@Atreyu BYD głównie sprzedaje hybrydy czy spalinówki, EV dalej sprzedają mniej niż Tesla. No ale grzebać w danych się już Tobie nie chce.
Tesla ma moce produkcyjne na jakieś 2.2mln samochodów rocznie, więc czego Ty oczekujesz w cyferkach gdy ją porównujsz do BYD, które w samym listopadzie sprzedało ponad pół miliona pojazdów?
Model Y będzie kolejny rok wysoko w rankingach sprzedaży, ale już w tym roku chyba nie będzie najlepiej sprzedającym
  • Odpowiedz
@PiotrFr: co się wydarzyło, ja jako klient, chce nowy samochód na 2026, rozważałem elektryki i okazuje się, że wolę hybryda plug in, pasuje mi najbardziej. Możliwe, że ze względu na cenę, jednak zdecyduje się na spalinowy, tańszy samochód, różniący się od hybrydy tylko spalaniem na 100km.

Kupię elektryka jako drugi pojazd do pracy i nie dalej jak 50km trasy, ale tylko jak będzie tani, tańszy od spalinowego.
  • Odpowiedz
@PiotrFr no ale co tutaj jest takiego szokującego? Zgodnie z tym co podałeś, Toyota szła w baterie typu solid state i jeśli by się udało je rozwinąć i skomercjalizować, celem Toyoty byłyby samochody elektryczne. Najwyraźniej już wiedzą że się nie uda, stąd przekaz, ze samochody na baterie nie mają większego sensu. Toyota od zawsze uważała że samochody elektryczne nie spełniają wymagań większości użytkowników i tak też uważa większość użytkowników. Ty będziesz
  • Odpowiedz
Zakup tesli to zupełnie inne doświadczenie, przynajmniej póki co gdy na każdym kliencie im zależy.

Klikasz sobie na stronie, wpłacasz 1200 zł i jeśli byś chciał zapłacić gotówką to w zasadzie wystarczy, że przeklikasz 7 kroków w apce, a potem już czekasz na odbiór auta.

Ja brałem w leasing, teraz super promocja 0,99 rrso, więc się nieco to utrudniło, ale też bez porównania z innymi markami. W apce o 22:30 (kilka minut po zakupie)
k.....l - Zakup tesli to zupełnie inne doświadczenie, przynajmniej póki co gdy na każ...

źródło: 1000028512

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tesla to światowy lider w realizacji swoich celów, który metodycznie wkracza na największe w historii potencjalne rynki.


- Branża motoryzacyjna to dopiero początek - prawdziwy potencjał tkwi w transporcie autonomicznym i automatyzacji pracy za pomocą sztucznej inteligencji.


- Rynek transportu opartego na AI będzie znacznie większy niż cała dotychczasowa branża motoryzacyjna.


-
anonimowy_programista - > Tesla to światowy lider w realizacji swoich celów, który me...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anonimowy_programista nie słuchaj tego p---------a, aby wysypać się z papieru i próbować odkupić na dołku, bo efekt będzie tylko taki, ze zaczniesz robić jakieś nerwowe ruchy i na tym stracisz.

Rady @DJ007 w twoim wypadku można sobie wsadzić w dupe, bo to jest gość, który od zawsze krytykuje tu inwestowanie długoterminowe i jako alternatywa przedstawia granie pod horoskop dla mężczyzn (analizę techniczna), jego bóldupienie we wpisach o inwestycjach long-term tez
  • Odpowiedz
W Europie (Francja, Niemcy, Polska) spadł popyt na samochody elektryczne o 40-50% rok do roku. I każdy kto lubi elektryki zakopuje te (prawdziwe) informacje tłumaczące że dolar drogi, że dopłaty ucinają itd.

To co, chcecie mi powiedzieć że bez dopłat i przy drogim dolarze ludzie wcale nie mordują się by kupić elektryka? Że kto ma gdzie ładować pod domem (najlepiej z paneli) już kupił i teraz popyt spadł?! ( ͡º ͜
Atreyu - W Europie (Francja, Niemcy, Polska) spadł popyt na samochody elektryczne o 4...

