@Kruszyn99: mam to samo, rosło, a potem liście zaczęły usychać i tak stoi. Ani ziemia, ani woda, ani nawozy nie pomagają. To jakiś grzyb musi być i trzeba roślinkę wystawić na słońce.
  • Odpowiedz
@Kruszyn99: Wygląda słabo ale nie najgorzej.
Problemem może być brak słońca w tym okresie.
Natomiast wodniste plamy na liściach mogą świadczyć o jakiejś chorobie. Miedzian na taką przypadłość może nie wystarczyć, on działa bardziej zapobiegawczo niż interwencyjne a ponadto powierzchniowo na roślinie b
Można podlać Previcur. Jeden z bezpieczniejszych ŚOR a działa naprawdę dobrze.

Jest też możliwość że dostało trochę przeciągu
  • Odpowiedz
@Nanocaddo: Właśnie ostatnio chyba 0.4 wychodzą z użycia. Widziałem że częściej ludzie przechodzą na 0.6 albo 0.8. Sam od jakiegoś czasu drukuję na 0.32 warstwie i nie widzę jakiejś kosmicznej różnicy w jakości/wytrzymałości, a czasowo zysk jest ostry.
Pewnie przy 1mm dyszy już jakość słabiej, no ale to nie do takiego druku. We Frankfurcie na targach widziałem kiedyś warstwy wysokości całej standardowej mk6 (picrel) ( ͡° ͜ʖ ͡
Wyrewolwerowanyrewolwer - @Nanocaddo: Właśnie ostatnio chyba 0.4 wychodzą z użycia. W...

źródło: comment_1667990775Pilk4TcQqhzjax0sLiwtXB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jakie rośliny ozdobne przetrwają mi zimę w donicach? Chodzi mi o takie które będą ozdobne zimą.. chcę coś na tarasie postawić.

#ogrodnictwo #rosliny
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bgjm z zimozielonych roślin które przeżywają w donicach polecam bergenie sercolistną, bluszcz pospolity, cis, kosodrzewinę, trawę ozdobną rozplenicę japońską, barwinek pospolity. Tylko donice muszą być odpowiednio duże i najlepiej je jakoś ocieplić od wewnątrz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@L3gion: nie zdarzyło mi się nigdy spalić sansevieri stawiając ja bezpośrednio na słońcu więc na moje może być i tak moonshine musi mieć więcej światła bo inaczej ciemnieje :)
  • Odpowiedz
@L3gion: To trochę błędne przekonanie, że sansevierie nie lubią słońca. Po prostu świetnie sobie radzą mając go niewiele. W naturze rosną przecież też w pełnym słońcu.
  • Odpowiedz
Mam na balkonie w doniczce kamelię. Mała sadzonka z Biedronki. Czy dawać do piwnicy na zimę czy zostawić na tarasie? Jedni mówią że kamelia przezimowała im w gruncie a inni że nie. Mieszkam na południowym zachodzie Polski więc mocnych zim nie ma. Taras jest od dołu jest "podgrzany" przez pomieszczenia pod nim, zawsze topnieje na nim śnieg.
#ogrodnictwo #rosliny #ogrod #balkon #taras
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie było mnie tydzień w domu i przez ten czas na storczykach pojawiły mi się welnowce. Czy muszę usuwać zainfekowane kwiaty?

Czytając poradniki internetowe nie jest to dla mnie jednoznaczne. Wydaje mi się, ze powinnam je usunąć, bo raczej nie zdejmę z nich tego robactwa tak jak z liści i łodyg, ale wolałam się podpytać was mirki :)
#rosliny #storczyki
uglyhero - Nie było mnie tydzień w domu i przez ten czas na storczykach pojawiły mi s...

źródło: comment_1667680767Sjn6744P50b9X5EoQcObgj.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uglyhero usuwaj wszystko, co jest zainfekowane i da się usunąć. Resztę spryskaj bardzo dokładnie preparatem na wełnowce. Jak ci się wymkną spod kontroli to wszystkie rośliny trafią prędzej czy później na śmietnik. Miałem to cholerstwo i wszystkie rośliny z pomieszczenia musiałem w końcu wyrzucić.
  • Odpowiedz
Halo pomocy drzew mi umiera ☹️. Kupiony tydzień temu był w idealnym stanie, a teraz liście mu żółknieją. Nawet nie wiem czy mu za mało/dużo wody światła czy czegokolwiek. Wczesniej się bałem ostro podlewać żeby go nie zalać ale dzisiaj zrobiłem jak sprzedawca pokazywał czyli cała doniczka w wodę na kilka sekund. Można po liściach określić co może mu sie dziać, co robię źle?
#bonsai #rosliny
v3ctor - Halo pomocy drzew mi umiera ☹️. Kupiony tydzień temu był w idealnym stanie, ...

źródło: comment_1667495261zkPDwJoj1xDy7RqAxNiZix.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@v3ctor

Jesienią przebarwiają się na żółto. Interesujące jest to, że wiązy mogą zrzucać liście na zimę lub zostawiać je do wiosny - do pojawienia się nowych pąków.
  • Odpowiedz