano pieniądze będą u Ciebie. Gdyby zamówienie złożyć te 3 godziny temu, kurier paczkę odebrałby jeszcze dzisiaj i jutro zamówienie byłoby u Ciebie.
Od lipca pobieram od naszego kochanego rządu 500+ i zdecydowałem, że będę je odkładał na konto walutowe w dolarach. Pytanie czy lepiej jest wymieniać co miesiąc taką małą kwotę na dolce czy lepiej robić to np co kilka msc? Czy może to w ogóle nie ma znaczenia, jak sądzicie?
#finanse #bankowosc #waluty #pieniadze
#finanse #bankowosc #waluty #pieniadze
@MrocznaKaszanka: patrzysz na górkę w PLN a to błąd, bo cały świat wycenia w USD
Komentarz usunięty przez autora
- 0
@Rabusek: Przecież to się na twojej kartce normalnej włącza.
@Rabusek, jeśli masz rachunek w złotówkach i kartę, to wystarczy, że uruchomisz rachunek w walucie EUR i uruchomisz usługę wielowalutową
https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/usluga-wielowalutowa/
https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/usluga-wielowalutowa/
#anonimowemirkowyznania
Mam ponad 150 tysięcy zł oszczędności i nie wiem co z tym zrobić.
Lokaty są w tym momencie raczej nieopłacalne, póki co leży to na koncie oszczędnościowym gdzie sobie minimalnie przyrasta.
Nie chcę się ładować w nic ryzykownego, na giełdzie się nie znam i nie chce się w to bawić. To są takie zaskórniaki na czarną godzinę, bo poza tym żyje od pierwszego do pierwszego, więc wolałbym ostro nie umoczyć,
Mam ponad 150 tysięcy zł oszczędności i nie wiem co z tym zrobić.
Lokaty są w tym momencie raczej nieopłacalne, póki co leży to na koncie oszczędnościowym gdzie sobie minimalnie przyrasta.
Nie chcę się ładować w nic ryzykownego, na giełdzie się nie znam i nie chce się w to bawić. To są takie zaskórniaki na czarną godzinę, bo poza tym żyje od pierwszego do pierwszego, więc wolałbym ostro nie umoczyć,
- 6
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w niektórych miastach za tyle, albo niewiele więcej dokładając można kupić mieszkanie z celem wynajmu. Stały dochód, niewielki co prawda
@fafulec: Za 150k to można najwyżej kupić mieszkanie w jakiejś powiatowej pipidówie - czyli w miejscach które będą się najszybciej wyludniały. Teraz może i coś zarobi, pytanie czy wyjdzie na plus w perspektywie paru lat. Moim zdaniem taka inwestycja ma bardzo kiepskie ratio potencjalnego zysku
@dr_Klotz: i tu sie mylisz. mam kumpli ktorzy wrecz hurtowo kupuja mieszkania na slasku, po 80-140k i wynajmuja je
maja na czysto (po kosztach agencji, bo sami czesto nawet ich nie widza) 8% rocznie
maja na czysto (po kosztach agencji, bo sami czesto nawet ich nie widza) 8% rocznie
@iErdo: wzrost cen ropy zwiększa oczekiwania inflacyjne więc maleja szansę na oczekiwaną obniżkę stop procentowych w USA. Do tego rośnie ryzyko światowej recesji więc kapitał zawija sie z bardziej ryzykownych rynków
- 0
- 0
- 0
@pycc Jeśli potrzebujesz wymienić walutę online to polecamy naszą usługę wymiany waluty z dostawą, przy zamówieniu przez stronę internetową dostawa w 24 godziny będzie darmowa jeśli użyjesz kodu "wykop". (ʘ‿ʘ) https://tavex.pl/waluta/
Mirasy, jak najlepiej przewalutować teraz PLN na EUR? Chodzi o kwoty rzędu 50-200 tys. zł. Czy kantor alior będzie najlepszy do tego? Jakieś opłaty czekają na mnie w przypadku kantora alior oprócz oczywiście podatku Belki w przyszłości gdy sprzedam z zyskiem to ojro?
