#tesla #gielda #samochodyelektryczne
Wykres poniżej przedstawia ile samochodów stoi na parkingach Tesli do zakupu od ręki. Modelu Y jest tyle co fabryka w Szanghaju potrafi wyprodukować w jeden dzień. Reszta też spada bardzo. Może to myślenie życzeniowe, ale być może 1 stycznia nie tylko dostaniemy odświeżony model Y ale i resztę ciut odświeżoną?
https://tesla-info.com/blog/inventory-stats-regional/Global
gonzo91 - #tesla #gielda #samochodyelektryczne
Wykres poniżej przedstawia ile samocho...

źródło: Screenshot 2024-12-29 091322

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
600 sztuk dziennie i zero przecieków? Pewnie nie da się dronem polecieć do fabryki czy portu, zablokowali przestań powietrzną dla dronów.


@gonzo91: bo Chiny to nie stany że możesz sobie latać dronami codziennie w nocy nad bazami wojskowymi czy budynkami rządowymi bez konsekwencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: Ale to głupie, zważywszy na to, że przez kilka stuleci potęgę Rzymu zbudowano właśnie na tym, że podbite ludy mogły zostać obywatelami Rzymu i korzystano z puli talentów od tych ludów xD
  • Odpowiedz
#motoryzacja
Zastanawiam się czy w #tesla czy też innych nowy pojazdach elektrycznych z autonomicznym trybem jazdy jest jakiś system który sprawdza czy pasażerowie nadal żyją. Ciekawe kiedy po raz pierwszy przywiezie komuś nieboszczyka
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@buchowo W Tesli w aktualnej wersji wygląda to tak, ze jesli jest jasno i masz odsłoniętą kamera (duzo ludzi zasłania) to kamera monitoruje czy patrzysz na drogę i czy trzymasz kierownicę( nie trzeba trzymać, wystarczy zeby kamera widziała ze trzymasz, mozesz udawać). Jesli zasłoniłsz kamere albo jest ciemno to przynajmniej co ok 15s musisz wywrzeć odpowiednio mocny nacisk na kierownicę (Pan na Twoim filmiku leżący robi to nogą) Jesli oprogramowanie przyłapie
  • Odpowiedz
@Atreyu Serio, dodali to jakoś ponad rok temu. I w pierwszej aktualizacji było wkurzające bo nawet kubka z kawą nie można było trzymać albo na ekranie nic zmienić a właśnie tego używałem autopilota, aktywowałem i potem sobie np grzebałem na ekranie w Spotify. Przez pierwsze miesiące też licznik tylko rósł, później dodali taki myk ze co tydzień licznik spada o 1. No i też teraz dość uczciwie juz te kary przydziela
  • Odpowiedz
Mirki, szukam, liczę i nie mogę się doliczyć dokładnie, temat #leasing #tesla

słyszałem, że cyferki od tesli zaniżają,

załóżmy, że chcę nową 3 long range AWD -> 219 990zł brutto, JDG, niski wykup końcowy, mogę odliczyć pół podatku. czyli 199 421zł z połową podatku

*32
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda #evzchin #tesla #nio #motoryzacja #samochodyelektryczne
https://www.ft.com/content/0ebdd69f-68ea-40f2-981b-c583fb1478ef
Wg Financial Times, w roku 2025 w Chinach (największy rynek motoryzacyjny na świecie) sprzeda się więcej EV niż spalinówek.
https://www.ft.com/content/0ebdd69f-68ea-40f2-981b-c583fb1478ef
Sinopec (taki chiński Orlen) twierdzi że szczyt zapotrzebowania na ropę w tym kraju będzie w 2027 roku. Wcześniej myśleli że w 2030.

Świat się zmienia.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń