Wszystko
Najnowsze
Archiwum
ile realnie jest warty biznes pod tytulem robotaksowki? zakladamy ze tesla wprowdza funkcjonalnego bezobslugowego autopilota ktory dziala BEZBLEDNIE, na jaki kawalek tortu taksowkarskiego jest w stanie liczyc? zalozmy optymistycznie ze zabiera caly przychod i zyski UBERA, na uberze na stan 2023 jezdzi 7 mln taksowkarzy na calym swiecie, zysk ubera to 1.9 mld usd netto za rok 2023, dzielac to na 7 mln taksowkarzy wychodziloby niecale 300 usd rocznie na kazdego taksowkarza,
@grypa-grypowska: Uber nie ma nic, czego sama nie ma albo nie może łatwo stworzyć / zdobyć. Uber to w dużym skrócie:
Marka + Aplikacja + Kierowcy + Użytkownicy.
- Markę Tesla ma dobrą, albo lepszą
- Aplikacje już ma - od kilku miesięcy pracownicy Tesli korzystają z niej zamawiajac sobie dla siebie taxi Tesli
Marka + Aplikacja + Kierowcy + Użytkownicy.
- Markę Tesla ma dobrą, albo lepszą
- Aplikacje już ma - od kilku miesięcy pracownicy Tesli korzystają z niej zamawiajac sobie dla siebie taxi Tesli
wychodzi ponad 300 MLD USD ROCZNIE! ZYSKU!
@grypa-grypowska: a ludzie nadal nie rozumieją skąd wzrosty na $TSLA i nazywają ją meme stockiem. Gdzie prawda jest taka, że w przeciągu kilku lat, Tesla może być mieć 10x więcej klientów niż uber z dwóch powodów:
- będzie w stanie zaoferować dużo mniejsze ceny
- mniejsze ceny drastycznie zwiększą liczbę klientów skłonnych zapłacić za
@anonimowy_programista: fwd P/E dla tesli to jakieś 140. Marża operacyjna to ~ 7%, najgorzej ze wszystkich mag 7 (dla porównania - np dla NVDA to 54%, MSFT 35%, reszta w okolicach 30% poza AMZN (8%)). Przychody? $97.15B, 1.28% wzrostu YOY TTM. Dane wzięte na szybko z MacroTrends.
Czy ktoś ma wątpliwości co do tego, że TSLA to w zasadzie już meme stock?
Czy ktoś ma wątpliwości co do tego, że TSLA to w zasadzie już meme stock?
brawo, potrafisz korzystać z google'a. Ciekawe kiedy Twoje ego pozwoli Ci dopuścić do głowy myśl, że to jednak ty się mylisz, a rynek ma racje
@anonimowy_programista: (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Jak TSLA spadla z 300 dolcow na 140 to az taki butny i arogancki nie byles ( ͡° ͜ʖ ͡°)
17
Tesla wyświetliła mu komunikat. Koszt naprawy przekroczył 200 tys. zł

Właściciel dziesięcioletniej Tesli otrzymał wycenę wymiany baterii w swoim samochodzie. Kwota, której zażądał serwis, wystarczyłaby na zakup nowego samochodu. A nawet dwóch.
z- 30
- #
- #
- #
- #
- #
- #
mordo jakie zużycie baterii mordo normalnie kupujesz 10 letnią Teslę i nią jeździsz, jakie jednorazowe samochody, przecież można wymienić baterię mordo
#tesla #motoryzacja #samochody #ev #elektryki #samochodyelektryczne
#tesla #motoryzacja #samochody #ev #elektryki #samochodyelektryczne
źródło: obraz_2024-12-13_162134107
Pobierz@GeDox: no właśnie nie wiem, chcę się dowiedzieć, mordo
@GeDox:
Więc po co kupować nową baterię zamiast wymienić to, co jest zepsute?
Czy to działa tylko w jedną stronę?
po co kupować nowy silnik V8 po 10 latach użytkowania? W przypadku uszkodzenia np. turbin, ASO wymienia tylko turbinę, a nie cały silnik.
Więc po co kupować nową baterię zamiast wymienić to, co jest zepsute?
Czy to działa tylko w jedną stronę?
Z OSTATNIEJ CHWILI: Szwajcaria 🇨🇭 zatwierdziła w pełni autonomiczne pojazdy od marca 2025 roku!
Oto szczegóły:
Szwajcaria znajduje się w Europie, ale nie jest członkiem UE (mimo to współpracują 😉).
Autonomiczne
Oto szczegóły:
Szwajcaria znajduje się w Europie, ale nie jest członkiem UE (mimo to współpracują 😉).
Autonomiczne