źródło: 452fa68675da91ce04b15162070d86b0,0,0,0,0

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Atreyu: co roku czytam to samo że to koniec elektryków i coś średnio wychodzi xDDD

ale nie wiem co się dzieje bo mieszkam teraz miesiąc w WAW i co chwile dosłownie co chwile elektryczny mercedes - nawet nie na głównej drodze tylko dzielnicowe/osiedlowe, aż taki fanboizm merola tutaj jest? potem widzę BMW a potem tesle na 3 miejscu
jest też sporo leafów starych

(nie liczę oczywiście taxi)
  • Odpowiedz
@wstanczyk: Jak nie podoba Ci się ta analogia to mogę jescze kilka innych wymyśleć :)

np internet światłowodowy vs miedź/LTE. Być może nawet sam piszesz na wykopie przez taki światłowód dotowany. Jeśli firmy i klientci mają już mają coś znośnego to nie chcę ponosić dużych kosztów aby mieć coś lepszego.
  • Odpowiedz
Jeszcze na początku tygodnia płakałem, że wyciąngałem hajs za szybko z #gielda sprzedając #ttwo #tesla i #google Dziś to w sumie nawet jestem zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gonzo91: Dillon Loomis z Electrified, IMO, godnie przejął pałeczkę. Swoją drogą, Dillon zawsze pozytywnie odnosił się do pracy Roba, pomimo tego, że teoretycznie "był konkurencją". Oczywiście, że jest też masa innych kanałów, ale on moim zdaniem robi najlepszą względnie obiektywną "prasówkę".

Bardzo też lubię Farzada i... gości Herberta (samego Herberta mniej, szczerze mówiąc). Ta społeczność jest niesamowita.
  • Odpowiedz
@mam__pytanie: haczyk jest w tankowaniu na trasie. Audi 5 minut a Tesla 3 z 15-30 minut i dużo mnie wlejesz. Dodatkowo za przejechane km w trasie tez w kWh zapłacisz zazwyczaj więcej niz za litry benzyny

Podsumowując, jeśli często jeżdzisz w trasy to lepiej weź Audi bo czas to pieniądz. Jeśli zazwyczaj nie robisz dziennie ponad 300km to Tesla znacznie lepiej wychodzi
  • Odpowiedz
@mam__pytanie:Do 8 lat lub 192 000 km nie ma haczyków. Potem masz ryzyko dosc kosztownej naprawy np baterii.
Jesli weżmiesz kohorte aut 10 letnich (Tesla/Nissan) to 3.5% z nich w tym czasie wymagało wymiany pakietu.
Do tej konkretnej wersji bateria kosztuje 69 tys netto, a używaną ciężko dostać.
Więc jak bedziesz zbliżał się do końca gwarancji to możesz zmienić na RWD, tam pakiet kosztuje 39 tys :)
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: Troche koloryzowane, bo żeby niektóre z tych funckje imiec to trzeba miec sprzęt(choćby matrycowe reflektory czy apple watch). Inne znów to moga byc funkcje które klient przy zamówieniu miał dostać, a potem okazało się że ich nie będzie i czekał na nie nawet 2 lata a na niektóre nadal czeka.

Ale ogólnie te aktualizacje sa spoko, zawsze sporo nowych funckjonalności.
  • Odpowiedz
Mirki,
pijcie ze mną kompot. Kupiłem samochód na węgiel. Odbieram w sobotę za tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Przesiadka z Alfy Giulii Veloce na Teslę Y to będzie przygoda.


#samochody #tesla
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anonimowy_programista: Mam 22kWp paneli i takie wyniki. zazwyczaj ludzie maja po 5-10kWp
Samochód do ładowania potrzbuje minimum 1.4kW a sa dni gdzie maksymalna moc to ~700W, wiec nie da się lać 100% słońca do baku.
Udało mi sie z 45kWh nalać ze słońca w tym miesiącu, a na cały miesiąc potrzebuje z ~500kWh.
zibizz1 - @anonimowy_programista: Mam 22kWp paneli i takie wyniki. zazwyczaj ludzie m...

źródło: pv

Pobierz
  • Odpowiedz
Były foty z Berlina jakiś czas temu czegoś w kształcie modelu Y w kamuflażu. Może też już są gotowi.


@gonzo91: Mój szpieg z Berlina donosi, że tak, takie są plany. Ale nikt nie wie czy się udadzą.
  • Odpowiedz