@anonimowy_programista: Ten pan się może mylić bo ja zakładam że to może być 15x

A może ktoś mi wytłumaczy dlaczego dziś kupować firme która zarabia 3$ na akcję a jedna akcja kosztuje 400-450$, gdy nie widac aby ten zysk jakos miał przez najbliższe 2 lata dynamicznie rosnąć?

Spodziewam się ze za 2 lata bedzie to liczac optymistycznie $5 na akcję, dopiero koło 2028 spodziewam się wzrostów dochodów w bardzo dynamiczny
  • Odpowiedz
ile realnie jest warty biznes pod tytulem robotaksowki? zakladamy ze tesla wprowdza funkcjonalnego bezobslugowego autopilota ktory dziala BEZBLEDNIE, na jaki kawalek tortu taksowkarskiego jest w stanie liczyc? zalozmy optymistycznie ze zabiera caly przychod i zyski UBERA, na uberze na stan 2023 jezdzi 7 mln taksowkarzy na calym swiecie, zysk ubera to 1.9 mld usd netto za rok 2023, dzielac to na 7 mln taksowkarzy wychodziloby niecale 300 usd rocznie na kazdego taksowkarza,
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grypa-grypowska: Uber nie ma nic, czego sama nie ma albo nie może łatwo stworzyć / zdobyć. Uber to w dużym skrócie:

Marka + Aplikacja + Kierowcy + Użytkownicy.

- Markę Tesla ma dobrą, albo lepszą
- Aplikacje już ma - od kilku miesięcy pracownicy Tesli korzystają z niej zamawiajac sobie dla siebie taxi Tesli
  • Odpowiedz
wychodzi ponad 300 MLD USD ROCZNIE! ZYSKU!


@grypa-grypowska: a ludzie nadal nie rozumieją skąd wzrosty na $TSLA i nazywają ją meme stockiem. Gdzie prawda jest taka, że w przeciągu kilku lat, Tesla może być mieć 10x więcej klientów niż uber z dwóch powodów:

- będzie w stanie zaoferować dużo mniejsze ceny
- mniejsze ceny drastycznie zwiększą liczbę klientów skłonnych zapłacić za
  • Odpowiedz
Raising price target on Tesla to $515 as we believe the Trump White House will be a "total game changer" for the autonomous and AI story for Tesla and Musk over the coming years. Bull case is $650 for 2025. AI/autonomous opportunity is worth at least $1 trillion 🔥🏆🐂🍿📍


#tesla #gielda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anonimowy_programista: fwd P/E dla tesli to jakieś 140. Marża operacyjna to ~ 7%, najgorzej ze wszystkich mag 7 (dla porównania - np dla NVDA to 54%, MSFT 35%, reszta w okolicach 30% poza AMZN (8%)). Przychody? $97.15B, 1.28% wzrostu YOY TTM. Dane wzięte na szybko z MacroTrends.

Czy ktoś ma wątpliwości co do tego, że TSLA to w zasadzie już meme stock?
  • Odpowiedz
@GeDox:

po co kupować nowy silnik V8 po 10 latach użytkowania? W przypadku uszkodzenia np. turbin, ASO wymienia tylko turbinę, a nie cały silnik.


Więc po co kupować nową baterię zamiast wymienić to, co jest zepsute?
Czy to działa tylko w jedną stronę?
  • Odpowiedz
Z OSTATNIEJ CHWILI: Szwajcaria 🇨🇭 zatwierdziła w pełni autonomiczne pojazdy od marca 2025 roku!

Oto szczegóły:

Szwajcaria znajduje się w Europie, ale nie jest członkiem UE (mimo to współpracują 😉).

Autonomiczne
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PedzacaGuma: @ChristianHorner
Największe autobusy elektryczne które się kupuje w Polsce kosztują po 2-3 mln PLN już z serwisem. Przy zamówieniu na ~10 sztuk z ładowarką typu pantograf która kosztuje pewnie wiecej niż jeden autobus i z serwisem wychodzi poniżej 4mln/szt. To są autobusy a nie furgonetki i nie w tej skali. Musk ma racię, taki furgon w wtysiacach z 4-10 letnim serwisem to nie powinno być wiecej niż $1
  • Odpowiedz
@KUPSZTALUNGUS_MAXIMUS: nikt z komentujących Twój wpis tego nie dotyczał. Jak te owce podbijają oczywistą bzdurę.
Tak na szybko doczytałem że chodzi o $10bn za 106k pojazdów, z czego 70% ma być EV. Ale w tym jest pewnie cała infrastruktura i stworzenie nowej platformy która ma zastąpić obecną.
Oczywiście można dyskutować czy to dużo czy mało i czy jest sens tworzenia nowej platformy dla samochodów pocztowych.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DJ007: A bo ten co lubi spółeczkę to wystawi jej więcej, a ten co lubi mniej da mniej. A czy poprawnie to chyba nikt sprawdzać nie będzie?
Mam nadzieję, że pomogłem.
  • Odpowiedz
O shit!


