Poniedziałek wieczór i humor gitówa, dlatego pokażę wam ładny projekt ogrodu i poodpisuje na wasze komentarze i pytania o wasze ogrody i rośliny, zajadając swoją zupke z dyni z orzechami :3

Ten ogród powstanie w Poznaniu, przy nowoczesnym domku z ceglaną elewacją. Będzie tam sporo różnych drzew, przeze wszystkim rodzime gatunki (jarząby, brzozy, jodły, jabłoń, wierzba), a główną wytyczną było stworzyć taki klimatyczny, tajemniczy ogród. Stąd na rabatach płożące jeżyny i okrywowe
kjut_dziewczynka - Poniedziałek wieczór i humor gitówa, dlatego pokażę wam ładny proj...

źródło: comment_1667235313BWXWHCrO0ZJb0XTRdNh9yk.jpg

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ktoś podpowie, co to za roślina i jak się mogła znaleźć w doniczce z kwiatkiem który od dłuższego czasu stoi na parapecie? xd
Mam zamiar zaraz się jej pozbyć, ale ciekawość zżera ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytanie #rosliny #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #roslinydoniczkowe #identyfikacja
Gandezz - Ktoś podpowie, co to za roślina i jak się mogła znaleźć w doniczce z kwiatk...

źródło: comment_1666971349HKSD6bXx4dTEkyq2ijpeTT.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Liść monstery siltepecana, którą ukorzeniam zaczął więdnąć i robi się brązowy. Roślina od tygodnia w sphagnum. Drugi węzeł, zgnił całkowicie, jak się zorientowałem to odciąłem go i zmieniłem mech, ale liść dalej więdnie. Na pędzie widzę, że wychodzi korzeń, ale zastanawiam się czy obcinać liść i wrzucać ogryzek do mchu czy próbować dalej ukorzeniać z liściem.

#rosliny #domowyogrod #ogrodnictwo #monstera #zieloneidahoo #
Idahoo - Liść monstery siltepecana, którą ukorzeniam zaczął więdnąć i robi się brązow...

źródło: comment_1666971055UJjhtMBcEay1k2SwEJ9SqI.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Idahoo: póki jeszcze jest zielony to zostaw, bo rośliny czerpią z liści składniki odżywcze, zwłaszcza u młodych roślin, które tych liści mają jeszcze mało
  • Odpowiedz
@Dzienpachniejakpoczatek: Likwidowałem jedna grządke podwyższaną. Na spodzie bylo sporo jeszcze nieprzerobionego kompostu, w nim siedziały. Na wiosne miałem podobnie. Tutaj ich w ogole sporo, im wiecej materii organicznej w ziemi tym wiecej pedrakow
  • Odpowiedz
Korzeń mojej monstery postanowił zamieszkać w kurczakowej doniczce () obserwowałam go odkąd rozpoczął wyprowadzać się z głównej łodygi. Najpierw pewnie do przodu, a potem zdecydowanie, wprost w dół. Niesamowite jest jakie poczucie przestrzenne ma taki korzonek… (ʘʘ) #rosliny
peszekorzeszek - Korzeń mojej monstery postanowił zamieszkać w kurczakowej doniczce (...

źródło: comment_1666866982HaPZNpe0WkFiXbZVWcT8zk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nigdy nie bylem fanem roślinek do czasu aż na targu jakimś kupiłem muchołówkę i kapturnicę. Obie małe i obie wg moich kumpli miały pasc mi po miesiacu bo tak im padały. Trzymają się już 6ty, rosną nowe a dziewczyna kupiła mi do tego rosiczkę, kolejną kapturnice i pieknyego malego dzbanecznika. Ciezko bedzie je utrzymać przy życiu ale aktywnie sprawdzam je i ucze sie o nie dbać. Ktoś z was je choduje i
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@theonlyazy: Owadożery są proste w hodowli, dużo słońca, dużo wody i podłoże to kwaśny torf. Muchołówki i kapturnice trzeba zimować, rosiczka i dzbanecznik może stać cały czas w tych samych warunkach
  • Odpowiedz
mordeczki, czy te siewki wyglądają w porządku? wysiałem jakieś sałaty mix i inne pietruszki. wilgotność jest ok, trzymam to w pojemniku plastikowym, przezroczystym na macie grzewczej. pierwszy raz w życiu to robię, naświetlam tylko i wyłącznie sztucznym oświetleniem (odpowiednim oczywiście do roślin) ale może za słabe jest? włączam na jakieś 10-12 godzin, a potem jest ciemno. siewki powinny tak się wyciągać?

#hydroponika #rosliny #ogrodnictwo
b.....s - mordeczki, czy te siewki wyglądają w porządku? wysiałem jakieś sałaty mix i...

źródło: comment_1666767503Qn1C220kWhxyUNKzMb8xdt.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdy składałem wczoraj zestawy degustacyjne #chilizgobim to po złożeniu pełnych zestawów zostało mi jeszcze trochę wolnych papryczek odmian, których zbiór był szczególnie obfity. Pomyślałem, że powtórzę manewr z poprzedniego zbioru i złożę z nich zestawy MINI tzn. z mniejszą ilością odmian papryczek w paczce. Udało się złożyć 6 takich zestawów, które dla ułatwienia chciałbym odsprzedać poza kolejką i listą chętnych.

BTW napisałem już do osób z listy chętnych na zestawy degustacyjne,
gobi12 - Gdy składałem wczoraj zestawy degustacyjne #chilizgobim to po złożeniu pełny...

źródło: comment_16666532537x6OwPF70a5Pwj1nutCff3.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach