via Rowerowy Równik Skrypt
  • 34
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Grubość nie wpływa znacząco na opory toczenia przy takich slikach wbrew obiegowej i zdroworozsądkowej opinii. Kiedyś na wykopie było tłumaczone na przykładzie F1 ale nie potrafię tego znaleźć. Zdecydowanie ważniejszy jest bieżnik i mieszanka także śmiało bierz te Conti.
  • Odpowiedz
Co powiecie na temat marki rowerów Kands? Warto wziąć ten rower? Wiem, ze to bardzo niska półka cenowa, ale zaciekawiła mnie ta oferta. Jeżdżę rowerem z doskoku, od czasu do czasu robię kilka kilometrów, więc nie szukam jakiegoś super zestawu za miliony monet. Dodam też, że mam 196 cm wzrostu, i rama 21" z kołami 29' mi bardzo leży.

https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-29-kands-guardian-21-grafit-2021r-10243007719#

#rowery #kolarstwo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@unthinkabl3: marketowy trochę ale w tej cenie to nie ma czego wiecej oczekiwać. Ja bym w tej cenie kupił używkę, na Allegro i OLX jest paru handlarzy z rowerami z Niemiec czy Holandii, nawet jak ma trochę rysek to będziesz miał znacznie lepszy sprzęt i przez to komfort jazdy, np. amortyzator nie będzie klekotał na krawężnikach ;)

Przykład https://allegro.pl/oferta/gazelle-extreme-mtb-26-hydraulika-magura-sram-7-0-9962091724

ten rower ma trochę lat i jest trochę wizualnie retro, ale
  • Odpowiedz
Dobra, mirasy. Chce kupić te kołą, tylko jest jeden problem. Może gupi, albo bardzo gupi, ale jest tam opcja do wyboru: Przednia oś / Tylna Oś / Bębenek i nie mam pojęcia co mam wybrać xD
#triban RC520 here, wiem tylko że obecne koła mają oś 9 mm z zaciskiem Quick Release (QR).

No i przy okazji, jakie tarcze 160 mm polecacię? SLX Deore SM-RT66 160mm wystarczą?
#rower
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dymel: To muszę chyba maila dom nich wysłać :D

upewnij się tylko że 135 z tyłu (na 99% tak, ale cholera wie te b'twiny

A jak to sprawdzić?
@andrzej9000: widzę, że nie jesteś z moich rejonów, ja południowa Polska :D
  • Odpowiedz
#rowery #trekking
Miał ktoś może do czynienia z oponami Schwalbe Road lub Delta Cruiser i ma o nich jakieś zdanie?
Aktualnie jeżdżę na land cruiserach i jestem z nich zadowolony, ale są na wykończeniu, i szukam czegoś „gładszego” na trasę.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 37
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hikarukimura: nie wiem jak w damskich, ale w męskich 520 wsadzali 32-35mm - zależnie od rocznika. Tutaj musiałbyś chyba sam testować (może jakiś serwis w okolicy będzie miał taką możliwość).
  • Odpowiedz
@hikarukimura: Continental Contact Speed 32 albo 35C. Wersja z drutem jest tańsza, ale nie wiem, czy 35C da się złapać obecnie.

Do Tribana 500 z tych lat wsadzałem 32 i 35C, tylko trzeba było spuszczać powietrze z opon przy zakładaniu kół, bo napompowana guma nie przechodzi przez hamulce.
  • Odpowiedz
W tych rowerach robiły naprawdę sporą różnicę na plus w stosunku do jazdy z usztywnionym widelcem. Oczywiście piszę tylko o dziurawym asfalcie.


@kasin: sporo tez zalezy od stylu jazdy. ja na takim uginaczu potrafilem wjezdzac i zjezdzac po trudnych szlakach gorskich. brak sztywnosci, brak tlumienia, brak jakiejkolwiek regulacji do wagi. sztywny widelec jest przewidywalny. uginacz nie jest. do rekreacji w latwym terenie spoko choc i tak wolalbym nizsza wage i
  • Odpowiedz
Nadeszła "wiekopomna chwiła!" Chcę kupić sobie pierwszą w życiu szosę. Budżet do 2000zł ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co polecacie wy specjaliści kiedyś początkujący, mi właśnie zaczynającemu przygodę z takim typem roweu?

Będę wdzięczny za każde propozycje jak i wskazówki na co mam zwracać uwagę przy zakupie.

#rowery #szosa
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RadiOBagdaD: zakup szosy to dopiero początek przygody pt. jak r------ć oszczędności życia :D zastanów się dwa razy. A rower... to weź jakiegoś Tribana w limicie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przebiłem ostatnio na śniegu dętkę i muszę ją wymienić.
Trochę nie wiem jak się za to zabrać, bo bardziej jeżdżę niż się tym rowerem zajmuję.
Na oponie mam opisane 40-622 700x38c Jeżeli się nie mylę to rozmiar :D
Czy są jakieś polecane dętki w tym rozmiarze czy raczej brać po prostu najpopularniejszą na Allegro?

#rower #rowery #kolarstwo #cokupic
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gobi12: Jeśli podpinasz się pod pompę dla samochodów to masz wentyl samochodowy (ten z pręcikiem w środku).

PS oponę już zdjąłeś? Jeśli nie masz łyżek to możesz przy okazji zamówić razem z dętką. Zestaw plastikowych łyżek powinien kosztować poniżej 10 zł
  • Odpowiedz
Hej, czy rower Kross Level 3.0 jest warty uwagi? Szuka dla siebie roweru cos tego typu do tras ulica-las(sciezki) . Budzet na rower mam ok. 3tys. Rozmiar M bedzie odpowiedni do 175cm wzrostu? Moze polecacie inne modele lepsze od Krossa? #rowery
#rower
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krsu: Po prostu sprawdź jaki osprzęt mają inne rowery w tym hajsie i wtedy sam odpowiesz sobie na pytanie, czy oferują coś więcej, co do rozmiaru, to rozmiarówkę masz podaną na ich stronie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz