1 maja dodałem wpis, w którym pisałem że zacznę brać L-Tyrozyne i planowałem

Nauczyć się szprechać po Niemiecku

Dokształcić się z programowania i adminki, oraz zbudować jakieś portfolio, tak by za jakiś czas wrócić do pracy w branży

Regularnie ćwiczyć i mieć jak najlepszą kondycję

Rzucić fajki
C.....e - 1 maja dodałem wpis, w którym pisałem że zacznę brać L-Tyrozyne i planowałe...

źródło: comment_1591669175H5aVmbqWXYftfb6YRRnj10.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z sprzedażą swojej osoby. Jak ktoś mnie pyta o moje umiejętności, dokonania itp. to nie potrafię się chwalić. Chciałbym to jakoś rozwinąć, polecicie jakąś książkę o srzedaży w kontekście autoreklam/prezentacji?
#ksiazki #rozwojosobisty #samorozwoj
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Co można robić słuchając wykładu? Inb4 tak wiem, skupiać się na treści.
Chodzi mi o że łatwiej jest mi się wsłuchać robiąc coś manualnego, ale nie wymagającego dużo uwagi. Fenomenalnie działają puzzle, ale nie mam akurat żadnych pod ręką.
Szukam czegoś ma czym mógłbym się zogniskować będąc jednocześnie skupionym na czymś innym.
Albo może macie jakieś sprawdzone ćwiczenia na koncentrację? xd

#koncentracja #nauka #puzzle #rozwojosobisty
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukmar: moze zaplanuj sobie rownolegle jakies prace domowe: sprzątanie, gotowanie. Wszystko to przy czym normalnie mozna sluchac podcastow.

Mozna nawet isc pobiegac
  • Odpowiedz
Dobra Mirki, jedna trzecia tego roku już zleciała i najwyższa pora wziąć się za siebie konkretnie.
By się w tym trochę wspomóc kupiłem L-Tyrozynę (zwiększa ilość dopaminy - neuroprzekaźnik odpowiedzialny za motywację - i neoadrenaliny). Już kiedyś ją brałem i jeżeli to było tylko placebo to najlepsze jakie mi się w życiu przytrafiło.
Moje cele długoterminowo to:

Nauczyć się szprechać po Niemiecku

Dokształcić się z programowania i adminki, oraz zbudować jakieś portfolio, tak by
C.....e - Dobra Mirki, jedna trzecia tego roku już zleciała i najwyższa pora wziąć si...

źródło: comment_1588338984JyZm4cQQveSotFHqPVGoJx.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ciezka_rozkmina: zwieksza zwieksza.

@CoolCake: byku nie jedz tego 6 tygodni.
Efekt wiekszej dopaminy i motywacji (opisane w wielu badaniach) jest tylko na poczatku, potem zwiekszona podaz nie zwieksza syntezy, coraz mniej (zgodnie z zapotrzebowaniem) bedzie przekraczac bariere krew mozg.

Druga sprawa o ktorej nie wiesz, a powinienes to tyrozyna jest ulubionym przysmakiem
  • Odpowiedz
Witam. Mam w planach naukę obróbki fotografii oraz filmowej. Być może kiedyś zaowocuje to lepszą pracą dla mnie a jak nie to Przynajmniej będę mógł dla siebie samego montować własne filmy i zdjęcia. Tylko czy znacie jakieś spoko tutoriale do nauki np. Photoshopa, Corela, Adobe Premiere, After Effects. Płatne jak i bezpłatne. Co sądzicie o Udemy? Warto? Działa za granico? Jakieś wymagania?
#udemy #samorozwoj #nauka #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szejk_wojak: Kursy i szkolenia nic nie dadzą, jak nie będziesz miał z tym do czynienia w praktyce. O ile programowanie PLC/HMI/SCADA w dużej części można załapać podstawy bez sprzętu, to z elektryką i AKPiA na sucho będzie ciężko.

