Pracuje jako tester manualny od ponad roku w 1 firmie (jest to moja pierwsza praca jako tester), jestem jedynym testerem, a firma posiada około 40-50 programistów. W firmie dużo się dzieje, jest rozwijanych wiele projektów i mój tydzień wygląda tak, że testuje od 10-15 "tasków", niektóre są naprawdę małe a inne większe. Czasem ludzie do mnie piszą, aby coś sprawdzić i potrafię w ciągu 20min skakać po 3-4 różnych "taskach". Jakiś czas
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@PossessedPriest: Czy jak chciałeś zmienić firmę, to byłeś na rozmowach? Czy po prostu powiedziałeś, że chcesz zmienić i od razu zostałeś przekupiony?
Możesz mieć kilka problemów
1. Okaże się, że masz braki, które wyjdą podczas rozmów technicznych
2. Możesz być utrapieniem dla osoby szkolącej - wykasowanie złych nawyków - może czasami zająć bardzo dużo czasu - niektórzy tego nie lubią.
3. Brak pisania dokumentacji jest sporym ryzykiem - wydaje mi się, że
Możesz mieć kilka problemów
1. Okaże się, że masz braki, które wyjdą podczas rozmów technicznych
2. Możesz być utrapieniem dla osoby szkolącej - wykasowanie złych nawyków - może czasami zająć bardzo dużo czasu - niektórzy tego nie lubią.
3. Brak pisania dokumentacji jest sporym ryzykiem - wydaje mi się, że
@PossessedPriest: ja bym zmieniał, jeden tester na tylu devow to patologia, dużo zależy od Ciebie, jak wyjdzie jakiś wiekszy babol to mogą się pojawić pytania czemu tego nie wyłapałeś. A przede wszystkim nie uczysz się dobrych praktyk typu rozwój w QA czyli szlifowanie jakości a nie testowanie na wyrywki to co akurat jest potrzebne. Dla mnie normalna praca o bycie jednym z kilku testerow w projekcie, konkretna strategia i plan
- 0
Szukam dobrego pomysłu na testy wtyczki do Chromium/Firefoxa. Póki co - robi to, m.in coś takiego - wtyczka ma swój przycisk, naciskasz przycisk - dane są wczytywane z cache/dysku (powiedzmy lista linków, powiadomień z wykopu), a w tle pobierane, filtrowane i dołączane do niej są nowe. Jak ją kiedyś skończę to ją otworzę ;)
Jak by tu to sensownie testować? Całe api do wtyczek jest dla mnie średnio przyjemne.
#programowanie
Jak by tu to sensownie testować? Całe api do wtyczek jest dla mnie średnio przyjemne.
#programowanie
- 0
@papaj42: właśnie nie jestem pewien czy Selenium umie klikać na przycisk - bo to nie przycisk na stronie a w samej przeglądarce, w sumie to bardziej API chromium/ffoxa. W ogóle to dość dziwne jest, bo strona którą taka wtyczka wyświetla - to nie jest ta sama strona która jest "w tle". Powiedzmy, wyświetlasz sobie mirko, a taki popup który wyświetla wtyczka - ma tylko częściowy dostęp do tej strony i
- 1
@Oo-oO: Selenium się nie sprawdzi do wtyczek. Pracuje na elementach DOM strony.
- 9
Powiem tak.
Praca z testerem który ogarnia programowanie jest o niebo lepsza, niż z takim typowym manualem.
#programowanie #testowanieoprogramowania
Praca z testerem który ogarnia programowanie jest o niebo lepsza, niż z takim typowym manualem.
#programowanie #testowanieoprogramowania
- 16
Komentarz usunięty przez autora
@Crisu: tak z ciekawości. Co rozumiesz przez "ogarnianie programowania"? W sensie jaki poziom znajomości tematu.