#bankowosc #banki #kantoralior #wymianawalut #euro #kantor #waluty
#bankowosc #banki #kantoralior #wymianawalut #euro #kantor #waluty
- 1
@kuta_senator: Co jest fajne, od niedawna AK ma kartę wielowalutową - jeśli masz kasę na subkoncie danej waluty - schodzą z tego subkonta, jeśli nie - przelicza po kursie Mastercarda z EUR, jeśli nie masz EUR - pójdzie z subkonta PLN (ale to jest słaba opcja, bo używa badziewnych kursów Aliora)
- 1
@kuta_senator: FYI napisałem do nich że będę wymieniać większą kwotę i dostałem o 20% niższy spread. W tym momencie w cinkciarzu kurs przy kupnie USD widzę 3,9454, w AK mam 3,9413 (z 2 strony, różnica to raptem 4 zł/1000 dolarów). W transakcajch społecznośćiowych niby lepiej - nie wiem czy cinkciarz nie bierze od tego prowizji (na pewno walutomat pobierał).
Będę mieszkał przez najbliższe pół roku w Niemczech i jestem zobowiązany otworzyć tam konto w banku. Teraz mam pytanie czy najlepiej będzie mieć tutaj konto walutowe w euro, PLN w kantorze stacjonarnym wymienić na EUR, wplacic na polskie konto walutowe i przelać na niemieckie, czy otworzyć konto w Revolucie i wymienić zlotówki na EUR u nich? Nie znam kursów z Revoluta, jeszcze nigdy nie korzystałem z tego.
#waluty #banki
#waluty #banki
@sawapawa: niemieckie konto możesz założyć w N26, do wymiany Revolut będzie dobry, ale możesz też popatrzeć na kantory internetowe (Revolut może mieć problem z większymi kwotami, mogą chcieć różne dokumenty - wtedy łatwiej będzie z kantorem)
@sawapawa: Jeżeli będziesz zakładał konto w N26 to koniecznie napisz do mnie!
#anonimowemirkowyznania
#ekonomia #kredyt #waluty #inwestowanie #banki
Mam kredyt hipoteczny w euro i troche oszczednosci w pln. Biorac pod uwage podnoszenie placy minimalnej i wizje inflacji zastanawiam sie nad zamiana wszystkich pln na euro i sukcesywnie dokupowac. Kredyt chcialbym splacic w ciagu najblizszych 6 lat, a raczej zlotowka do euro bedzie tracic przez caly ten czas.
Za/przeciw?
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym
#ekonomia #kredyt #waluty #inwestowanie #banki
Mam kredyt hipoteczny w euro i troche oszczednosci w pln. Biorac pod uwage podnoszenie placy minimalnej i wizje inflacji zastanawiam sie nad zamiana wszystkich pln na euro i sukcesywnie dokupowac. Kredyt chcialbym splacic w ciagu najblizszych 6 lat, a raczej zlotowka do euro bedzie tracic przez caly ten czas.
Za/przeciw?
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym
- 1
Zaplusuj ten komentarz, aby otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach w tym wątku. Kliknij tutaj, jeśli chcesz skopiować listę obserwujących
@AnonimoweMirkoWyznania: w najgorszym przypadku złotówka nic się nie zmieni albo stracisz bardzo mało. Chyba że zdarzą się inne losowe zdarzenia poza Polską ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Złoty cały czas słabnie. Zastanawiam się nad sprzedaniem wszystkich oszczędności ze złotego i kupnem dolara albo euro.
Powiedzmy, że mam 50,000zł na koncie oszczędnościowym w ING. Czy mogę od tak zrobić przewalutowanie takiej kwoty? Trzeba będzie płacić jakiś podatek?
Znajoma radzi mi, żeby skorzystał z Walutomatu, który ma lepsze kursy, ale jednak obawiam się korzystać z tego typu stron. Jakie są wasze doświadczenia?
#bankowosc #waluty
Powiedzmy, że mam 50,000zł na koncie oszczędnościowym w ING. Czy mogę od tak zrobić przewalutowanie takiej kwoty? Trzeba będzie płacić jakiś podatek?
