Znacie jakiś program na Androida, z którego można sterować komputerem? Korzystałem kiedyś z aplikacji Googla, ale oczywiście software stworzony dupnie. Są alternatywy? Czy trzeba użyć umiejętności #programowanie? #komputery #pcmasterrace #software
Czy jesteś jakaś aplikacja do przenoszenia danych (kontakty, muzika, zdjecia, aplikacje) z Samsunga na Huawei ? Nie pytam o konto google i synchronizację. ( ͡°͜ʖ͡°)
@tomek7912: Chcesz żeby napisy były na stałe na obrazie czy tylko w jednym pliku z filmem? Jeśli to drugie to potrzebujesz MKVToolNix https://mkvtoolnix.download/
@Koliat: @PabloMistrzemPolski: Nie ma znaczenia czy HDD czy SSD - to jest wyciek pamięci (uwielbiam to określenie :D ) i był bardzo powszechnym problemem kilka dużych aktualizacji Windowsa temu - masz wszystko kompletnie aktualne? Zrób w pierwszej kolejności aktualizacje i pozwól mu się aktualizować na bieżąco.
Jeśli to samo nie rozwiąże problemu to daj znać a jedną zmianą wartości w rejestrze to zrobimy. Ale koniecznie najpierw aktualizacje bo
Miałem z tym do czynienia. Zrób punkt 3, jeśli jakimś cudem nic to daj znać ale najlepiej podeślij wtedy zrzut ekranu z 'menadżera zadań' na PW i będę wiedzieć gdzie dokładnie uderzać dalej :D Ale to super
Hejo Mirasy, mam problem z lapkiem. Podejrzewam, że to wina #software ale ściągnąłem chyba wszystkie możliwe sterowniki i dalej nie działa.
Mianowicie, mam lapka HP ENVY x360 Convertible Bang&Olufsen jeśli ma to znaczenie i czasami nie działa dźwięk i odtwarzanie filmów.
Jakby jakiś sterownik się sypał - po uśpieniu i obudzeniu kompa nie odtworzą filmu na yt czy z dysku, nawet z fejsa. I nie działa dźwięk, po prostu go nie
To samo w trakcie użytkowania, jeśli mam muzykę, film włączony to działa i 8 godzin - jak odejdę od kompa na 20 minut i nic w nim nie gra to muszę znów uruchamiać, bo nic nie odtworzę :D
@palomin_o: Po prostu Windows ale najlepiej jeśli to laptop to masz na stronie producenta narzędzie które jest własnie do tego - przeskanuje i pobierze komplet
Dokładnie. Windows Update posiada czasami nieco starsze ale za to sprawdzone i stabilne sterowniki. Sam miałem długi czas problem ze sterami nVidii, co chwilę miałem BSoD na nich, wywaliłem i wróciłem do tych z WU - jak ręką odjął. Reszta tak jak poprzednicy piszą - ze stron producentów.
@blend: to pewne uproszczenie, przychodzi klient i zamiast powiedzieć: chce człowieka, który umie to i to i to i jest taki i taki i taki, tak się zachowuje i tak i tak i tak, mógłby powiedzieć: chce seniora, chce middle, chce juniora. Trochę jak z wzorcami projektowymi, możesz długo gadać, że to taka klasa, która robi i to i tamto. A możesz powiedzieć, to będzie taki singleton, taka fabryka, takie
Mam w piwnicy jeden komputerek ale potrzebuje dwa niezależne systemy jeden na którym mam rzeczy na uczelnię i pracy a z drugiego chcę korzystać niezależnie nie łącząc ich ze sobą.
Chce odseparować te dwa dyski dwoma oddzielnymi systemami operacyjnymi..
@CrunchyCrunch: Dla 2 windowsów: instalujesz na jednym dysku system i później na drugim dysku drugi system. Dajesz odpalanie z drugiego dysku i windows sobie to ogarnie sam. Będziesz musiał wybrać który system odpalasz. Dla windows i linux ja robiłem coś takiego. Instalacja windowsa na pierwszym dysku, odłączenie go fizycznie, instalacja linuxa na drugim. Podłączenie pierwszego dysku i odpalanie z dysku z linuxem. Aby móc odpalać windowsa z linuxa musisz zrobić
@grabowski_f nope. Na moim poziomie wiedzy bitlocker uniemożliwił zdobienie kopii. Po zainstalowaniu drugiego dysku w Bootmanager w bios nie widział dysku drugiego ¯_(ツ)_/¯
Mirki, jest sens kupna wersji Pro do uzytku domowego? Jest jakoś bardziej bezpieczna jak np 7 (SRP) - SRP było świetne, ale zabrali :[, mimo, że panel ciągle jest.
@Student_AWAS: Nie wydaje mi się - na pewno różni się w Enterprise, jest dużo więcej opcji, ale co do Pro - nie kojarzę. Chyba Application Guard (sandbox przeglądarki) jest dostępny w Pro. Sam od ponad roku siedzę na Enterprise w domu i już przestaje kojarzyć co było w innych edycjach ;-)
@Koliat: @Student_AWAS: Dokładnie, to jest powód dla którego mam tą wersję. Tylko jeśli to jest laptop to trzeba zwrócić uwagę czy sprzętowo obsługuje bo musi być do tego moduł
Jakaś alternatywa dla Remminy? Potrzebuję klienta RDP do serwerów Windowsowych z obsługą proxy/gatewaya. Remmina niby spełnia te wymagania ale.. po pierwsze nie zawsze chce się łączyć, a po drugie nie działa mi do końca klawiatura. Na początku w ogóle nie działała a po konfiguracji i włączeniu mapowań działają tylko litery i cyfry bez klawiszy typu enter, spacja, ctrl, alt itd. #linux #windows #rdp #debian
@fervi: rozwiązałem problem, po pierwsze zainstalowałem freerdp a potem doszło jeszcze multum problemów z konfiguracją, klawisze też nie działały ale po przekompilowaniu builda z dodatkowymi opcjami poszło. Potem problem z negotation i redirectem. Ostatecznie działa jak powinno.
Ktoś korzysta z programu cablabel r2+? Nie drukuje mi całego tekstu na etykietach w pracbazie o co może chodzić? Ktoś jest tutaj kto w tym siedzi? #drukowanie #drukarki #cablabel #etykiety #naklejki #software
Dzien dobry, pytanie techniczne odnośnie SSD, czy dzielić go na partycje (dysk 500GB, lapek bez HDD, docelowo dwie partycje) czy są jakieś przeciwwskazania ?
Po ostatniej aktualizacji win10 ekran robi się jaśniejszy na jasnym tle a ciemnieje gdy wyświetla ciemniejsze tło, wkurza mnie to niemiłosiernie znalazłem że trzeba wyłączyć opcje "jasność adaptacyjna" w miejscu gdzie pokazuje screen no ale ja tam niczego takiego nie mam... miał ktoś podobnie?
Pomału dostaję k-----y... zgrywam od kumpla zdjęcia i filmy z iPhone 6s. Mam tam kilka filmów z efektem slow-mo, na których mi zależy. Niestety, zwykłe zrzucenie na PC skutkuje, że filmy są normalnej prędkości.
Czytam na jakiś zdupionych stronach, żeby uploudować te filmy na YT, potem ściągnąć na PC, albo jakieś inne pokrętne sposoby.
Konkretnie i rzeczowo; potrzeba mi kilka filmików w slow-mo bez kombinowania. Jakieś programy do zainstalowania na PC (Win10)