Fedora 36 dostępna – system coraz bliżej niemutowalności
Fedora, bez wątpienia jeden z najlepszych linuksowych systemów operacyjnych, doczekał się nowego wydania. Sprawdź, co nowego ma do zaoferowania ma Fedora 36
https://bulldogjob.pl/readme/fedora-36-dostepna-system-coraz-blizej-niemutowalnosci
#linux #fedora #programowanie #naukaprogramowania #testowanieoprogramowania #pracait
Fedora, bez wątpienia jeden z najlepszych linuksowych systemów operacyjnych, doczekał się nowego wydania. Sprawdź, co nowego ma do zaoferowania ma Fedora 36
https://bulldogjob.pl/readme/fedora-36-dostepna-system-coraz-blizej-niemutowalnosci
#linux #fedora #programowanie #naukaprogramowania #testowanieoprogramowania #pracait
źródło: comment_1652187665O3N1uBFHSXdhAFouyO112R.jpg
Pobierz@Kryspin013: Oni tam mają szybszy internet, my sobie jeszcze poczekamy:)
@bruuh: Juz jest. Godzine temu była beta:)
Siemka #programowanie #analizabiznesowa #testowanieoprogramowania
Jestem AB na projekcie wewnętrznym w korpo i zastanawiam się czy wdrażać Xraya do Jiry, żeby polepszyc testy i zmniejszyć ilość bugów, które wlatują na PROD, polepszyć dokumentacje zadań i może wyciągać jakieś statsy z testów czy nadawać im priorytety. Interesują mnie Wasze doświadczenia w tym zakresie. Czy używacie xray? Fajny? Czy tylko niepotrzebne rozdmuchiwanie Jiry i lepiej dać se siana?
Jestem AB na projekcie wewnętrznym w korpo i zastanawiam się czy wdrażać Xraya do Jiry, żeby polepszyc testy i zmniejszyć ilość bugów, które wlatują na PROD, polepszyć dokumentacje zadań i może wyciągać jakieś statsy z testów czy nadawać im priorytety. Interesują mnie Wasze doświadczenia w tym zakresie. Czy używacie xray? Fajny? Czy tylko niepotrzebne rozdmuchiwanie Jiry i lepiej dać se siana?
@kimoz: do tego, co napisał @Zglanowany dodam tylko, że X-Ray jest całkiem elastyczny. Nienajgorzej działają funkcje dodane do JQL, a i support mają szybki (jeśli chodzi o odpowiedź - wprowadzanie poprawek do platformy to już inna para kaloszy xD).
Musisz się jednak zastanowić nad wersją, bo z tego co wiem, to wygaszają wersję serwerową i pozostaną przy wersji chmurowej, opartej o roczne abonamenty, co oczywiście wychodzi drożej.
Musisz się jednak zastanowić nad wersją, bo z tego co wiem, to wygaszają wersję serwerową i pozostaną przy wersji chmurowej, opartej o roczne abonamenty, co oczywiście wychodzi drożej.
- 1
Xray drogo wychodzi, ja mogę polecić AIO test. Bardzo rozbudowane raporty, świetny support, odpowiadają natychmiast i w ciągu tygodnia wrzucają poprawki
Mam w tym tygodniu ostatni etap rekrutacyjny. Nigdy wcześniej nie pracowałem jako tester.
Na początku musiałem zdać test z podstawowych zagadnień z testowania i analitycznego myślenia.
Potem była rozmowa telefoniczna.
Potem zadanie do zrobienia.
Czego się mogę spodziewać na końcu? Rozmowa ma trwać +/- godzinę. Sylabus ISTQB ogarniam, bo przygotowuje się do egzaminu, ale boję się, że zaskoczą mnie czymś, czego tam nie ma.
#testowanieoprogramowania #programowanie
Na początku musiałem zdać test z podstawowych zagadnień z testowania i analitycznego myślenia.
Potem była rozmowa telefoniczna.
Potem zadanie do zrobienia.
Czego się mogę spodziewać na końcu? Rozmowa ma trwać +/- godzinę. Sylabus ISTQB ogarniam, bo przygotowuje się do egzaminu, ale boję się, że zaskoczą mnie czymś, czego tam nie ma.
#testowanieoprogramowania #programowanie
co aktualnie najlepiej się uczyć wg was jako tester automatyzujący, cypress czy selenium java? czy jeszcze coś innego?
