#rosliny #roslinydoniczkowe #ogrodnictwo #uprawiajzwykopem
Kochani problem mam z bananowcem, "drzewko" kupione na początku roku fajnie się rozwijało, pojawiał się liść za liściem ale niestety około miesiąca temu coś niedobrego zaczęło się dziać . Wzrost zatrzymał się całkowicie, nowy liść się pojawił ale przestał się rozwijać dalej i jest na takim samym poziomie już ponad dwa tygodnie. Pojawiły się dwa "odrosty". Dodam, że nie znam
Dominias - #rosliny #roslinydoniczkowe #ogrodnictwo #uprawiajzwykopem
Kochani proble...

źródło: comment_16659166781H5IozItBiXIJz27XvqbLf.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@93michu93: te drzewko na początku też miało prawie 3 metry :( generalnie tak jest, że po wydaniu owoców umierają ale z kłącza wyrastają nowe i rosną do wydania i zebrania owoców
  • Odpowiedz
@Dominias: pierwsza rzecz to musisz zapewnić nasłonecznienie z okresu wakacyjnego przez cały czas. Odpowiednią temperaturę powyżej 20 st i odpowiednią wilgotność, nawożenie też musi być.
Wysłałem pytanie do znajomego, zobaczymy co odpowie.

Ja zrezygnowałem z bananowców na rzecz ananasów i palm daktylowych.
  • Odpowiedz
Jakie warzywa mogę posadzić w październiku?
Czosnek? Jaki i gdzie kupić żeby wyrósł jakiś konkretny, duży?
Mama mi kiedyś dała czosnek do posadzenia to wyrósł tak mały że nie opłacało się tego obierać. Podobni da jakieś odmiany giganty. Czego szukać?

#ogrodnictwo #rosliny
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak ktoś chce jeszcze powstadzać parę cebuli do ogrodu to w obi fajne przeceny i paczki 25 sztuk tulipanów za 8 złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°) W tym koszu były jeszcze hiacynty 8 sztuk i jakieś bardziej fancy tulipany po 8 sztuk. Obok był jeszcze kosz za 4 zlote, a w nim tulipany po 7/8 sztuk, hiacynty 3 sztuki i chyba jakieś żonkile też tam widziałem. Jeszcze mały
Fishuur - Jak ktoś chce jeszcze powstadzać parę cebuli do ogrodu to w obi fajne przec...

źródło: comment_1665729078mErOnpEVQwoojo7PqV3Twh.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MlLF: Taka jak w naturze raczej nie ,ale przy dobrym zabezpieczeniu i dogrzewaniu może mieć ze 2 - 3 m ( ͡° ͜ʖ ͡°), lepiej wieksze szanse miała by araucaria araucana do -20 dała by radę . Ale krzyżówka obu gatunków wiem że rośnie w gruncie w Niemczech .( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz