Wpis z mikrobloga

Cześć,

Przymierzam się do zakupu roweru dla siebie. Jestem w temacie totalnie zielony więc chcę się poradzić, obecnie robię tzw. „Research”, ale wszystkie pomocne rady wezmę pod uwagę :)

Moje wymagania : chcę żeby był uniwersalny i do lasu od czasu do czasu wjechać, jakieś bardziej polne drogi, ale też chodniki, miasto. Chciałbym żeby był wykonany solidnie, a ewentualna eksploatacja nie przebiła kosztu roweru :D dorzucam jeszcze zdjęcie jaki rodzaj mi się podoba.

Mam też pytania : czy firma ma jakieś znaczenie, jak to z przerzutkami, hamulcami, wagą, rozmiarem ramy, kół itd. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Mam do wydania 3.5-4k i raczej chciałbym się w tym zmieścić, ale jeżeli pojawi się coś wartnego dopłacenia to jestem w stanie dołożyć. Chciałbym żeby rower posłużył mi te kilka lat.

Nie wiem czy dobrze taguje, ale :p
#rower #rowery #rowerowyrownik
źródło: comment_1612351436GojYKSFlLv89MHijQRUMU9.jpg
  • 15
@Luasek: Z takimi samymi założeniami wychodziłem w maju zeszłego roku. Po głębokim riserczu, jako uniwersalne rozwiązanie wybrałem Gianta Roam 1, jesienne błocka skłoniły mnie do założenia szerszych opon 29" z agresywnym bieżnikiem, które zmieściły się bez problemu i zasuwam cały czas. Gdybym mieszkał w górach, to pewnie wziąłbym typowe MTB, ale na wielkopolskie lasy nie potrzebuję obecnie większego skoku amortyzatora.
Mieści się w Twoim budżecie, gdybym miał wybierać jeszcze raz, to
źródło: comment_1612358820gNcb80iIan9OUjtBsECnEH.jpg
@Luasek: Tylko to bardziej będzie szosa/gravel więc na asfalt i jakieś szutrowe polne drogi. Więc w lesie jazda po korzeniach odpada raczej.
Natomiast najbardziej universalny to jakiś MTB. Mam od jakiś 7 lat kross hexagon 3 i nie było z nim żadnych problemów.
@Luasek: Kumpel przejechał się na moim i trzy dni później miał już swojego, mijają trzy miesiące od zakupu i dalej jest bardzo zadowolony. Aczkolwiek na trudniejsze trasy serdecznie polecam opony szersze niż standardowe - dwucalowe wchodzą bez problemu.
Gravele z kolei są śliczne, ale jeśli chcesz pozasuwać po typowych polskich leśnych ścieżkach, to jak dla mnie nie ma to za bardzo sensu - nie na takie trasy wymyślono te rowery.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Luasek: jestem świeżo po zakupie Meridy big.nine 300 lite. Dwa miesiące intensywnie zgłębiałem temat to mogę wypowiedzieć się o routerach MTB w tym przedziale cenowym. Dla mnie istotny był amortyzator powietrzny, który mogę regulować pod innych użytkowników tego roweru. Kwota 3600 zł, wszystko poniżej ma sprężynę a powyżej powietrze. Sądząc po opisie to szukasz roweru crossowego lub rekreacyjnego mtb. Przed zakupem Meridy przymierzałem się do kilku innych rowerów, które na papierze