@anonimowy_programista: Bardziej pod takie Waymo niż Teslę, ale ruch w dorbym kierunku
Szwajcaria znajduje się w Europie, ale nie jest członkiem UE (mimo to współpracują 😉).
@anonimowy_programista: ale UE nie zajmuje się ruchem drogowym tylko urząd podlegający pod ONZ
@PedzacaGuma: @ChristianHorner
Największe autobusy elektryczne które się kupuje w Polsce kosztują po 2-3 mln PLN już z serwisem. Przy zamówieniu na ~10 sztuk z ładowarką typu pantograf która kosztuje pewnie wiecej niż jeden autobus i z serwisem wychodzi poniżej 4mln/szt. To są autobusy a nie furgonetki i nie w tej skali. Musk ma racię, taki furgon w wtysiacach z 4-10 letnim serwisem to nie powinno być wiecej niż $1
Największe autobusy elektryczne które się kupuje w Polsce kosztują po 2-3 mln PLN już z serwisem. Przy zamówieniu na ~10 sztuk z ładowarką typu pantograf która kosztuje pewnie wiecej niż jeden autobus i z serwisem wychodzi poniżej 4mln/szt. To są autobusy a nie furgonetki i nie w tej skali. Musk ma racię, taki furgon w wtysiacach z 4-10 letnim serwisem to nie powinno być wiecej niż $1
@KUPSZTALUNGUS_MAXIMUS: nikt z komentujących Twój wpis tego nie dotyczał. Jak te owce podbijają oczywistą bzdurę.
Tak na szybko doczytałem że chodzi o $10bn za 106k pojazdów, z czego 70% ma być EV. Ale w tym jest pewnie cała infrastruktura i stworzenie nowej platformy która ma zastąpić obecną.
Oczywiście można dyskutować czy to dużo czy mało i czy jest sens tworzenia nowej platformy dla samochodów pocztowych.
Tak na szybko doczytałem że chodzi o $10bn za 106k pojazdów, z czego 70% ma być EV. Ale w tym jest pewnie cała infrastruktura i stworzenie nowej platformy która ma zastąpić obecną.
Oczywiście można dyskutować czy to dużo czy mało i czy jest sens tworzenia nowej platformy dla samochodów pocztowych.
@eSUBA94: Jakie prawo? Wprowadzania systemow ktore nie dzialaja? Nie pytam o prawo ale kiedy SFSD bedzie legalne z faktyczna data wdrozenia w Europie.
@krzywy_kanister: unece musiało stworzyć najpierw interpretacje i opinie bo dosłownie NIC nie było w tym temacie robione aby móc na coś zezwolić, podstawy podstaw leżały
źródło: temp_file2637288462968377216
Pobierz@freedomseeker do wożenia zaopatrzenia z hali do hali to było i jest rewelacyjne rozwiązanie.
@freedomseeker pamiętam je z dworca w Katowicach
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@DJ007: A bo ten co lubi spółeczkę to wystawi jej więcej, a ten co lubi mniej da mniej. A czy poprawnie to chyba nikt sprawdzać nie będzie?
Mam nadzieję, że pomogłem.
Mam nadzieję, że pomogłem.
@DJ007: co do zasady takie rekomendacje możesz sobie włożyć między bajki. Nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości.
O shit!
Oglądałem ten fragment już z 20 razy i dalej nie umiem się zdecydować, czy to bylo przerażające czy imponujące. Faktem jest to, że ja tak bym chyba nie potrafił, a na pewno nie próbowałbym nie umiejąc tak dokładnie określić prędkości tego drugiego auta.
Zwróćcie uwagę, że FSD wjeżdża na drugi pas dopiero po tym jak drugie auto jest już z przodu. Sam manewr jest natomiast inicjowany w momencie, w który
źródło: Dxjfx6xWkAIcb_B
PobierzCzy manewr z 16 sekundy, był:
- Przerażający 18.5% (5)
- Imponujący 37.0% (10)
- Przerażający i Imponujący jednocześnie. 44.4% (12)

@anonimowy_programista: ? przecież to normalny manewr. O co cho?
@anonimowy_programista: chyba się za bardzo podnieciłeś. Dodatkowo można było podjechać i nie blokować 3 pasy, a ja osobiście bym ciął od razu na trzeci pas (było miejsce). Człowiek widzi też przez okna i obok samochodów więc ten manewr byłby w pełni bezpieczny i wykonany wcześniej. Tesla wybrała wersję bezpieczną i powolną - nie była zła. Nie wiem, może ci kamera zakłamuje rzeczywistość, ale to całkowicie banalny manewr był. Nie prowadziłeś
źródło: Gek6dnKXAAASFs1
Pobierz- 1
@levzor: Powszechnie wiadomo, że Marry Bara stoi za elektryfikacją całego sektora. Tak mówił Biden, więc to prawda. Czego miałbym się zatem bać.
A tak na serio, nie ma najmniejszych szans, że ona wylądowałaby na tym stanowisku.
• GM stock is up 45% since Mary become CEO almost 11 years ago compared to 228% for the S&P 500
• GM's EVs still aren't profitable after
A tak na serio, nie ma najmniejszych szans, że ona wylądowałaby na tym stanowisku.
• GM stock is up 45% since Mary become CEO almost 11 years ago compared to 228% for the S&P 500
• GM's EVs still aren't profitable after
źródło: Gej5gMfWIAA_WJS
Pobierz- 1
Co do robotów, to patrząc na dewelopment autopilota, gdzie brak kierownicy miał być już ze 3 lata temu i może będzie za kolejne, a może nie i w sumie zajmie im to kilkanaście lat, to roboty to są kolejne dekady, bo na to też trzeba skądś wziąć kasę xd
@levzor: Tesla ma 30 miliardów na kontach. A jeżeli chciałaby pozyskać więcej funduszy na budowę kilkudziesięciu lini prodykcyjnych dla robota, to

