@BrokenReed:

w 750 gdy mamy brak sieci to jesteśmy odcięci od wyszukiwania głosowego wiec również od wyszukiwania adresu.


Ręcznie nie da się ustawić punktu, do którego chcemy dojechać i wystartować z nawigacją bez podłączenia do sieci?
Czy jak odpalę już nawigację, a zasięg zgubie po drodze to nawigacja przestaje działać i czeka na ponowne podłączenie?
  • Odpowiedz
@BrokenReed: Dziękuję za prezentację.
1. Czy możesz w bardziej szczegółowych prezentacjach opisać funkcje treningowe? Czym się różnią, najbardziej zaawansowany jest w tej materii chyba Aero60/450, ale w innych modelach też jest jakiś "Interval Training".
2. Czy można te liczniki ładować w trakcie jazdy?
3. Jak wygląda ekran nawigacji np. w 450 i 410/420? Poza widokiem mapy/śladu ile da się podejrzeć parametrów?
4. Powiedzmy, że chcę zrobić 100 km po trasie
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 30
3 577 + 33 = 3 610

Pierwsza inspekcja Puszczy Dulowskiej i podjazdu na Tenczynek xD Plany były na 80 kilometrów, ale po poziomie zabłocenia puszczy to mi się odechciało. Muszę coś z tymi błotnikami zrobić, bo mało miejsca jest dla błotka i momentalnie koła przestają się kręcić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze mi GPS na telefonie zaczął szwankować

#rowerowyrownik #rower #rowery
guru8 - 3 577 + 33 = 3 610

Pierwsza inspekcja Puszczy Dulowskiej i podjazdu na Ten...

źródło: comment_16096916539GWLHYpTygl1XxehpPiPHD.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@guru8: każdorazowo korzystam z myjni wracając po przejażdżce, zgadnij z jakim efektem( ͡° ͜ʖ ͡°) Myjnie mam z 2-3km od domu, asfalcik, a mimo to i tak brudasek wraca. Dobre tyle że większego syfu się pozbywam
  • Odpowiedz
@Harmideron: no to właśnie jest problem - pot + zimne powietrze i przeziebienie gotowe. @miauczar To nie jest żaden problem. Mam bardzo słabą odporność i pocę się jak świnia, ale wystarczy porządna i bardzo dopasowana bielizna termoaktywna, żeby ten pot odprowadzić od ciała na 2 i 3 warstwę ubrania. 2 warstwa dopasowana do temperatury otoczenia a trzecia z membraną wiatroodporną. Do tego kominiarka z membraną pod kask oraz szyję
  • Odpowiedz
Halo, halo! Poszukiwana osoba, która w jakimś stopniu zna się na rowerach.

Z racji tego, że zimy nie widać, a pogoda całkiem sprzyja rowerzystom chciałabym zakupić ten jednoślad.
Nie jestem jakimś zawodowcem, typowa amatorka, rower ma mi służyć do jeżdżenia po mieście, jak i po lasach, polnych drogach, itp. Zazwyczaj robię trasy od min. 30 do około 60km jednorazowo.

Skupiłam się bardziej na ofercie Decathlon'u, gdzie znalazłam takiego Rometanr1 i takiego
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Coś mi przeskakiwalo i chciałem sie zabrac za czyszczenie i regulację, ale coś takiego zauważyłem. Łańcuch lekko przeskakuje na sekundę, ale wraca na swoje miejsce.
Da radę to uratować? Jeździć obserwować?
Nie wiem kiedy to się stało btw.
Napęd shimano 105, ale korba od OVALa. Okiem rzuciłem to całość jest modułowa i mogę chyba wymienić największą tarczę.
#rowery #szosa #przelaj #gravel #rower
NoNameNoIdeaNoLife - Coś mi przeskakiwalo i chciałem sie zabrac za czyszczenie i regu...