Znajoma radzi mi, żeby skorzystał z Walutomatu, który ma lepsze kursy, ale jednak obawiam się korzystać z tego typu stron. Jakie są wasze doświadczenia?
#bankowosc #waluty
Jestem w podobnej sytuacji
źródło: comment_HKABgRqRmPmhe3eSrR4IfXNiw3w0AEDo.jpg
Pobierz- 0
@veldrinn: Czyli póki będę trzymał te dolary/euro to wszystko jest ok?
@debenek: Jak dla mnie to bardziej Tajwan, Filipiny
@kalkulator777: 10 batow tajlandzkich
konto usunięte via iOS
- 0
Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć dlaczego w Czechach, korona ma takie duże nominały ? Dlaczego nie jest jak u nas 50 100 200, tylko 500 1000 2000 ? #ekonomia #pytanie #pytaniedoeksperta #czechy #waluty
@Trybus bo jedna korona to 16 groszy
konto usunięte via Android
- 6
Konto oszczędnościowe w dolarach, oprocentowane 2,5% na 4 miesiące (ale korzystając z triku na ile się chce ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy dalej trzymać na 2,7% w PLN?
W Euro widziałem, ale tylko 2% Tylko nie piszcie kupuj bitcoina, bo halfing idzie, a srebra i złota nie ogarniam jeszcze. Te same monety ze srebra 1oz potrafią znacznie różnic się cenowo?
No i skąd takie srebro najlepiej wziąć, bo
W Euro widziałem, ale tylko 2% Tylko nie piszcie kupuj bitcoina, bo halfing idzie, a srebra i złota nie ogarniam jeszcze. Te same monety ze srebra 1oz potrafią znacznie różnic się cenowo?
No i skąd takie srebro najlepiej wziąć, bo
@BlackDave: Obligacje skarbowe 10 letnie powiązane z inflacją.
@m00n: Pewnie w Getin Banku: https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/konta/konto-oszczednosciowe-na-nowe-srodki-w-eurusd.html
@BlackDave:
Ja bym na razie zamienił na dolary i wpłacił na te konto oszczędnościowe.
Zwłaszcza że dolar trochę spadł.
A za cztery miesiące się zobaczy.
@BlackDave:
Ja bym na razie zamienił na dolary i wpłacił na te konto oszczędnościowe.
Zwłaszcza że dolar trochę spadł.
A za cztery miesiące się zobaczy.
- 0
@pawel-wilk Sprawdź nasze kursy, a jeśli nie jesteś z Warszawy to z kodem "wykop" dostawa waluty kurierem będzie darmowa! (✌ ゚ ∀ ゚)☞ https://tavex.pl/kantor-warszawa-centrum/
- 0
#finanse #waluty #banki
Gdybym chciał część oszczędności trzymać sobie w euro albo dolarach i dodatkowo chciałbym płacić tym za zagraniczne usługi bez przewalutowania to jak to najlepiej zrobić? Polecacie jakiś, bank, konto czy cokolwiek w tym temacie? widziałem ostatnio jakąś ofertę Alior kantor co o niej myślicie i czy to by spełniło założenia?
Gdybym chciał część oszczędności trzymać sobie w euro albo dolarach i dodatkowo chciałbym płacić tym za zagraniczne usługi bez przewalutowania to jak to najlepiej zrobić? Polecacie jakiś, bank, konto czy cokolwiek w tym temacie? widziałem ostatnio jakąś ofertę Alior kantor co o niej myślicie i czy to by spełniło założenia?
- 0
- 0
@rtg_: To prawda. Ale jak ktoś zamierza tam trzymać pieniądze, a nie używać kart w podróży, to lepszy będzie kantor - tam są dodatkowo darmowe wypłaty gotówki w placówkach Aliora.






























Dwa, że nie tracisz tyle na różnicy kursu jeśli będziesz w polskim kantorze wymieniał na cebuliony