via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki zna ktoś program który pozwoli liczyć skany różnoformatowe jako format A4? W sensie mam folder z skanami w różnych formatach a potrzebuje wiedzieć ile to będzie razem stron A4. #informatyka #pracbaza #komputery #software
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #laptopy #hardware #software #naprawalaptopow #pytaniedoeksperta

Mam starszy laptop MSI GX640. Kupiłem używanego od znajomych już z systemem i śmieciami. Zrobiłem format. Najpierw na Windows 10 później na Windows 8.1. Wcześniej się włączał bez problemu (chyba na windows 7, bo nie pamiętam). Po formatach, za pierwszym razem się włączał jak należy, natomiast za około 4-5 razem wyświetla się "loading" windows
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, nie wiem, czy to wina software Canona czy samej drukarki, choć obstawiam raczej to pierwsze.
Pacjent - Canon Pixma MG5750, fajna drukareczka w swojej cenie z Wi-Fi. << Te info będzie ważne
A więc tak - jest problem z instalacją Wi-Fi na PC (możliwe, że na komórce też, bo nie sprawdzałem). Sama instalacja przebiegu pomyślnie, drukarkę przez proces wykrywa, idzie do końca, aż tu nagle ni z gruszki ni z
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Perla_Export: pamiętaj o jednym: jak nie będziesz używał excela w zaawansowany sposób, to zastanów się nad darmowymi rzeczami jak open office. Ewentualnie jak kolega wyżej pijeciło O365.

Dodatkowo w google dysk masz Pakiet Offica i do podstawowych rzeczy sprawuje się całkiem fajnie.
  • Odpowiedz
1. Pocztytaj o projekcie Wazuh - tam masz wszystko zaimplementowane na gotowo.
Czemu Ci nie pokazywało, znasz przyczyne?
Jak logi pozyskiwałeś przez SPAN port switcha czy w trybie IDS bridge?
2. Ustawiłeś promisc mode na interfejsie?
3. Odpaliłeś ids'a? (suricata –v –D –c /etc/suricata/suricata.yaml –i eth1)
4. ustawiłeś local i external network?
  • Odpowiedz
#office2010 #office #software #microsoft

Mam w pracy zbiorczą licencję na office 2010 z 2012 roku i zainstalowałem to na jednym kompie(laptop). Mam do tego instalkę ale nie mogę aktywować produktu. Jest możliwość wbicia tego "bokiem" przez wiersz poleceń czy inaczej? Na stronie Microsoftu znalazłem jakiś programik do aktywacji produktów ale nie pomógł.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#video #software #android hej :) mam plik mp4 przeslany przez fb, nie otwiera się prawidłowo jest dźwięk a obraz zacina się po ułamku sekundy i tak zostaje, czym to może być spowodowane? Inne mp4 odtwarzaja się normalnie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki. Takie pytanie. Jak można budować sobie do woli taki bootowalny pendrive jak się chce, bez niszczenia danych, z poziomu jakiegokolwiek komputera do jakiego się podłączy owego pendrive'a? Innymi słowy, mam pendrive'a, wgrywam na niego te obrazy jakie chcę, te dane jakie chcę, robię z niego boot USB z tych obrazów co już mam na pendrive. Potem wpinam go do innego kompa, kompletnie gdzie indziej, zgrywam jakieś inne ISO, nie mam na
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xaliemorph: Trochę jak kolega wyżej wspomniał.
Można też się oprzeć na ten poradnik: https://www.pendrivelinux.com/boot-multiple-iso-from-usb-via-grub2-using-linux/

Ogólnie u mnie w firmie zrobili jeszcze rozruch na GRUB 2 taki że może wykrywać ISO wrzucone do danego katalogu.
Ma to jednak swoje gorsze strony:
1. Nie będzie to ładnie działać ze wszystkimi BIOSami (zwłaszcza starszymi zabugowanymi z ~2000 - ~2005 roku). Można próbować obejść ten problem PLOP Bootmanagerem czy czymś takim, choć nie ręczę
  • Odpowiedz
Wzięło mnie na rozważania dotyczące wymachiwania pojęciem „realizm” w kontekście wszelakich produkcji gier, rozwiązań użytkowych czy rozrywkowych.

Od dawna jest parcie na graficzny fotorealizm i dużą szczegółowość zaprezentowania świata. Ostatni mniej więcej rok to marketingowy hype na RayTracing, co następna firma wprowadza jego obsługę (Unreal Engine, Fortnite RTX nadchodzi? Minecraft już będzie miał ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) lub własną implementację. Takim przykładem stanowi Crytek w demie Neon Noir, którym wykorzystali AMD Vega
Unbeliev - Wzięło mnie na rozważania dotyczące wymachiwania pojęciem „realizm” w kont...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chlebnaszpowszedni: Najwidoczniej uzbierały ci się usunięte pliki. Usuwałeś coś z tego dysku, zostało to w koszu, a ty odpinałeś dysk. Widzę, że tak grubo masz tam tych danych, że szybciej będzie przerzucić na C: i zrobić format temu tak będzie najszybciej.
  • Odpowiedz
#zdjecia #fotografia #software hej jakiego programu używacie do drukowania, obrazów, zdjęć itp. Taki gdzie można by było wybrać dowolny format zdjecia poprawić kolory, mam Canon my image garden ale tam nie da się wybrać własnego formatu, Picassa nie daje podglądu wydruku, irfanView przełamuje kolory :/
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam kartę microsd 128 gb, wkładam ją do kamerki, która obsługuje karty do 256 gb więc powinno być ok ale niestety nie jest. Czytam że należy ją sformatować w FAT32 ale kiedy chcę to zrobić mam do wyboru tylko 2 inne forrmaty `exFAT oraz NTFS. Formatuję w NTFS i nic to nie zmienia, kamera dalej nie widzi karty. Czy jest jakiś program, który ma możliwość sformatowania karty w FAT32?
#kamerasamochodowa
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzieju41: Dobra, znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Uruchomiłem google i pobrałem program do formatowania kart SD w FAT32. Teraz działa jak marzenie. Najwyżej będzie ten wpis dla potomnych i tych, którzy napotkają taki sam problem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz