Dostałem ofertę pracy w Szwajcarii 800 chf dziennie , kontrakt na rok , IT.

Brać czy nie brać ? W Polsce zarabiam >10k ale mam umowę o prace itd …

Mieszka ktoś w basel lub zurych ?
Jak zycie wyglada plusy minusy ?
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Brać, mieszkanie 2000, życie 1500, reszta podróże, życie na poziomie, nie odmawianie sobie przyjemności. Po roku zaoszczędzisz tyle ile w PL przez x lat. Zwyczajowo kontrakty przedłużają po 3 miesiącach pobytu jak czują że ogarniasz.
Jeżeli się zastanawiasz to powiem Ci tylko że jak nie weźmiesz to będziesz żałował braku podjętej decyzcji
  • Odpowiedz
Takie pytanko - czy mogę mieć w jakiś sposób np. keyloggera który nie wyświetla się w aktywnych procesach? Jeśli tak to na jakiej zasadzie jest to w stanie działać i jak sprawdzić czy w ogóle coś takiego mam? Wiem że mając fizyczny dostęp do sprzętu da się właściwie wszystko, więc załóżmy że pytam tylko o wirusy które można dostać ściągając z neta, np. w pakiecie z jakimś pirackim softem.

#informatyka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Virsky: poczytaj sobie o rootkitach jak działają i co potrafią ...
np ukrywanie na liście procesów, ukrywanie na liście plików , rejestrów,
przekłamywanie danych pomiędzy kernelem a resztą systemu

Jedyna w miarę skuteczna metoda to skanować AV pliki systemu z innego systemu np liveCD liveUSB czy przekładając dysk do innego komputera by udowodnić że coś było.
popatrz za narzędziem rootkit revealer z pakietu sysinternals np acz ono nie daje 100%
  • Odpowiedz
@Virsky nie używa się normalnie, raczej do ataków kierowanych na wystarczająco ważne persony. Trudno aby hakier weryfikował, czy z 1k uruchomionych instancji jesteś dzieciakiem, który rucha mu matkę, czy logujesz się do rządowej poczty.
Teoretycznie jak najbardziej soft może rezydować w pamięci flash kompa czy nawet w podpiętej myszce, ale to już bardziej high-endowe rozwiązania, które raczej nie grożą anoniaszowi, który używa PB.

PS, jaką klasę w Skyrim wybrałeś? ( ͡
  • Odpowiedz
Dzisiaj w Khorinis pierwsza edycja Programisty 0K, ale...

Nie lepiej byłoby zostać Programistą 100K? W naszym teleturnieju do zgarnięcia tyle rudy, że kilkukrotnie można by barierę wysadzić! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziś ostatni dzień zgłoszeń, zapraszamy wszystkich #programista15k!
____________
#javascript #python #java #php #java #devops #security #programowanie #
justjoinit - Dzisiaj w Khorinis pierwsza edycja Programisty 0K, ale...

Nie lepiej ...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zdałem OSCP! Nie potrzeba oklasków ani plusów, wystarczy tylko zadowolenie z tego że się udało ( ͡° ͜ʖ ͡°) W porównaniu OSCP był trudniejszy niż eCPPT, ale zdecydowanie z tego wcześniejszego jestem bardziej zadowolony.
Za jakiś czas może wejdę w eWPT lub AWAE, jak portfel pozwoli (ʘʘ)
#oscp #hacking #security #bezpieczenstwo
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ValandilNW: Pieknie, nie sluchaj malkontentow. Marnowanie czasu zlodziejom to nie tylko obowiazek ale i przyjemnosc. I pewnie tak jak piszesz, jedna osoba okradziona mniej. Dobry z Ciebie Mireczek. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz