Wszystko
Najnowsze
Archiwum

guru8
via Rowerowy Równik Skrypt- 34
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

GrubyKociol
- 2
Grubość nie wpływa znacząco na opory toczenia przy takich slikach wbrew obiegowej i zdroworozsądkowej opinii. Kiedyś na wykopie było tłumaczone na przykładzie F1 ale nie potrafię tego znaleźć. Zdecydowanie ważniejszy jest bieżnik i mieszanka także śmiało bierz te Conti.

robert5502
- 0
@GrubyKociol: Bieżnik jest szosowy, więc powinno być ok. A co myślisz o Corratec? nadają się ich rowery?
Co powiecie na temat marki rowerów Kands? Warto wziąć ten rower? Wiem, ze to bardzo niska półka cenowa, ale zaciekawiła mnie ta oferta. Jeżdżę rowerem z doskoku, od czasu do czasu robię kilka kilometrów, więc nie szukam jakiegoś super zestawu za miliony monet. Dodam też, że mam 196 cm wzrostu, i rama 21" z kołami 29' mi bardzo leży.
https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-29-kands-guardian-21-grafit-2021r-10243007719#
#rowery #kolarstwo
https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-29-kands-guardian-21-grafit-2021r-10243007719#
#rowery #kolarstwo
- 0
@unthinkabl3: kands, lazaro, spartacus to takie 3 budzetowy, tylko wszystkie tak samo przewymiarowane, wiec zwykle 1 rozmiar w dol to pewniak
@unthinkabl3: marketowy trochę ale w tej cenie to nie ma czego wiecej oczekiwać. Ja bym w tej cenie kupił używkę, na Allegro i OLX jest paru handlarzy z rowerami z Niemiec czy Holandii, nawet jak ma trochę rysek to będziesz miał znacznie lepszy sprzęt i przez to komfort jazdy, np. amortyzator nie będzie klekotał na krawężnikach ;)
Przykład https://allegro.pl/oferta/gazelle-extreme-mtb-26-hydraulika-magura-sram-7-0-9962091724
ten rower ma trochę lat i jest trochę wizualnie retro, ale
Przykład https://allegro.pl/oferta/gazelle-extreme-mtb-26-hydraulika-magura-sram-7-0-9962091724
ten rower ma trochę lat i jest trochę wizualnie retro, ale
- 1
Dobra, mirasy. Chce kupić te kołą, tylko jest jeden problem. Może gupi, albo bardzo gupi, ale jest tam opcja do wyboru: Przednia oś / Tylna Oś / Bębenek i nie mam pojęcia co mam wybrać xD
#triban RC520 here, wiem tylko że obecne koła mają oś 9 mm z zaciskiem Quick Release (QR).
No i przy okazji, jakie tarcze 160 mm polecacię? SLX Deore SM-RT66 160mm wystarczą?
#rower
#triban RC520 here, wiem tylko że obecne koła mają oś 9 mm z zaciskiem Quick Release (QR).
No i przy okazji, jakie tarcze 160 mm polecacię? SLX Deore SM-RT66 160mm wystarczą?
#rower
- 1
@dymel: To muszę chyba maila dom nich wysłać :D
A jak to sprawdzić?
@andrzej9000: widzę, że nie jesteś z moich rejonów, ja południowa Polska :D
upewnij się tylko że 135 z tyłu (na 99% tak, ale cholera wie te b'twiny
A jak to sprawdzić?
@andrzej9000: widzę, że nie jesteś z moich rejonów, ja południowa Polska :D
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mirki, jakie kupic oswietlenie rowerowe na tyl i przod dla mnie na mtb i dla zony na miejski? Jakieś nie za drogie, ok 100 za jeden zestaw byloby optymalnie.
#rower #rowery #kiciochpyta
#rower #rowery #kiciochpyta
2
Drugi etap UAE Tour

To nie linia mety pokonała Antonio Tiberi, ale to Antonio Tiberi pokonał linię mety.
z- 2
- #
- #
- #
- #
5
Poszerzenie chodników pod szkołami stworzy niebezpieczeństwo dla... pieszych!

Na szerszym chodniku łatwiej rozmawiać, przez co łatwiej o wypadek – takich rzeczy można się dowiedzieć z odpowiedzi Ratusza na apel o poprawę bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkół. Kwiatków jest więcej...
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
hej Mirki z tagu #rower, powiedzcie mi jakie najlepiej opony kupić semi-slick do Triban 520 damskiego? jestem laikiem a chcę mojej różowej zmienić ze slicków na takie, które pojadą po lekkim szutrze od czasu do czasu.
#pytanie #rowery #rowerowykrakow
#pytanie #rowery #rowerowykrakow
źródło: comment_1614169003DZ3kx1ATqBkjmrgGzSDKp4.jpg
Pobierz- 1
@hikarukimura: nie wiem jak w damskich, ale w męskich 520 wsadzali 32-35mm - zależnie od rocznika. Tutaj musiałbyś chyba sam testować (może jakiś serwis w okolicy będzie miał taką możliwość).
- 1
@hikarukimura: Continental Contact Speed 32 albo 35C. Wersja z drutem jest tańsza, ale nie wiem, czy 35C da się złapać obecnie.
Do Tribana 500 z tych lat wsadzałem 32 i 35C, tylko trzeba było spuszczać powietrze z opon przy zakładaniu kół, bo napompowana guma nie przechodzi przez hamulce.
Do Tribana 500 z tych lat wsadzałem 32 i 35C, tylko trzeba było spuszczać powietrze z opon przy zakładaniu kół, bo napompowana guma nie przechodzi przez hamulce.
Hej mam rometa aspre 1 2019 i potrzebuje sprawdzonych błotników ale tańszych niż sks speedrocker. Może ma ktoś coś sprawdzonego? #romet #rower #rowery #kiciochpyta
#rower #rowery
Mirki czy takie rogi Kellys KLS CRX 30 mogę zamontować bezpośrednio na chwyty silikonowe bądź gumowe czy bezpośrednio na ramę kierownicy?
https://www.kellysbike.com/pl/rogi-c28/crx-30-p61700
Mirki czy takie rogi Kellys KLS CRX 30 mogę zamontować bezpośrednio na chwyty silikonowe bądź gumowe czy bezpośrednio na ramę kierownicy?
https://www.kellysbike.com/pl/rogi-c28/crx-30-p61700
@mammalegopenisaijestemtakibrzydki: Tak, opcje masz dwie:
- skracasz chwyty o szerokość rogów,
- przesuwasz chwyty (więc często i manetki/klamki) do środka kierownicy.
- skracasz chwyty o szerokość rogów,
- przesuwasz chwyty (więc często i manetki/klamki) do środka kierownicy.
@JestemKrzysio: Dzieki !
- 1
@LifeIsBetterLivedTogether: no ale jak do takiego rc520 wsadzisz jakieś 35C mniej szosowe, to to pod względem prędkości będzie względnie porównywalne, kwestia nogi zostaje xd
A mniej wożenia dzięki braku amortyzatora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A mniej wożenia dzięki braku amortyzatora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
W tych rowerach robiły naprawdę sporą różnicę na plus w stosunku do jazdy z usztywnionym widelcem. Oczywiście piszę tylko o dziurawym asfalcie.
@kasin: sporo tez zalezy od stylu jazdy. ja na takim uginaczu potrafilem wjezdzac i zjezdzac po trudnych szlakach gorskich. brak sztywnosci, brak tlumienia, brak jakiejkolwiek regulacji do wagi. sztywny widelec jest przewidywalny. uginacz nie jest. do rekreacji w latwym terenie spoko choc i tak wolalbym nizsza wage i
konto usunięte via Android
- 13
Nadeszła "wiekopomna chwiła!" Chcę kupić sobie pierwszą w życiu szosę. Budżet do 2000zł ( ͡º ͜ʖ͡º)
Co polecacie wy specjaliści kiedyś początkujący, mi właśnie zaczynającemu przygodę z takim typem roweu?
Będę wdzięczny za każde propozycje jak i wskazówki na co mam zwracać uwagę przy zakupie.
#rowery #szosa
Co polecacie wy specjaliści kiedyś początkujący, mi właśnie zaczynającemu przygodę z takim typem roweu?
Będę wdzięczny za każde propozycje jak i wskazówki na co mam zwracać uwagę przy zakupie.
#rowery #szosa
- 3
@RadiOBagdaD: zakup szosy to dopiero początek przygody pt. jak r------ć oszczędności życia :D zastanów się dwa razy. A rower... to weź jakiegoś Tribana w limicie ¯\_(ツ)_/¯
@RadiOBagdaD: osobiście chyba bym szukał fajnego używanego tribana, niż nowe vento. Ewentualnie jakbyś znalazł jakieś vento zabgrejdowane do jakieś sory /tiagry to czemu nie.
7
Zwycięzca Giro d'Italia chce walczyć o różnorodność rasową w kolarstwie.

Tao Geoghegan Hart will sponsor a rider to join his old Hagens Berman Axeon team later this year, in a bid to help increase racial diversity in professional cycling.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@BrokenReed taktyczny komentarz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Przebiłem ostatnio na śniegu dętkę i muszę ją wymienić.
Trochę nie wiem jak się za to zabrać, bo bardziej jeżdżę niż się tym rowerem zajmuję.
Na oponie mam opisane 40-622 700x38c Jeżeli się nie mylę to rozmiar :D
Czy są jakieś polecane dętki w tym rozmiarze czy raczej brać po prostu najpopularniejszą na Allegro?
#rower #rowery #kolarstwo #cokupic
Trochę nie wiem jak się za to zabrać, bo bardziej jeżdżę niż się tym rowerem zajmuję.
Na oponie mam opisane 40-622 700x38c Jeżeli się nie mylę to rozmiar :D
Czy są jakieś polecane dętki w tym rozmiarze czy raczej brać po prostu najpopularniejszą na Allegro?
#rower #rowery #kolarstwo #cokupic
- 6
@gobi12: zwróć też uwagę na rodzaj wentyla na dętce. Szczególnie jeśli nie masz pompki uniwersalnej. Wentyl samochodowy (auto) oznaczany jest czasem skrótem AV
źródło: comment_1614031507EEVtpW5vFrzoxdcDztgTHz.jpg
Pobierz- 2
@gobi12: Jeśli podpinasz się pod pompę dla samochodów to masz wentyl samochodowy (ten z pręcikiem w środku).
PS oponę już zdjąłeś? Jeśli nie masz łyżek to możesz przy okazji zamówić razem z dętką. Zestaw plastikowych łyżek powinien kosztować poniżej 10 zł
PS oponę już zdjąłeś? Jeśli nie masz łyżek to możesz przy okazji zamówić razem z dętką. Zestaw plastikowych łyżek powinien kosztować poniżej 10 zł
- 0




