Najlepiej byłoby znaleźć robotę z tym związaną.
  • Odpowiedz
@szejk_wojak: też szukam jakiś pdf-ów, które pomogą mi się nauczyć into TIA Portal, bo na studiach i na praktykach leciałem głównie w GX Works od Mitsubishi, a w pracy wszystko Siemensem stoi. Co prawda pracuję jako elektromechanik utrzymania ruchu ale dosyć dużo automatyki mi się pojawia i myślę o przejściu na typowego automatyka utrzymania ruchu, więc coś trzeba umieć. Na szkolenia na chwilę obecną nie mam co liczyć
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Szukam jakiejś książki, która pomoże przegrywowi w relacjach damsko-męskich. Nigdy nie byłem nawet na randce xD #zwiazki #podrywajzwykopem #samorozwoj

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co robić, żeby stawać się z dnia na dzień lepszym człowiekiem podczas #koronawirus #zostanwdomu ?
To co praktykuję:
- ćwiczenia fizyczne 3 razy w tygodniu,
- czytanie książek,
- nadrabianie zaległości filmowych, zwłaszcza tych kultowych,
- czasami medytacja,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zloty_wkret: Myślę, że uczenie się nowych rzeczy i jednocześnie wprowadzanie ich w życie. Osobiście staram się zmuszać do nauki gry na instrumencie, faktycznie pozwala to zapomnieć o absolutnie wszystkim co dzieje się na zewnątrz. Do tego oczywiście milion godzin grania na kompie.
  • Odpowiedz
@Renifer60:
e tam ja wole harmonijkę. Wszędzie można zabrać. Jest to coś unikalnego. Można zaskoczyć znajomych ze się ma i ogolę umie grac. A flet to chyba większość miała w szkole podstawowej no i ja dobrze lekcji z fletem nie wspominam :P
  • Odpowiedz
#rozwojosobisty #samorozwoj #podcast #audiobook
Cześć wam, polecicie jakiś podcast, albo audiobook, który trochę szerzej porusza temat "flow"?
Wydaje mi się, że w czasach szkolnych, zawsze gdy się zaczynałem uczyć od razu przeskakiwałem na flow, teraz nie pamiętam kiedy ostatnio odczuwałem ten stan. Szukam jakichś rad jak do tego stanu dojść. Mam nadzieję, że nawet jak mi ta zdolność zanikła, to da się ją jakoś
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nowojorskie muzeum sztuki nowoczesnej MoMA udostępniło na czas zadymy z wirusem bezpłatnie kursy m.in. z historii mody, sztuk wizualnych, fotografii i teorii artystycznych. https://www.coursera.org/moma
Po ich ukończeniu i zdaniu egzaminów można otrzymać (już odpłatnie) certyfikowany dyplom The Museum of Modern Art.
Gdyby komuś się nudziło i chciał zainwestować trochę czasu w zdobywanie wiedzy, to zabawa może być przednia... a taki dyplom, co jak co, ale robi wrażenie. :)

https://www.coursera.org/moma

#sztuka
fideriankoons - Nowojorskie muzeum sztuki nowoczesnej MoMA udostępniło na czas zadymy...

źródło: comment_1586988561klHvET9QHCpiseTGQOO0bZ.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jakaś rada na ciągłe zmęczenie? Od dwóch tygodni siedzę sam w chacie, mam home officd jedyne wyjście to do sklepu/ze śmieciami. Po robocie ciągle bym spał, w weekendy to samo. Nadczynność tarczycy, biorę euthyrox. Codziennie w nocy śpię te min. 7h, czasem wpadnie jakaś drzemka godzinną po południu. Jakieś protipy? #produktywnosc #samorozwoj #pracbaza
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stuparevic: podobne okoliczności swego czasu, bardzo pomógł mi perceptin od Olimpu (ale trochę drogo, ma trzy główne składniki i nie wiem czy nie lepiej kupić je osobno choćby na allegro)
  • Odpowiedz