Oglądałem ten fragment już z 20 razy i dalej nie umiem się zdecydować, czy to bylo przerażające czy imponujące. Faktem jest to, że ja tak bym chyba nie potrafił, a na pewno nie próbowałbym nie umiejąc tak dokładnie określić prędkości tego drugiego auta.

Zwróćcie uwagę, że FSD wjeżdża na drugi pas dopiero po tym jak drugie auto jest już z przodu. Sam manewr jest natomiast inicjowany w momencie, w który
anonimowy_programista - > O shit!

Oglądałem ten fragment już z 20 razy i dalej nie u...

źródło: Dxjfx6xWkAIcb_B

Pobierz

Czy manewr z 16 sekundy, był:

  • Przerażający 18.5% (5)
  • Imponujący 37.0% (10)
  • Przerażający i Imponujący jednocześnie. 44.4% (12)

Oddanych głosów: 27

anonimowy_programista - > O shit!

Oglądałem ten fragment już z 20 razy i dalej nie u...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anonimowy_programista: chyba się za bardzo podnieciłeś. Dodatkowo można było podjechać i nie blokować 3 pasy, a ja osobiście bym ciął od razu na trzeci pas (było miejsce). Człowiek widzi też przez okna i obok samochodów więc ten manewr byłby w pełni bezpieczny i wykonany wcześniej. Tesla wybrała wersję bezpieczną i powolną - nie była zła. Nie wiem, może ci kamera zakłamuje rzeczywistość, ale to całkowicie banalny manewr był. Nie prowadziłeś
  • Odpowiedz
@levzor: Powszechnie wiadomo, że Marry Bara stoi za elektryfikacją całego sektora. Tak mówił Biden, więc to prawda. Czego miałbym się zatem bać.

A tak na serio, nie ma najmniejszych szans, że ona wylądowałaby na tym stanowisku.

GM stock is up 45% since Mary become CEO almost 11 years ago compared to 228% for the S&P 500
GM's EVs still aren't profitable after
anonimowy_programista - @levzor: Powszechnie wiadomo, że Marry Bara stoi za elektryfi...

źródło: Gej5gMfWIAA_WJS

Pobierz
  • Odpowiedz
Co do robotów, to patrząc na dewelopment autopilota, gdzie brak kierownicy miał być już ze 3 lata temu i może będzie za kolejne, a może nie i w sumie zajmie im to kilkanaście lat, to roboty to są kolejne dekady, bo na to też trzeba skądś wziąć kasę xd


@levzor: Tesla ma 30 miliardów na kontach. A jeżeli chciałaby pozyskać więcej funduszy na budowę kilkudziesięciu lini prodykcyjnych dla robota, to
anonimowy_programista - >Co do robotów, to patrząc na dewelopment autopilota, gdzie b...
  • Odpowiedz
@kupsztalus_maximus: kupowałem wczoraj kolejne 5 akcji, po $412.

IMO, w dłuższej (5-10 letniej perspektywie), perspektywa jest bardzo dobra.

W krótkiej perspektywie... nie mam pojęcia ¯\(ツ)/¯

Pamiętaj by inwestować tylko to co w 100% możesz stracić. Pisałem o tym tutaj, na co trzeba być gotowym posiadając akcje Tesli: https://wykop.pl/wpis/79337173/to-byly-ciezkie-3-lata-nie-bede-klamal-akcje-tesli
@anonimowy_programista +75
To były ciężkie 3 lata. Nie będę kłamał. Akcje Tesli w między czasie straciły 75% swojej wartości i z rekordowych $414 spadły nawet do $101 około 2 lata temu.

Dzisiaj Tesla notuje swoje nowe All Time High.

Pamiętajcie by inwestować tylko te pieniądze, które w 100% jesteście gotowi stracić.
  • Odpowiedz
To były ciężkie 3 lata. Nie będę kłamał. Akcje Tesli w między czasie straciły 75% swojej wartości i z rekordowych $414 spadły nawet do $101 około 2 lata temu.

Dzisiaj Tesla notuje swoje nowe All Time High.

Pamiętajcie by inwestować tylko te pieniądze, które w 100% jesteście gotowi stracić. Inaczej człowiek nie myśli racjonalnie.

Gdybym
anonimowy_programista - To były ciężkie 3 lata. Nie będę kłamał. Akcje Tesli w między...

źródło: temp_file8993458532570628898

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach