Wpis z mikrobloga

Nigdy nic tu nie piszę, bo jestem obserwatorem i czytelnikiem. Niestety użytkownicy portalu jak zwykle nie zawiedi. Ilość hejtu i niezrozumienia dla kierowców przymusowo zatrzymanych w UK jest porażająca. Może w skrócie to opiszę, bo tkwię trzecià dobę na nieczynnym lotnisku:
1. Praktycznie każda poważna firma jezdzi do UK na terminowych kontraktach. Te mityczne 4€ za 1km na giełdach to złote strzały dla dziadtransow, którzy zatrudniają prawosławnych Ukraińców.
2. Kierowca nie wybiera sobie zleceń. Jeżdżę gdzie mi karzą.
3. Kierowcy traktowani są jak zakładnicy. Nie zrobisz testu na covid- nie wyjedziesz z UK. A testów nie ma.
4. Warunki sanitarne są złe. Nie ma bieżącej wody, beczkowozow i pryszniców. Dostajemy wodę w butelkach 500ml i ciepłe mierne przekąski. Ludzie stoją w kolejach po 100-200 osób...
5. Nikt się nami nie interesuje. Nie ma żadnych informacji.
6. Zostaliśmy przymusowo skierowani na nieczynne lotnisko. Nikt nas o zdanie nie pytał.
7. Darujcie sobie teksty "kto się mądry pcha do uk przed swietami". Pewnie ten kto musi?
8. "Zostaw auto w uk i lec do Polski". Raz ze nie ma gdzie zostawic, dwa ze nikt nie zostawi w tym złodziejskim kraju zestawu za pół miliona.. Lotnisko to nie strzeżony parking.
9. "Jak to nie mają zarcia w kabinie? Debile". Każdy wozi żelazne porcje. Na kilka dni. Jak zjem to dziś to co zjem za kilka dni? Poza tym miałem zjechać na święta do domu. W cywilizowanym kraju na każdej pompie jest jedzenie. Serio.
10. Mnie ta sytucja nie rusza. Stałem na różnych granicach nie raz. Za to dotyka to dwójkę moich dzieci w wieku przedszkolnym. One tego nie rozumieją. "Dlaczego ktoś nie chce pozwolic tacie jechac do domu?" "Czy tata zrobił coś złego? Był niegrzeczny?"

Wiem, że najpewniej spędzę tu samotnie wigilię i całe święta. Może w poniedziałek coś się ruszy. Super perspektywy nie?

#bekaztransa #dover #transport #brexit
  • 64
Koniem nie pojadę bo lotnisko jest juz zamknięte. Jest full. Teoretycznie można iść do sklepu ok 4km.
A co mi da inny parking skoro chce wyjechać z uk? Testy mają być rozdawane na lotnisku. Poza tym.każdy parking do Thurrocka jest pełny. A teraz to pewnie do Rugby...
@Gt220: kto jest kierowany na "parking" na nieczynnym lotnisku. tzn wszyscy którzy zmierzali na port aby opuścić Anglię?

2. Jeżeli tyle czasu tam stoicie jak jest z załadowanymi chłodniami ? na mrożonce 4 dni to max czas pracy agregatu i braknie paliwa. Jak jest ten problem rozwiązany?
@Gt220: strasznie współczuję, serio.
Chce się tylko odnieść do ostatniego punktu. W wieku przedszkolnym nie traktuj dzieci jak debili, są spokojnie w stanie zrozumieć że z powodu wirusa nie można wrócić do domu, jeśli się je uprzednio informowało o całej sytuacji, tj np dlaklczego muszą nosić maseczki
Ludzie zarabiajacy 15k nie siedzą na mikroblogach tracąc czas na dyskusje z anonami.


@Gt220: Kurde no generalnie masz rację ale widzisz polecieć ruchać dziwki na Bahamach nie mogę bo lotniska zamknięte, golf z prezydentem też ostatnio odwołany z powodu COVID'a no to kurde siedzę na tym wypoku i dyskutuję z anonami ( ͡° ʖ̯ ͡°)