#testowanieoprogramowania #programowanie
#testowanieoprogramowania #programowanie
konto usunięte via iOS
- 6
@NowyTonyHawkTylkoZeRapowy: Najlepiej to znać język programowania, później technologie. Selenium jest nadal popularniejsze w dużych korpo, zwyczajnie time to live wymysłów jsowych jest niski, cypress może zdechnąć podobnie do protractora. Dorzuciłbym napewno znajomość rest bo to banalna sprawa a szukają tego prawie wszyscy
@NowyTonyHawkTylkoZeRapowy: najlepiej znać jedno narzędzie plus język programowania do niego potrzebny, nie ma dobrej odpowiedzi na Twoje pytanie, ja od 4 lat tylko JS a inni siedzą w javie
@Poldek0000: wiem, że to nie do tego samego, ale ja dzwonię z bojówki 101 regex, a moja córka studiuje prawo.
@henk: a jezdzi na openera i jest wege?
- 0
Siema, potrzebuje jakieś aplikacji do zasymulowania ruchu na stronie www. Muszę udowodnić, że utrzyma jednocześnie 50 osób.
#informatyka #testowanieoprogramowania #stronywww #react
#informatyka #testowanieoprogramowania #stronywww #react
- 8
@ulsterboy: 50 wątków gdzie na każdym będzie odpalony chrome nawet w headlessie to chyba będą stress testy jego kompa a nie aplikacji. Chyba że selenium grid albo browserstacka dorzuci
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 4
@psposki: zrobi w 5, wyestumuje na godzinę i 55 minut na csa
Co waszym zdaniem powinien umieć tester manualny (powiedzmy mid)?
Mam 1,5 roku expa w testowaniu gier i 2 lata expa w testowaniu softu, umiem w miarę dobrze klikać, pisać raporty błędów (jira), pisać przypadki testowe a obecnie uczę się podstaw SQLa (selecty, joiny) i nadrabiam braki w teorii istqb. Zastanawiam się w czym mógłbym się rozwijać jako tester manualny. Z tego co sam widziałem to API jest bardzo na topie i gdzieś
Mam 1,5 roku expa w testowaniu gier i 2 lata expa w testowaniu softu, umiem w miarę dobrze klikać, pisać raporty błędów (jira), pisać przypadki testowe a obecnie uczę się podstaw SQLa (selecty, joiny) i nadrabiam braki w teorii istqb. Zastanawiam się w czym mógłbym się rozwijać jako tester manualny. Z tego co sam widziałem to API jest bardzo na topie i gdzieś
- 3
@iAmTS: Nie, mówię o programowaniu + selenium. Tak naprawdę tam nie ma wielkiej filozofii, zwłaszcza z selenium.
Może przesadziłem z tymi 2 tygodniami jednym ciągiem, ale jakby tak rozbić 14 dni po 8 godzin na okres 6 tygodni, tak aby druga osoba miała czas przećwiczyć to sobie w międzyczasie - to już zdecydowanie podtrzymuję.
Samo selenium to przecież kwestia kilkunastu poleceń na krzyż + wzorce projektowe + omówienie najpopularniejszych problemów.
Może przesadziłem z tymi 2 tygodniami jednym ciągiem, ale jakby tak rozbić 14 dni po 8 godzin na okres 6 tygodni, tak aby druga osoba miała czas przećwiczyć to sobie w międzyczasie - to już zdecydowanie podtrzymuję.
Samo selenium to przecież kwestia kilkunastu poleceń na krzyż + wzorce projektowe + omówienie najpopularniejszych problemów.
@MrPickles
Co firma to inne praktyki, nazewnictwo, zakres odpowiedzialności itd. :) więc chociażby dlatego warto, zwłaszcza na początku, regularnie zmieniać pracę :)
Co firma to inne praktyki, nazewnictwo, zakres odpowiedzialności itd. :) więc chociażby dlatego warto, zwłaszcza na początku, regularnie zmieniać pracę :)
- 0
Hej koledzy,
Prośba o punkt widzenia wyjadaczy :D
Pracuje sobie od dwóch lat jako klepacz utrzymanowiec testów w javie/selenium i stwierdziłem, że czas wziąć się za siebie i nauczyć się porządnie od podstaw jakiejś technologii. W co najlepiej iść pod względem liczby ofert, hajsu i dalszego rozwoju?
Wydaje mi się, że właśnie Java i selenium jako taka mocna podstawa jest dobrą opcją, ale może macie inne doświadczenia i bardziej przyszłościowo byłoby iść w
Prośba o punkt widzenia wyjadaczy :D
Pracuje sobie od dwóch lat jako klepacz utrzymanowiec testów w javie/selenium i stwierdziłem, że czas wziąć się za siebie i nauczyć się porządnie od podstaw jakiejś technologii. W co najlepiej iść pod względem liczby ofert, hajsu i dalszego rozwoju?
Wydaje mi się, że właśnie Java i selenium jako taka mocna podstawa jest dobrą opcją, ale może macie inne doświadczenia i bardziej przyszłościowo byłoby iść w
- 531
Szczerze mówiąc nie mam komu się pochwalić bo
a) jak powiem rodzinie to nagle się pojawią potrzeby
b) znajomi w 90% pracują za najniższą +400 zl pod stołem więc nie chcę ich denerwowac
Dlatego pochwale się na wypoku bo się po ludzku cieszę. W tym miesiącu dostane 14k netto wyplaty a jeśli dobrze pójdzie i 2 klientki klepna projekty to bedzie 20k na rękę. Jest to dla mnie niesamowity przeskok gdzie niecale
a) jak powiem rodzinie to nagle się pojawią potrzeby
b) znajomi w 90% pracują za najniższą +400 zl pod stołem więc nie chcę ich denerwowac
Dlatego pochwale się na wypoku bo się po ludzku cieszę. W tym miesiącu dostane 14k netto wyplaty a jeśli dobrze pójdzie i 2 klientki klepna projekty to bedzie 20k na rękę. Jest to dla mnie niesamowity przeskok gdzie niecale
- 59
@Karling: ale ty wiesz ze w #testowaniuoprogramowania 14 netto tez nie jest szczegolnie trudne :D ?
- 540
@Karling: gratulacje, a poratowałbyś stówką?
#pracait #testowanieoprogramowania #programowanie #pytaniedoeksperta #pytanie #pracbaza
Wlasnie mnie odrzucila firma (na ktorej mi zalezalo) na etapie weryfikacji CV bo nie mam expa pisania testow w Javie pomimo ze pisalem juz testy w pythonie, javascripcie i wykorzystywalem biblioteke Selenium w pythonie. Kurde to jest normalne? Czy moze ja podchodze dziwnie bo zmieniam co 3 lata technologie?
Sa firmy ktorym to lotto
Wlasnie mnie odrzucila firma (na ktorej mi zalezalo) na etapie weryfikacji CV bo nie mam expa pisania testow w Javie pomimo ze pisalem juz testy w pythonie, javascripcie i wykorzystywalem biblioteke Selenium w pythonie. Kurde to jest normalne? Czy moze ja podchodze dziwnie bo zmieniam co 3 lata technologie?
Sa firmy ktorym to lotto
- 1
@kimikini: niestety to zauwazylem ale poki bylem mlody to szukalem w czym mi sie lepiej kodzi wiec teraz ostatecznie to java.
@yatech01: zalezy jakiej pracy szukasz, jak jakiegos SH to mozesz przejrzec sobie liste tyuch z najlepszymi oceami z dowolnego kraju na clutch i sie poodzywac bo czesto maja zakladke careers.
dodatkowo stacoverflow jobs, indeed, na ycombinator news co miesiac firmy wrzucaja (na poczatku miesiaca) w zbiorcze ogloszenie (mozesz historyczne znalezc na githubie)
dodatkowo stacoverflow jobs, indeed, na ycombinator news co miesiac firmy wrzucaja (na poczatku miesiaca) w zbiorcze ogloszenie (mozesz historyczne znalezc na githubie)
- 2
- 1
@Karling: ktos tu ostatnio pisal ze software housy skaczą z radości jak im napiszesz że możesz ich wspomóc jako freelancer bo mają ogromne braki w ludziach, ale nie testowałem tego i osobiście jestem sceptyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@villager: potwierdzam, najłatwiej u byłego pracodawcy
- 1
Ktoś chce sobie potestować nową polską gierkę na #steam od AtomicJelly?
Link: https://store.steampowered.com/app/1635550/Truck_Mechanic_Dangerous_Paths__Prologue/
#testowanieoprogramowania #gry #grypc #betatesty #symulatory #play #prolog
Link: https://store.steampowered.com/app/1635550/Truck_Mechanic_Dangerous_Paths__Prologue/
#testowanieoprogramowania #gry #grypc #betatesty #symulatory #play #prolog
źródło: comment_1651085752zJ0FlFZVBMjD1O6h0skcpG.jpg
PobierzSpotkaj gwiazdy światowej i polskiej sceny IT na Infoshare F3
Udział jest całkowicie ZA DARMO ( ͡° ͜ʖ ͡°) (chyba, że masz ochotę wesprzeć Ukrainę, kupując bilet Premium)
https://bulldogjob.pl/readme/spotkaj-gwiazdy-swiatowej-i-polskiej-sceny-it-na-infoshare-f3
#programowanie #naukaprogramowania #sopot #testowanieoprogramowania #devops #backend #frontend #machinelearning
Udział jest całkowicie ZA DARMO ( ͡° ͜ʖ ͡°) (chyba, że masz ochotę wesprzeć Ukrainę, kupując bilet Premium)
https://bulldogjob.pl/readme/spotkaj-gwiazdy-swiatowej-i-polskiej-sceny-it-na-infoshare-f3
#programowanie #naukaprogramowania #sopot #testowanieoprogramowania #devops #backend #frontend #machinelearning
źródło: comment_1651068429DbZgrZBpGSNpa1NNhFauar.jpg
Pobierz#anonimowemirkowyznania
Czy da się w postmanie napisać skrypt, który będzie wysyłał GETy do API co określony czas + chciałbym też ustawić określoną ilość tych zapytań np. 1000 oraz odczytywał czas odpowiedzi różnych serwisów, które są umieszczone w headerze i zapisywał do pliku jakiegoś?
#testowanieoprogramowania #postman #programowanie #api #restapi
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Czy da się w postmanie napisać skrypt, który będzie wysyłał GETy do API co określony czas + chciałbym też ustawić określoną ilość tych zapytań np. 1000 oraz odczytywał czas odpowiedzi różnych serwisów, które są umieszczone w headerze i zapisywał do pliku jakiegoś?
#testowanieoprogramowania #postman #programowanie #api #restapi
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
A ja w jmetrze...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@AnonimoweMirkoWyznania: A w skrócie - jmeter, locust, gatling
- 0
Potrzebuję sprawdzić na fizycznym urządzeniu działanie aplikacji na zrootowanym telefonie.
Czy jest jakiś sposób, aby zasymulować root systemu Android (bez faktycznego roota telefonu)?
#testowanieoprogramowania
Czy jest jakiś sposób, aby zasymulować root systemu Android (bez faktycznego roota telefonu)?
#testowanieoprogramowania
@faramka: no to do pracodawcy zapotrzebowanie o rootowalne urządzenie do testów ;) Sori, nie ma innego wyjścia. Udawanie dostępu z poziomu root na fizycznym urzadzeniu z definicji jest bez sensu.
- 0
@pasta_alla_carbonara: dzięki, tak myślałam nie mogąc znaleźć w necie rozwiązania
jest jakiś godny polecenia kurs z Cypressa na yt/darmowy? ewentualnie jakby ktoś polecił coś z Udemy :) dzięki
#testowanieoprogramowania #cypress #qa
#testowanieoprogramowania #cypress #qa



























#it