Siema Mirki,

jakby ktoś chciał poczytać o OAuth2 albo jak napisać klienta OAuth2 w Spring Security, zobaczcie nowy wpis na moim blogu.

Wydaje mi się że temat całkiem fajny bo nigdzie nie mogłem znaleźć przyzwoitego tutoriala, jak zintegrować zalogowanego usera z innym portalem przez OAuth2, wszystko co wygooglałem robiło tylko 'Login with Google/Facebook'.

Dajcie
BalkanskiDyrygent - Siema Mirki,

jakby ktoś chciał poczytać o OAuth2 albo jak napi...

źródło: comment_1630953525jdeHbl4IzAMV9lo3xfMxyk.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego na popularnych portalach z pracą w IT jest stosunkowo mało pracy dla juniorów #security ? W porównaniu do #programowanie to zaledwie kilka ofert. Czy rynek wygląda tak, że trudno się załapać do pierwszej pracy komuś spoza branży?
Jeszcze nie tak dawno czytałem różne artykuły, ze specjalistów od bezpieczeństwa potrzebują coraz więcej, więc juniorów chętnie się szuka.

Próbowałem wcześniej programować, ale to nie dla mnie, dużo bardziej podobają
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 30
#devopsiarz - kolejne zestawienie o ciekawych artykułach, programach, bibliotekach z działki #devops i nie tylko - najczęściej #golang i #python, ale też #rustlang, #pracait czy #produktywnosc. :-)

Trochę opóźnienia, bo zadania rekrutacyjnie mnie ostatnie 2 tygodnie zajmowały.

To samo zestawienie u mnie na stronie (lepsze formatowanie)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via devopsiarzbot
  • 5
Chcesz być wołany/a: plusuj częściej wpisy z zestawieniami.

Nie chcesz wołania: plusuj bardzo okazjonalnie lub wcale, albo zabierz swoje dotychczasowe plusy, aby wyłączyć wołanie
przy kolejnym wpisie.

Wołam: @wuochu @saviola7 @mowilemzewroce @maaRcel @czlowiekmaszyna @piwoszneofita @yggdrasil @wyinwidualizowany @oxern @Dbzdur @Kaminohikari @pietk4 @abdiel @afe1 @deviolin @brakslow @7y13rDurd3n @zobojetnialy @mozgogrdyczka
  • Odpowiedz
@aseeon_ @olrajt @Limonene: cieszy mnie, że uważnie wczytujecie się. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, to błąd z mojej strony, niezamierzony, bo wcześniej lub równocześnie z tym, czytałem art, w którym największą zaletą takiej pracy było... życie w innym miejscu, w tym, w którym chcemy, a nie "musimy". Po prostu pozajączkowałem wnioski pomiędzy tymi artykułami, za co przepraszam.

@olrajt: no właśnie rzucam, abyście
  • Odpowiedz
@bartmil555: Ciekawe jak zbierają logi. Hotel nie umie w IT i nie wie co to captive portal, a są już tak perfidne że po połączeniu do otwartego wifi działa tylko fejsbuk a reszta internetu dopiero po daniu "lajka" profilu hotelu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nazywa się to facebook connect. Normalnie powinno się dostawać indywidualny klucz razem z kluczami do pokoju.
  • Odpowiedz
@scriptkitty: prawie... Właśnie TPM gwarantuje ci jeszcze SecureBoot i TrustedBoot czyli masz pewność ze ktoś (np na lotnisku) nie podmienił ci bootloadera lub UEFI i nie zainstalował tam rootkita. TPM gwarantuje integralność procesu bootowania od momentu włączenia zasilania.
Z yubi tego nie zrobisz. TPM to rozwiazanie krojone na miarę. PIV czy GPG to protokoły generyczne. Zasada przechowywania i izolacji materiału krypto jest natomiast praktycznie ta sama.

A to się zareklamuje,
  • Odpowiedz
@scriptkitty: a co siedzi w Yubi? ;)
Oczywiście ze najlepiej by było gdyby FW był otwarty. Problem jest z podpisami cyfrowymi FW tj nawet otwartozrodlowy FW producent musi skompilować i podpisać. Nie ma więc gwarancji ze binarka jest faktycznie tym samym kodem co źródło.

Bezpieczeństwo kluczy jeet gwarantowane przez konstrukcje HW. SW jeet tylko uzupełnieniem i w mojej ocenie powinien być dostępny do audytu.

Kazdy TPM jak i Yubi zawiera
  • Odpowiedz
Piątek wieczór, już weekend, a po weekendzie poniedziałek i na Twojej skrzynce pojawi się nowa Netprasówka.

Jeśli jeszcze nie ma Ciebie z nami, to zapisz się.
https://showroute.pl/netprasowka

Oprócz tego co poniżej, będą oferty pracy dla początkujących sieciowców i tych z dłuższym stażem.
Showroute_pl - Piątek wieczór, już weekend, a po weekendzie poniedziałek i na Twojej ...

źródło: comment_1629482998rdjYNj8yJLCwGYBT4G1LV6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy Thunderbird ma opcję szyfrowania pobranej poczty? Jak dotąd korzystam z klientów webowych kont pocztowych, ale rozważam instalację jakiegoś lokalnego klienta żeby mieć wszystko w jednym miejscu. Problem polega na tym, że Thunderbird pobiera całą moją pocztę i trzyma ją lokalnie. I tu się pojawia pytanie czy to nie jest aby potencjalna luka w bezpieczeństwie moich danych? Bo w przypadku kradzieży laptopa, złodziej ma praktycznie całą moją korespondencję służbową i prywatną jak
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CreutzfeldtJakob:

Blik służy do połączenia stron transakcji. Stanowi identyfikator, który kojarzy użytkownika i konkretny bank w danej chwili. Przez dwie minuty wskazuje na konkretną aplikację mobilną, do której – poprzez ciąg cyfr – kierowana jest prośba o akceptację transakcji w konkretnym sklepie czy bankomacie.
  • Odpowiedz