Zrobiłem sobie badania krwi, bo ogólnie czuje takie zmęczenie, zniechęcenie. Ledwo wstanę z łóżka i zaraz muszę sie połozyć.Ogólnie ciężko jest mi sie wyspać (praca na cztery zmiany) mimo odpowiedniej ilosci snu. Podejrzewałem testosteron a tu pozytywne zaskoczenie. Grypy, przeziębienia nie ma.
Co zrobic aby poprawic komfort zycia?
#wyniki #badania #testosteron #zdrowie
shzye - Zrobiłem sobie badania krwi, bo ogólnie czuje takie zmęczenie, zniechęcenie. ...

źródło: comment_16517087927LLfKgrN1gOxdKfBXCrXqr.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myślałem, że moje s----------e da się wyjaśnić niskim teściem ale niestety 686 ng/dl przy normie 249-836 więc nie ma wymówki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#testosteron
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wynik testosteronu całkowitego to zaden wyznacznik i raczej śmieszny obraz pogladowy ogolnego stanu testosteronu w organizmie jak i innych parametrów zdrowotnych
  • Odpowiedz
No i tu jest blad, ja miakem testosteron calkowity 700ng tez nie darzyłem, okazalo sie, ze mam SHBG Ponad normę( taka mam genetykę)ktora wiąże frakcje wolną hormonu co bezposrednio przyczynia sie do niskiej dostępności testosteronu we frakcji wolnej (czytaj biodostepnego) dając objawy niedoborów testosteronu, ludzie badajacie zawsze caly panel, a nie wybiórczo jeden hormon ile razy mozna to tutaj pisac, i mniej tutoriali na yt polecam ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
Ja mam kilku kolegow ktorych prowadza bardzo drodzy i czesto znani endo. Na trt. Prostuje to co oni im zlecaja :)
  • Odpowiedz
Siema Mirasy, orientujecie się czy w PL, przy poziomie teścia 400-500 ng/dl, jest w ogóle sens ubiegania się o trt u jakiegokolwiek lekarza? Żeby przypisał taką dawkę, która podniesie poziom teścia do co najmniej 900. Pytam, bo nie mam ochoty wydawać 3 stów na wizytę, z której i tak zostanę odesłany z kwitkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#trt #testosteron
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Darakan: Jeśli złe się czujesz przy takich wartościach to oczywiście ze jest sens, raczej nie będziesz miał problemu z ogarnięciem htz u androloga/endo
  • Odpowiedz
Najlepsze suplementy aby podnieść testosteron w wieku 40 lat to?

Nie piszcie mi siłownia i dieta bo to już mam ogarnięte.

W moim stacku mam już cynk, magnez, vitamina D, maca.
Mam 41 lat, i testo wyszło 450, nie jest najgorzej ale czuje jego brak.
#suplementy #zdrowie #mikrokoksy #testosteron
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DrGreen_2: moim zdaniem suplementy podnoszące testosteron to naciąganie na kasę. Już lepiej brać bezpośrednio testosteron ale to tylko moje zdanie i do niczego nie namawiam.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Hej Murki, orientuje się ktoś może czy są lekarze w Polsce oprócz dr Alicji którzy nie robią problemu z przepisaniem #testosteron?
Wyniki mam blisko dolnej granicy i oczywiscie dopoki nie przekrocze magicznej bariery nikt mi TRT nie przepisze. Do dr Alicji aktualnie ciezko sie dostać.

Pozdrawiam
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bez przesady. Granice TRT są umowne. Znajdź jakiegoś endokrynologa, powiedz mu że masz takie i takie niedobory TRT i by Ci pomógł bo sobie z tym nieradzisz. Oczywiscie że na początku wyśle Cię na badania. Ale jak nie znajdzie innych przyczyn niskiego TRT do Ci przepisze TRT. Wbrew narracji na wykop to nie tak że w PL tylko wybrani endokrynolodzy przepisują TRT. Nikt po prostu tego lekkomyślnie po jednej wizycie Ci nie
  • Odpowiedz
W internecie nic nie ginie @freedomseeker za każdym razem SZKODZISZ ludziom. Opisując rzeczy, które nie działają. Propagujesz, szamanizmy, szuryzmy. To, że robisz sobie szkodę chcąc "leczyć raka witamina C" to spoko, ale zostaw innych nieświadomych ludzi. Kilka razy Cię naprostowałem czy @bst lub inne osoby co się jakkolwiek znają. Po czym z podkulonym ogonem kasujesz tematy gdzie wychodzisz na dzbana (xDDD), aby nie było dowodów Twojej niekompetencji. Do tej pory
Kasahara - W internecie nic nie ginie @freedomseeker za każdym razem SZKODZISZ ludzio...

źródło: comment_16508356378By0joCKvcwEYOXGXmsykN.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WYSOKI TESTOSTERON ALERT
czołem
33lata here, cośtam ćwiczę (ostatnio mniej), biegam (ostatnio mniej)
staramy się z żoną o dziecko i aktualnie to jest priorytetem

zrobiłem sobie badania TSH, FSH, LH, Estradiol, Prolaktyna, Testosteron
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matusz-kndzx: Bez znaczenia, szansa, ze trafisz na kogoś kto ma pojęcie o TRT jest dość niska - na palcach jednej ręki można policzyć lekarzy w Polsce, którzy się w tym specjalizują. Jeżeli masz niedobory T to wrzuca Ci na dzień dobry monoterapie clomidem albo hcg to nie pomoże, bo nikomu nie pomaga, potem zapiszą Prolongatun 100mg E7D, albo Omnadren 250 E14D. Jak już dostaniesz przyjdź na wykop i zapytaj jak
  • Odpowiedz
Jest sens trenować te same mięśnie codziennie w sensie trening z własną masą ciała pompki, pompki wąskie ,podciąganie nachwytem, podchwytem, dipy , bardipy czy lepiej co drugi dzień ? przy którym wariancie będzie lepszy progres w sile i budowaniu mięśni ?

#silownia #testosteron #wychodzimyzprzegrywu
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rafesto: musisz miec czas na regeneracje, bez sensu tak zajeżdżać mięsnie. No chyba ze bierzesz cos na to ale z mojego doswiadczenia musi byc czas zeby miesnie odpoczeły. Podczas cwiczen tworza sie mikro urazy i poprzez regeneracje ich pozniej miesnie rosna i staja sie silniejsze, jak im nie dasz tego czego chca to nie urosna a dodatkowo beda na tyle uszkodzone ze nie dasz rady cwiczyc po jakims czasie takiego
  • Odpowiedz
@rafesto Częste ćwiczenie = regres. Poza tym mięśnie odbudowują się i rosną podczas odpoczynku/snu a nie ćwiczeń. Gdy będziesz je ćwiczył codziennie to będziesz produkował następne mikrourazy na obecnych mikrourazach i doprowadzisz do sytuacji, że je tak zajedziesz, że efekt będzie gorszy niż jak nie ćwiczyłeś.
  • Odpowiedz