#marzenia #biznes #podroze #kolej #transport
Chciałbym kiedyś otworzyć swoje własne, tanie linie kolejowe! Nazywały by się AgroTrain! Sama podróż wyglądała by tak:
○ trasa Berlin -Moskwa, cena biletu 12zł/za każde 50km, podróż w wagonach 4 klasy, bez miejsc siedzących, toaleta płatna 5zł, przystanki co 350km i tylko na małych prowincjonalnych stacjach bez kas biletowych i sklepów, ale za to możliwość kupienia kanapki
DziecizChoroszczy - #marzenia #biznes #podroze #kolej #transport 
Chciałbym kiedyś ot...

źródło: comment_1607933772xGJhRXbD5MPzPjy6M2eyCu.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 3
@wezsepigulke z niewyjaśnionych przyczyn zestaw się przewrócił i zapalił. Z powodu wysokiej temp bana została zamknięta w obu kierunkach. Reszta wypadku jest odtwarzana przez rzeczoznawcę.
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: od Częstochowy północ do Podwarpia to jest już DK91, a na Śląsku DK1 przebudowana będzie do S1 i pewnie DK1 zmieni się też w DK91.

Myślę, że jedynka będzie się rozgałęziać w S1 i S2 w Pyrzowicach i tak zostanie, chyba że zmienia numer S1
  • Odpowiedz
#wykopefekt #transport #windykacja

Wykonywałem transport dla nowopowstałej firmy, która zajmuje się sprzedażą używanego sprzętu komputerowego.
Przywieźliśmy im 10 palet sprzętu z licytacji komorniczej z Holandii.
Umówiona była przedpłata, ale kilka dni z rzędu ciągle było "coś" i "za chwilę".
Sprzęt dojechał, rozładowali i obiecali, że zapłacą w tym samym dniu.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Emil_L: lol, nie na umówionej przedpłaty nie ma towaru.... już po tym było widać, że to nierzetelny kontrahent i ma w dupie wszelkie umowy i uzgodnienia
  • Odpowiedz
@Emil_L byłbym ostrożny z opiniami w internecie, sa na to paragrafy, a jak nie udowodnisz swoich racji w sadzie to jeszcze pomowienie ci doliczy.

Fakt jest taki ze nauczka powinna byc, ale w sposób adekwatny i z rewanżem.

Osobiscie prześwietlił bym co zamawiaja i tak samo na przedplate bez zaplaty cos zamowic xD
  • Odpowiedz
Pany zastanawiam się nad pracą na busie (międzynarodówka). Warto się w to pakować? Da się wytrzymać 4tyg w trasie itp?
Ile można mniejwiecej zarobić tak na czysto po oddtrąceniu kasy na jedzenie itp. Jest tu ktoś z okolic Żywca/Bielska-Biała co zajmuje się tym zawodem? :D( ͡° ͜ʖ ͡°)
#busiarze #transport #spedycja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@WojtoS
W 3 tyg norma to 12tys km, często do 15
Na 4 wyjdzie minimum 16tys km, co da ci średnio 640km dziennie (w weekendy częściej stoisz, bo musisz dojechać na zrzutke)
Musisz być przygotowany na trasy 1.2km+ (to jest dopiero express). Czasem się nie wyśpisz i lecisz na nowy załadunek. Zależy czy to lubisz. Ja bym nigdy nie chciał być kierowca, siedzę po drugiej stronie
  • Odpowiedz
TRAGICZNA SYTUACJA W TRANSPORCIE MORSKIM

Przyznam szczerze, że pracuję w branży dopiero kilka lat, ale nawet koledzy i koleżanki z ponad 25 letnim doświadczeniem nie pamiętają takich stawek. 40HC z CMP (China Main Ports) rósł od około 1700USD w sierpniu, 2500USD na początku listopada do 7000USD obecnie, a prognozy dobijają do 10000USD na przełomie stycznia i grudnia.

Statki aliansu 2M (Maersk, MSC, Hapag Lloyd) płynące na serwisie FE8 omijać będą port Shanghai, jest to
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Czy jakiś dobry Mirek ze #spedycja #transport i #logistyka byłby chętny doradzić na jakie stanowiska warto uderzać np. czy lepiej bardziej w spedycję, czy bardziej w logistykę typu magazyny/łańcuchy dostaw itp.
Za moment kończę technikum logistyczne i następnie chciałbym szukać pracy w zawodzie (Poznań, więc firm jest sporo, może się uda) i jednocześnie robić zaocznie studia z logistyki. Fajnie byłoby usłyszeć jakieś opinie

Co polecają eksperci młodemu szczylowi?

  • Spedycja 31.3% (10)
  • Magazyny 34.4% (11)
  • Firmy handel/produkcja 34.4% (11)

Oddanych głosów: 32

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: moja dziewczyna pracuje jako spedytor już 4 lata i jest bardzo dobrze, a odkąd zaczęła się pandemia to zarabia jeszcze więcej niż normalnie. Wszystko zależy od tego czy masz gadane bo niestety nie wszyscy się do tego nadają.
  • Odpowiedz