@anonimowy_programista: No tak, robotaksowki czy autopilot od Tesli zaraz bedzie dostepny jeszcze eee 10 lat? 20? 30?
- 0
@krzywy_kanister: gdzieś widziałem jakąś stronę typu polymarket, gdzie można było bezpośrednio stawiać na to, czy robotaxi Tesli faktycznie wejdzie w użycie w tym roku. Znajdę to i Ci podeślę.
Zazdroszczę Ci. Taka łatwa kasa dla Ciebie to będzie.
Zazdroszczę Ci. Taka łatwa kasa dla Ciebie to będzie.
#tesla a co to tak ładnie urosło jak krypto wręcz, od 2 grudnia 20% w góre?
@zmadrzalempo30
microstrategy, reddit, Cdprojekt? a nie ten ostatni tylko 15%
microstrategy, reddit, Cdprojekt? a nie ten ostatni tylko 15%
- 0
@zibizz1: a tych to nie mam to nie patrzę codziennie na wyniki. Kurczę no miałem kupić cd projekt właśnie
źródło: temp_file8009105196887201781
Pobierz@anonimowy_programista jutro dzida na 2137 zł.
- 1
@kupsztalus_maximus: kupowałem wczoraj kolejne 5 akcji, po $412.
IMO, w dłuższej (5-10 letniej perspektywie), perspektywa jest bardzo dobra.
W krótkiej perspektywie... nie mam pojęcia ¯\(ツ)/¯
Pamiętaj by inwestować tylko to co w 100% możesz stracić. Pisałem o tym tutaj, na co trzeba być gotowym posiadając akcje Tesli: https://wykop.pl/wpis/79337173/to-byly-ciezkie-3-lata-nie-bede-klamal-akcje-tesli
IMO, w dłuższej (5-10 letniej perspektywie), perspektywa jest bardzo dobra.
W krótkiej perspektywie... nie mam pojęcia ¯\(ツ)/¯
Pamiętaj by inwestować tylko to co w 100% możesz stracić. Pisałem o tym tutaj, na co trzeba być gotowym posiadając akcje Tesli: https://wykop.pl/wpis/79337173/to-byly-ciezkie-3-lata-nie-bede-klamal-akcje-tesli
To były ciężkie 3 lata. Nie będę kłamał. Akcje Tesli w między czasie straciły 75% swojej wartości i z rekordowych $414 spadły nawet do $101 około 2 lata temu.
Dzisiaj Tesla notuje swoje nowe All Time High.
Pamiętajcie by inwestować tylko te pieniądze, które w 100% jesteście gotowi stracić.
Dzisiaj Tesla notuje swoje nowe All Time High.
Pamiętajcie by inwestować tylko te pieniądze, które w 100% jesteście gotowi stracić.
- 11
źródło: Zdjęcie z biblioteki
Pobierz- 3
źródło: temp_file3678912493687761393
Pobierz@kamil-wasniewski: dzida na 260
@wuwuzela1: Lepsza byłaby do 213.7
To były ciężkie 3 lata. Nie będę kłamał. Akcje Tesli w między czasie straciły 75% swojej wartości i z rekordowych $414 spadły nawet do $101 około 2 lata temu.
Dzisiaj Tesla notuje swoje nowe All Time High.
Pamiętajcie by inwestować tylko te pieniądze, które w 100% jesteście gotowi stracić. Inaczej człowiek nie myśli racjonalnie.
Gdybym
Dzisiaj Tesla notuje swoje nowe All Time High.
Pamiętajcie by inwestować tylko te pieniądze, które w 100% jesteście gotowi stracić. Inaczej człowiek nie myśli racjonalnie.
Gdybym
źródło: temp_file8993458532570628898
Pobierz@anonimowy_programista: pamietam jak dzis jak przy dolkach cie wolali i cisneli beke ze nie sprzedales
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
7
Top 5 Wad aut elektrycznych. Obejrzyj zanim kupisz!

Jakie jest wasze zdanie na temat elektryków? To przyszłość czy wymysły polityków z UE?
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
























Otwieram dyskusje na temat tego, dlaczego ten Pan się myli (╯°□°)╯︵ ┻━┻
#tesla #gielda #tsla
źródło: temp_file2436020030336538970
PobierzA może ktoś mi wytłumaczy dlaczego dziś kupować firme która zarabia 3$ na akcję a jedna akcja kosztuje 400-450$, gdy nie widac aby ten zysk jakos miał przez najbliższe 2 lata dynamicznie rosnąć?
Spodziewam się ze za 2 lata bedzie to liczac optymistycznie $5 na akcję, dopiero koło 2028 spodziewam się wzrostów dochodów w bardzo dynamiczny