Robię porządku w ogrodzie. Dokopałem się do starego błuszcza mającego pewnie że 20 lat. Przy korzeniach utworzyła się jakaś materia składająca się że śmieci, liści i starych kiepow. Ale to co trzymam w ręce to chyba żywe korzonki tego bluszcza. Czy jest szansa że jak wkopie to pod płotem to wypuści to na wiosnę jakieś liście? Mam tego od cholery. Zastanawiam się czy można. Z tego zrobić szybki żywopłot oraz zadarnic część
bgjm - Robię porządku w ogrodzie. Dokopałem się do starego błuszcza mającego pewnie ż...

źródło: comment_1668511664mQjZ7mtup0WrUgwbbzlFg4.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bgjm: Runianka japońska,
One bywają dość kłopotliwe w uprawie ale z reguły są mało wymagające. Ważne aby gleba była umiarkowanie wilgotna ale nie stała woda. A na zimę może trochę kłapnąć.
  • Odpowiedz
@bgjm: Naparstnica jest rośliną dwuletnią, dobrze by było aby już rosła w miejscu docelowym, przesadzona w przyszłym roku straci sporo energii na ukorzenienie co odbije się na kwitnieniu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy pytanie, jakie są najbardziej pachnące rośliny do mieszkania? Najbardziej zależy mi na zapachu lasu. Chciałbym tak kupić z 5-10 roślinek. Może być też coś zwisającego bo mam fajne jedno miejsce na taką jedną zwisającą roślinkę

Najlepiej też żeby nie były zbyt wymagające.

Nigdy się w sumie nie zagłębiałem jakoś w temat dbania o rośliny, chociażby czym je podlewać? Czy jak pokrusze skorupki jajek, zaleje wodą z kranu i będę podlewać to będzie git?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anty_Chryst: geranium ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to nie pachnie lasem

jak chcesz coś co wygląda leśnie i jest łatwe w uprawie, to polecam paproć davalia, nie sypie się tak jak zwykły nephrolepis
  • Odpowiedz
Nigdy się w sumie nie zagłębiałem jakoś w temat dbania o rośliny, chociażby czym je podlewać?


@Anty_Chryst: Byle nie wodą prosto z kranu. Wystarczy mieć na podorędziu konewkę albo butelkę i zawczasu mieć tam wlaną wodę, żeby podlewać rośliny taką "odstaną". Dobre będzie dodanie co jakiś czas odżywki do takiej wody.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bgjm:Faktycznie, trochę klepisko.
Co do wapna , zarówno nadmierne zakwaszenie jak i alkaliczny odczyn gleby nie jest wskazany.
Po pierwsze przeszedłbym się do ogrodniczego lub kupił przez internet tester kwasowości gleby z płynem Helliga, daje najbardziej prawidłowe wyniki. Wcześniej zrobił próbę mieszaną gleby z trawnika.
Zakładałem trawniki na różnych podłożach glina, piach i zawsze wszystko było ok. Przede wszystkim najważniejsze jest dobre przygotowanie podłoża.
Jeśli woda nie wsiąka jak powinna,
  • Odpowiedz
@bgjm: Sama trawa wygląda jakby jej czegoś brakowało. Puki ciepło na fragmencie trawnika jeszcze nawet i teraz wysiałbym nawóz o podwyższonej zawartość azotu zobaczymy jak zareaguje.
  • Odpowiedz
  • 0
Przecież nazywa się tak samo. Jarząb pospolity/zwyczajny/jarzębina można używać zamiennie.
  • Odpowiedz
@Strzalka: Moze zaczac sie przechylac w strone światła, generalnie liść z natury absorbuje światło górną warstwą więc może będzie słabszy efekt, napisz PM to Ci wyślę pare przykładów :P
  • Odpowiedz
  • 5
Tegotygodniowe nabytki z Lidla (e. Aureum, scindapsus, i chyba e. Neon) przesadzone z tragicznej ziemi produkcyjnej do bigosu. Od poniedziałku stały bez podlewania, a i tak podłoże można było dziś wycisnąć jak gąbkę.

Dałem im też paliki, którymi zachwyca się połowa roślinnego Instagrama, w środku zamiast mchu - bigos. Mam akurat drugie e. aureum przy paliku z włókna kokosowego, więc będę mógł porównać, która podpora daje lepsze efekty.

#zieloneidahoo
Idahoo - Tegotygodniowe nabytki z Lidla (e. Aureum, scindapsus, i chyba e. Neon) prze...

źródło: comment_16681095681XG21xHM7kPzmGVKYU3DpC.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kokosowe 50 cm kupowałem chyba po 8 zł w Castoramie

@Idahoo: tanio, ja w obi chciałem coś kupić to najtańsze za 40 albo 50zł były xD a tak to właśnie siatka ogrodzeniowa za 6-7zł/mb i można robić paliki do woli
  • Odpowiedz
Co się stanie jeżeli będę przycinał brzozie czubek, tak aby nie wyrosła wyżej niż ok 3-4m? Będzie to wyglądało sensownie? Lubię brzozy ale nie chcę drzewa giganta w małym ogrodzie.

#rosliny #ogrodnictwo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bgjm: pójdzie w szerokość.
Sam mam podobny problem.
Moja ma już z 6m. jest chuda ale wysoko - jak to brzoza.
na razie czekam i obserwuje :)
  • Odpowiedz
@PanDomestos:
Pierwsze słyszę o herbatce z nasion. Ogólnie to nasiona spotyka się w "herbatkach", ale traktowałbym to jako zanieczyszczenie, zbędny dodatek, który ciężko oddzielić na etapie produkcji, a nie żaden bonus xD
  • Odpowiedz
@PanDomestos: albo sobie pomyliłeś produkty przy zamawianiu albo sprzedawca się rąbnął. Herbata jak nazwa wskazuje to susz, mieszanka, a nie nasiona, które same w sobie co najwyżej mogą posłużyć jako karma dla ptaków.
  • Odpowiedz
Co polecacie na ziemiórkę?
Posadziłem Płomień Afryki i zalęgła się ziemiórka.
Drzewko samo z siebie może nie przeżyć zimy a tu jeszcze muszki :(
Jak na razie podlałem substalem 12ml / 200ml wody i czekam na rozwój sytuacji.

Wymienić całą glebę (może nie przeżyć) czy może macie jakieś sposoby na te muszki?
xmadesio - Co polecacie na ziemiórkę? 
Posadziłem Płomień Afryki i zalęgła się ziemi...

źródło: comment_1668011334yI9Z2aWYE54e1ZuLxVLHkX.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach