Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rowery #rower #roweroweswiry

Mirki, jaram się jak dzieciak. Kupiłem dzisiaj pierwszy rower szosowy, przesiadam się z wysłużonego już MTB którym p-----------m ostatnie 7 lat. Jest serio, aż taka różnica? Będę jeździł szybciej? Mniej się męczył? Dłuższe dystanse? Naczytałem się, że to taki przeskok, że niektórym kopara opada... do tej pory na grubych oponiskach, a teraz patrzę na to cudo to opona jak mój fiutek... niegruba. Nie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rower Riverside 900 - warto za tę cenę (2k)? Będzie dobry do jazdy z dzieckiem 60% miasto 40% leśne ścieżki i trochę kamieni/piachu w tychże? A może coś lepszego.na takie warunki, w tej cenie maks dla dorosłego z dzieckiem?

Ostatni raz jeździłem na rowerze z 15 lat temu na prostym podstawowym góralu i widzę że tu cuda się porobiły w rodzajach rowerów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#decathlon
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niedzwiedzmin: ciężko powiedzieć , (słabo opisane )wszytko coś szerszego na 100% wciśniesz na felgę ważniejszy bieżnik , ten ma że opony szosowo terenowe ale co do marki opon cisza niestety , co do wagi to niestety prawda większość rowerów na alu ramię ma takie ograniczenie niestety ale jak nie będziesz szalał to da radę , ja męczę ramblera 5 lat i z ramą się nic nie dzieje a mam 195
  • Odpowiedz
Riverside 900


@Niedzwiedzmin: ja od roku jeżdżę na Riverside 500, czyli słabszym modelu i bardzo sobie chwalę. Jedyne rzeczy warte zwrócenia uwagi - ma jedną tarczę z przodu - to zaleta i wada. Dla mnie to zaleta, bo lubię jak mam tylko jedną przerzutkę do obsługiwania, ale niektórzy wolą mieć szerszy zakres przełożeń.

Co do terenu - spokojnie da radę na asfaltach, polnych drogach, szutrach. W piachu i błocie łatwo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jurek993: wybrałem je tylko dlatego, że musiałem (długa historia). Sa wygodne, łatwo sie je zakłada, wyglądają na solidne.
Wizualnie 2/10, ale porównując z innymi spd to sa mister universe.
Da sie w nich normalnie chodzić po schodach. Jak coś konkretnego to pytaj.
Pierwszy buty spd wiec wiele nie powiem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemka. Powoli rozglądam się nad upgradem elektroniki rowerowej. Stoję przed zakupem komputerka rowerowego. Oczekuję GPSa, łączenia sensorów no i wysyłania treningu do stravy. W moim zasięgu jest Garmin edge 520 czyli cena +/- 500zl jest jakaś alternatywa dla tego urządzenia? #szosa #rower #mtb #rowery
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cyfranek: dzięki, nie widziałem tego
@k3lt: no na takie jeżdżenie co kilka dni to wydaje się idealny. Gdybym sam nie miał swojego crossa już to sam bym brał :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ktoś z was jeździ i ma jednocześnie cieśń nadgarstka? Szukam "uchwytu" na kierownicę, która wspomoże mnie w tej kwestii, bo dłuższa jazda w standardowej pozycji na kierownicy MTB powoduje co chwilę drętwienie ręki. Na Ali znalazłem coś takiego. Zda to egzamin? W komentarzu wrzucam drugą opcję

#rower #rowery #aliexpress
laress - Ktoś z was jeździ i ma jednocześnie cieśń nadgarstka? Szukam "uchwytu" na ki...

źródło: comment_16102811669dZwzYxNF9ijysAETqWYxT.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rowery #rower

Mirki, od jakiegoś czasu przeskakuje mi łańcuch przy mocnym naciśnięciu pedałów... wymieniłem łańcuch na nowy, ale efekt został. Jest nawet gorzej... ale tylko na ostatnich dwóch biegach. Kaseta do wymiany? I pytanie kolejne: czy w moim MTB można założyć większą zębatkę na korbę/ewentualnie wymienić korbę na taką z większą zębatką? Nigdy sam przy rowerze nie grzebałem, oznaczenia w ofertach na Allegro nic mi nie mówią. Może
nadmuchane_jaja - #rowery #rower

Mirki, od jakiegoś czasu przeskakuje mi łańcuch p...

