@Yelonek: w sumie coś mi podsunąłeś, bo kiedyś jak się myliłem to wiedziałem to jakby że napisałeś coś niedokładnie a teraz często wręcz wracam na wykopie do edycji swojego komentarza jak go czytam bo kwiatki wychodzą
  • Odpowiedz
... Jak donosi Handelsblatt, w poniedziałek, 13 stycznia, pracownicy niemieckiej fabryki Tesli zostali poinformowani o rozruchu linii montażowych. Auto ma być wytwarzane u naszych zachodnich sąsiadów od wtorku, 14 stycznia (dziś). Co sugeruje bardzo rychły debiut również w europejskich konfiguratorach.

...

Konfiguratory zwykle przełączają się w nocy, zatem, kto wie, może nowa Tesla Model Y pojawi się na stronach producenta już dziś?


źródło: https://elektrowoz.pl/auta/tesla-model-y-po-faceliftingu-jest-juz-produkowana-w-giga-berlin-potwierdzaja-sie-wnioski-redakcji-i-komentarze/

#tesla #motoryzacja #samochody
anonimowy_programista - > ... Jak donosi Handelsblatt, w poniedziałek, 13 stycznia, p...

źródło: Model-Y-2-driving-front-2

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiele osób skupia się na działaniu FSD (Full Self-Driving) w Kalifornii i Teksasie, ale te wykresy pokazują inną historię. Chociaż V13 nie reprezentuje wszystkich testerów raportujących w trackerze, ponieważ niektórzy mogą mieć HW3, to nadal pokazuje, że zaszliśmy daleko i FSD działa dobrze w większości lokalizacji.


Legenda kolorów:

Czerwony: 0-33%

Żółty: 34-66%

Zielony: 67-100%
anonimowy_programista - > Wiele osób skupia się na działaniu FSD (Full Self-Driving) ...

źródło: GhKtENeWEAARG9H

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Swoją drogą, nadal uważam, że dane prezentowane bez podziału na regiony są bardzo być mylące. Jeśli w jakimś regionie występuje trudny teren, gdzie FSD nie może działać bez ciągłych interwencji, ludzie nie będą go tam używać. A to ma BARDZO DUŻE KONSEKWENCJE DLA STATYSTYK.

Po potencjalnej aktualizacji poprawiającej działanie FSD, ludzie zaczną częściej używać FSD w tym trudnym regionie, otrzymując interwencje "już tylko co 10 km" . Byłby to znaczący sukces i
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: nie tylko ukształtowanie terenu jest inne ale style budowy, promienie, nachylenia, kraweżniki, stany się między sobą serio różnią i geogusserzy to widzą, z tego co kojarzę to zwykły AP najbardziej się gubił w okolicach stanu NYC
sposób rozmieszania znaków tez się różni a do tego znaki pisane
  • Odpowiedz
#gielda #evzchin

China EV insurance registrations by brand for week ending Jan 12: #nio 1,500+Onvo 1,800, #tesla 7,800


Co do Teselki, latają jakieś przecieki co by GigaBerlin był już gotowy na produkcję odświeżonego modelu Y w tym tygodniu. Co by oznaczało również że premiera na rynku europejskim jest tuż tuż.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Su Qing, były dyrektor Huawei ds. autonomicznej jazdy, wypowiedział się wczoraj na temat FSD:


„Jeśli miałbym dzisiaj wskazać punkt odniesienia, szczerze mówiąc, wciąż wybrałbym FSD, ponieważ naprawdę uważam, że ogólna jakość amerykańskiego zespołu i ich duch innowacji są godne podziwu.


Po przetestowaniu tego osobiście widzę, że mają wiele unikalnych zalet technologicznych, a w niektórych obszarach są nawet znacznie do przodu. Trzeba to przyznać.”


#tesla #gielda
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anonimowy_programista:

Ale VAG to ma w dupie pod jaka marka sprzedaje sobie samochody. Jezeli czesc klientow wybralo zamiast audi tego volkswagena, skode, seata, cupre, lamborghini, bentleya czy tam porsche to i tak wyjdzie na swoje bo to jedna firma.
w tamym roku sprzedali 4.8 mln samochodow wiec bieda im nie grozi
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: Ty ale tam jest napisane 430 a 800 to optymistycznie. bank mi tez podsyłał takie strategie inwestowania że jak zainwestuje 1000 to w optymistycznym przypadku bede miał 2000 a pesymistycznym zero.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister w stanach masę akcjonariuszy miało do niego pretensje, że angażuje się w politykę... aż do momentu wyniku wyborów, jak się okazało, że większość osób ma bardzo podobne zdanie do niego w kluczowych kwestiach.

Znaczna część Europy też ma dość lewicowej propagandy. W UK wszyscy boją się być posadzeni o rasizm dlatego milczą w pewnych kwestiach. W Niemczech nie jest pod tym względem dużo lepiej
  • Odpowiedz
Tesla celuje w skalowanie wykładnicze. Tutaj masz świetny przykład skalowania liniowego.

Twój argument przeciwko Tesli brzmi, w stylu "że EV1 było pierwsze, dlatego jest lepsze".

Blue Origin też powstało pierwsze. Gdzie jest SpaceX a gdzie BlueOrigin każdy widzi.

Pełno
  • Odpowiedz
@PiotrFr: tutaj dla wielu ludzi brak dźwigni do kierunkowskazów to był sygnał żeby tego auta nie brać. Stąd pewnie ich próba w Y z przywróceniem tego, i słuszna.
  • Odpowiedz