Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Róże odkryłam słoma i póki co nie kopczykowalam, zaraz znów ma być 10C. Mam nadzieję, że to wystarczy żeby przetrwały ten listopadowy atak zimy.
Begonie zdechły w kilka godzin na mrozie. Pelargonie i kufee przedwczoraj schowałem na zimowanie.
#ogrod #ogrodnictwo #kwiaty #rosliny #ciemnyogrodek #zima
źródło: comment_16688903294QIveA6j9lFfS6ZL73Jd4C.jpg
Pobierz- 1
Słoma teraz by przedłużyć kwitnienie to jeszcze rozumiem ale kopczykowanie przed dłuższym okresem mrozu to już szkodzi. Sorry
- 1
Z tego co na różach wypróbowałam od 2 lat to przy ostatnich zimach kopczykowanie zbędne, lepsza słoma i okrycie przy większym chłodzie gałązkami z iglastych. Sąsiadka kopczykowala i potem miała problem w połowie marca jak już ciepłej się robiło, połowę nowych pędów straciła.
- 0
#chilihead #ostrezarcie #chili #papryczki #ogrodnictwo #rosliny
Jeszcze owoce nie zebrane a już kwitnie :)
Dajcie jej kilka plusów żeby ryja nie wykrzywiała (。◕‿‿◕。)
#chwalesie #pokazcytryne #drzewo #rosliny
źródło: comment_16688766725vRYXdctNo1AmvSYcmycYk.jpg
PobierzMam inne standardowe dekoracyjne roślinki, a te się trzymają.
#gotujzwykopem #rosliny #ogrodnictwo
- 20
Mirki, mam na balkonie truskawki, poziomki, szczypiorek, borowke itd. Wszystko w doniczkach
Owijam je zawsze fizelina. Moje pytanie - czy jak je owine to dalej powinenem je czasami podlac nawet w zimie, czy juz wywalone i jak owiniete to dopiero na wiosne jak odwine to podlac?
- 1
- 1
źródło: comment_1668721425aH4PpM1xcrZB58vJVp0aOb.jpg
Pobierz- 0
Mam młode roślinki posadzone w tym roku: laurowiśnia, głogownik, kiścień, ogniki, leszczyna. Trzeba czymś to opattulic dzisiaj, czy na spokojnie, jeszcze czas?
Nie mam białej agrowlokniny. Jakaś szmata, prześcieradło stare? Mogę też dużymi wiadrami poprzykrywac dla ochrony przed wiatrem
#ogrodnictwo #rosliny
źródło: comment_1668699239fbERodF795QfOTUUGAvOzZ.jpg
Pobierz- 1
- 1
- 1
5
Jak drzewa przygotowują się do zimy?

Jak drzewa przygotowują się do zimy? Przecież jakoś muszą, prawda? Jakie więc drzewa mają strategie? Im bardziej zagłębiamy się w świat drzew, tym bardziej jest on fascynujący.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
źródło: comment_1668597630bqhs9o54yiSftpL9EybJNl.jpg
Pobierz- 1
- 1
źródło: comment_1668692946yYGISmalIt4hSDimXJIQLn.jpg
PobierzJak żołędzie wykiełkują to będzie bonsai, podobno kiełkują bez stratyfikacji więc sprawdzam.
#zieloneidahoo #botanika #rosliny #roslinydoniczkowe #domowyogrod #uprawiajzwykopem
źródło: comment_1668537699VSA2jJ2FqhrgJKkG7rnYw1.jpg
PobierzPółka z deski sosnowej, z podłogi domu moich dziadków. Na szczęście nie była impregnowana, tylko malowana grubymi warstwami farby olejnej - zdzierałem to dwa dni szlifierką. Te wsporniki są do wymiany, jak tylko znajdę takie, które mi się spodobają.
Jutro dojdzie jeszcze oświetlenie, bo niestety okno w sypialni jest na północny zachód
źródło: comment_16685360647YzGyYqAtIhKjTFSlkaLnb.jpg
Pobierz- 1
Te wsporniki na 85 kg przewidziane, więc dały by radę. Tylko z równym nawierceniem deski może być problem jak ona lita. Kumpel na czym takim ma siedziska w wglebniku zrobione. To tylko propozycja była. ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 0
#pytanie #ogrodnictwo #rosliny #rzerzucha #kiciochpyta #kielki #jedzenie #kulinaria
- 0
5
W Katowicach ma powstać 22 ekologicznych przystanków

W każdej dzielnicy Katowic pojawi się zielony przystanek z dachem pokrytym dywanem rozchodnikowym - magazynuje on wodę deszczową i obniża o 3-5 °C temperaturę powietrza wokół przystanku w upalne dni. Również zapylenie wokół wiaty ma być zminiejszone aż o 15-20% i 7,2 kg CO2 rocznie.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2923
W niedzielę zrobiłem ostatni zbiór papryczek w tym roku. Z racji bardzo ciepłej jesieni wyszedł on dużo później niż standardowo co pozwoliło na dojrzenie wielu papryczek, o które obawiałem się, że zostaną zielone do przymrozków. O dziwo udało się i niedojrzałych zielonych papryczek mam wyjątkowo mało (zdjęcie będzie w komentarzach).
Zerwałem wszystko do zera, a
źródło: comment_16685169578SKnYALgZ3lIxGNkkraF9g.jpg
Pobierz- 72
źródło: comment_1668517020JBTGxWESKFRwGEwfsZHG3r.jpg
Pobierz- 178























Mam w kiepskiej doniczce kilka roślinek które nie mają szans się swobodnie rozwinąć. Kiedy najlepiej byłoby je poprzesadzać? Zimą jak będą spały, czy na wiosnę jak będą odżywać przed sezonem?
Jakie podłoże dać? Szukać czegoś specjalnego? Czy to będzie jakaś ściema żeby wyciągnąć kasę?
#roslinyowadozerne #rosliny
@kartofel: Na wiosnę.
Jakie rośliny?