Wpis z mikrobloga

Mam znajomego który chce schudnąć i kupił sobie rower za grube naście tysięcy by nabijać kilometry i spalać kalorie.
Bardzo go pochwaliłem i dopinguje w dążeniu do celu wszak to najlepsza inwestycja - w zdrowie.
Rower to karbonowa szosa na cienkich jak ostrze noża oponach.

Problem w tym że stwierdziłem że dla deficytu kalorycznego to nie ma znaczenia czy przejedzie 20km zwykłym rowerem mtb czy 30km szosa. Ba, jeśli ma ustalone trasy i dystanse to na tradycyjnym rowerze spali nawet więcej kalorii.

Trochę się oburzył i stwierdził że to nie ma znaczenia bo różnice w oporach nie są tak duże.

I tu pojawia się moje pytanie. Czy ktoś z Was dysponuje danymi o mocy jaka jest potrzebna kolarzowi do utrzymania danej prędkości w tych samych warunkach na różnych typach rowerów?
Sam po tej pogawędce jestem ciekaw jakie są różnice strat między rowerami typu miejski, MTB, szosa, trekking.

#rower #szosa #sport #rowery
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 121
@victor89:

na tradycyjnym rowerze spali nawet więcej kalorii

Tyle że, jest spore prawdopodobieństwo, że skoro ma rower który mu się podoba i dobrze, lekko mu się nim jeździ, to będzie częściej po niego sięgał i spalał te kalorie.
  • Odpowiedz
nie ma znaczenia czy przejedzie 20km zwykłym rowerem mtb czy 30km szosa.


@victor89: Ma, głównie psychologiczny
Chętniej będziesz wychodził na rower i częściej jeździł jeśli przejedziesz 50 km na szosie niż 20 na MTB
  • Odpowiedz
@dawid-hopek: nie do konca, jak robisz taka 100 km trase, to zrobisz dzieki temu ogromny deficyt. Co sprawi, że nawet taki mac czy inne pizze za wiele nie zmienią - wiadomo priorytet to białko i odpowiednie tłuszcze... ale człowiek to taka maszyna, która pojedzie na wszystkim ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@bibsz o kurcze. Czyli porównując tradycyjny rower do sportowego różnica przy 300W to aż 7-8kmh więcej. To faktycznie przy dwugodzinnej przejażdżce daje to sporo więcej dystansu.
  • Odpowiedz
@victor89: Jak ma mu się znudzić po tygodniu jazda na MTB, to lepiej niech zapieprza szosą jaka mu się podoba. Najśmieszniejsze jak zacznie komponenty wymieniać na coraz lżejsze, dalej mając kałduna XD
  • Odpowiedz