źródło: comment_1609618704BTtuoVBBOI2iL4gKYgrlCc.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@NoNameNoIdeaNoLife: łańcuch podczas obrotu opiera się na połowie zębów na korbie więc nawet jeśli jeden byłby uszczerbiony nie powinien przeskakiwać.
Przeskakuje prawdopodobnie przez wyciągnięty łańcuch
  • Odpowiedz
#szosa #rowery
Mireczki rowerowe, planuję w nowym roku wybrać się w parę miejsc samochodem i chcę zabrać ze sobą rower. Czy jest ktoś w stanie polecić bagażnik rowerowy na dach lub hak? (auto sedan)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@inyourface: parę lat temu sam montaż płaciłem 100zl w sklepie gdzie kupowałem hak, teraz trochę więcej chcą bo trzeba często emulatory CAN do świateł, czujników cofania itp, wszystko zależy od modelu auta.

@segatus: ja używałem parę lat takiego cuda:
https://allegro.pl/oferta/bagaznik-rowerowy-na-hak-thule-xpress-970-nowy-9839685359

proste, mało miejsca zajmuje, wrzucam do bagażnika i może cały sezon w aucie jeździć bo się składa i miejsca nie zajmuje. Wada że rower z ramą musi być.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Pomyślałem sobie, że kupię sobie jakiegoś porządnego Gravela żeby wreszcie, permanentnie przestać jeździć do pracy komunikacją miejską.

No i kuźwa zwątpiłem. Za 5000 to można wyrwać coś na przerzutkach, które wytrzymają rok regularnej jazdy z ciężką ramą i najtańszymi kołami

Żyję w kraju gdzie dobry rower na porządnym osprzęcie to prawie dwukrotność średniego wynagrodzenia ( ͡° ʖ̯
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanBulibu w sumie to nie znam się dobrze na rowerach, ale mam znajomego co rowerem za 1500 zl po Europie jeździ więc no nie wiem czy trzeba wydawać 5000 zł i więcej... Chyba trochę przesadzacie z tymi rowerami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@jabukasiga: niemal każdym rowerem można śmigać. Latem jeden pan przejechal Bałtyk Bieszczady tour w limicie czasu na Wigry 3. Czy to znaczy że wszyscy, którzy wydali 10k na swoje karbonowe szosy wyrzucili kasę w błoto? No nie.
Droższy rower będzie wygodniejszy. Nie będzie trzeba w nim regulować przerzutek co jazdę. Wytrzyma większe obciążenia etc.
Teoretycznie nie trzeba, ale inwestycja daje wymierne profity.
  • Odpowiedz
@guru8: imo za tyle to mało oferuje, za tyle to bym wziął na promce jakiś igpsport z czujnikiem magene, zapisywało by trasę przy okazji. No chyba że potrzebujesz tylko kadencji i długiego działania na baterii, to luz.
  • Odpowiedz
#gravel #szosa #rowery

Cześć Mirki, potrzebuję rady odnośnie zakupu pierwszego gravela. Do tej pory raczej hobbystycznie kręcę kilometry na 10 letniej szosie treka, ale chciałbym spróbować z czym się je gravel.

Znalazłem w okolicy fajny rower Specialised - podstawowy model Diverge z zeszłego roku.

Komponenty
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jezussek To na pewno :) W Specialized płacisz podatek za markę. W ubiegłym sezonie za 4K można było kupić szosę endurance w Decu lub śliczną Sensę Romagno na pełnym Shimano 105.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szukam apki co mi pomoże wykonaniu postanowienia noworocznego. Otóż chcę w tym roku zrobić 4000km.
Szukam apki gdzieś moge sobie ustawić cel, podzieli mi to na 365 dni (11km dziennie) i jak wpisze np. 40km to wykresli mi 3 dni (widoczny postęp).
Może #strava ma gdzieś taka opcje ukrytą.
Jak czegoś takiego nie ma to się może zmotywuje i sam napisze.
#rowery #szosa #przelaj
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NoNameNoIdeaNoLife: W Stravie na pewno można było to ustawić ale teraz jest to chyba jedynie w premium. Ustawiało się dystans na rok i apka ci pokazywała ile już przejechales i ile teoretycznie powinieneś mieć już przejechane w danym dniu roku.

Ale poza tym w statystykach masz pola YEAR-TO-DATE
  • Odpowiedz