Wpis z mikrobloga

To jest moja Polyscias Fabian. Ma jakieś 130cm, stoi w kącie, ma dostęp do światła poprzez duże okna z naprzeciwka od strony południowo-wschodniej. Przez całe lat puszcza liście, nawet teraz rosną ale tak samo jak w zimę zaczynam obserwować żółknięcie liści i później opadają. Wyrywkowo jeden u góry, jeden na dole, za tydzień gdzieś na innej gałązce jeden itp.. wydaje mi się to normalne bo chyba klimat się zmienił, troszkę zimniej w domu do tego suche powietrze z grzejników, jednak nigdy jej nie pryskalem, podlewanie też raz na półtorej tygodnia. Niby lubi wilgoć ale u mnie jednak rozrasta się najlepiej gdy jak wspomniałem nie natryskuje jej oraz nie podlewam obficie.
Zeszłej zimy też miałem problem, straciła około 40% liści, odrosło przez lato więcej niż straciła przez zimę, no ale zbliża się kolejna.
Jakieś rady czy ona już tak ma, że stare liście zrzuca czy coś nie tak się robi z klimatem, jest jej za zimno lub światła za mało z uwagi na pochmurne dni?

#kwiaty #rosliny #roslinydoniczkowe
Kaolin28 - To jest moja Polyscias Fabian. Ma jakieś 130cm, stoi w kącie, ma dostęp do...

źródło: comment_1668721425aH4PpM1xcrZB58vJVp0aOb.jpg

Pobierz
  • 6