źródło: comment_1610277602hoz1hezT3dhziTZQFL2BP3.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nadmuchane_jaja: Jakieś Shimano standardowe miałem. Po kolejnej zmianie łańcucha i tylnej kasety, zaczął przeskakiwać na środkowym blacie właśnie z przodu. Za pierwszym razem z godzina roboty, więc spoko
  • Odpowiedz
Dobra, wiem że takich pytań jest masa, ale proszę o nie zamykanie tematu i nie odsyłanie do wujka Google ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobra lampka przednia z odcięciem z ali? Któraś z Rockbrosa się nada, czy nie ma sensu cebulić?
No i fajnie by było jakby można ją było zamontować na lemondce albo na takim uchwycie
#rower #rowery #aliexpress
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rowerowe mirki, potrzebuję oświetlenia do roweru. Jeżdżę głównie po mieście, więc nie musi oświetlać na kilometr. Potrzebuję "na już", więc zakupy z Chin odpadają. Znalazłem taki zestaw. Nada się? Znajdę coś lepszego?

#rower #rowery
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@liskurnikowy: Dobry wybór! Nie zawiedziesz się, testowałem nocami lampkę przednią na wałach przy Wiśle jechałem na 50% i wszelkie dziury widziałem. W lesie jechałem na 100% mocy i było nawet za jasno, jakby była możliwość skręciłbym moc na 70% i byłoby wystarczająco.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak wyregulować przerzutki #shimano 105?
Próbowałem z poradnika od #szajbajk ale chłop chyba pijany nagrywa xD. Jedyne co pokazał to gdzie są śrubki (dzięki szaju XDDDD) H i L.
Tak wyregulowalem na oko, ze jakoś działało przez pierwsze 15km, a potem tragedia i ledwo biegi wchodziły.
#szosa #gravel #przelaj #mtb #rowery #rower
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, poniżej w tagu #lowcychin prezentuję ciekawe kupony i promocje do sklepu #banggood które pojawiły się na stronie LowcyChin

Linki do przedmiotów na stronie LowcyChin/Grupie na Facebooku/Fanpagu na Facebooku/Telegramie (Linki znajdziesz tutaj) Lub napisz PW

Jeżeli podoba ci się dzisiejsze zestawienie kuponów i promocji zostaw
LowcyChin - Cześć, poniżej w tagu #lowcychin prezentuję ciekawe kupony i promocje do ...

źródło: comment_16100504115nMz0fOLQAdwpNjpSMTXnb.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przez API albo ze strony wyciągnij ID tras. Potem wejdź na https://www.strava.com/athlete/routes , wcisnij (na Chrome, Operze itd..) Ctrl+Shift+I, wybierz zakładkę Network, usuń jedną dowolną trasę i zobaczysz żądanie HTTP - method Delete odpowiadające za usunięcie tej trasy, prawym przyciskiem myszki kopiujesz to żądanie jako CURL, albo Powershell albo w jakimś innym dogodnym formacie i potem powtarzasz to żądanie zmieniając tylko ID trasy.
  • Odpowiedz
Mam do wyrwania amortyzator suntoura ale bez sztwnej ośki QLC 15mm. Czy podejdzie kazda oś 15x100? Z tego co widzę te patentowe QLC trochę kosztują.

#rower #rowery
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaka padaka, nie idzie nawet kupić pedałów xD Wszystkie spd wyprzedane, jak coś jest dostępnego to w jakiś chorych cenach. M520 za dwie stówy xD A ja chciałem kupić tylko m530 (,)
#rower #rowery #szosa #gravel
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z tymi 30000 km to trochę heheszki, ale nigdy nie wiadomo czego używa @metaxy xD


@guru8: MP540 w Tribanie, PD-RS500 w BH. Bloki MTB wiadomo nie do zajechania. Bloki w szosie 2 razy w roku do wymiany, ale wiadomo, że przy moim kolarstwie gruzowym, chodzonym niszczą się szybciej. Tak to by ze 30k wytrzymały. Części nie ma, bo się wyprzedało na potęgę, a jest problem z transportem i kontenerami.
  • Odpowiedz
@BrokenReed:

w 750 gdy mamy brak sieci to jesteśmy odcięci od wyszukiwania głosowego wiec również od wyszukiwania adresu.


Ręcznie nie da się ustawić punktu, do którego chcemy dojechać i wystartować z nawigacją bez podłączenia do sieci?
Czy jak odpalę już nawigację, a zasięg zgubie po drodze to nawigacja przestaje działać i czeka na ponowne podłączenie?
  • Odpowiedz
@BrokenReed: Dziękuję za prezentację.
1. Czy możesz w bardziej szczegółowych prezentacjach opisać funkcje treningowe? Czym się różnią, najbardziej zaawansowany jest w tej materii chyba Aero60/450, ale w innych modelach też jest jakiś "Interval Training".
2. Czy można te liczniki ładować w trakcie jazdy?
3. Jak wygląda ekran nawigacji np. w 450 i 410/420? Poza widokiem mapy/śladu ile da się podejrzeć parametrów?
4. Powiedzmy, że chcę zrobić 100 km po trasie
  • Odpowiedz