Wpis z mikrobloga

No to czas na trzecie i zarazem ostatnie #rozdajo zestawu ostrych papryczek #chilizgobim

W niedzielę zrobiłem ostatni zbiór papryczek w tym roku. Z racji bardzo ciepłej jesieni wyszedł on dużo później niż standardowo co pozwoliło na dojrzenie wielu papryczek, o które obawiałem się, że zostaną zielone do przymrozków. O dziwo udało się i niedojrzałych zielonych papryczek mam wyjątkowo mało (zdjęcie będzie w komentarzach).

Zerwałem wszystko do zera, a puste krzaki zostały wyrwane, więc jeżeli ktoś się nie załapał przy wcześniejszych zbiorach to teraz ma ostatnią szansę (aczkolwiek nie wielką, bo zbiór nie jest tak obfity jak poprzednie, a sporo papryczek poszło teraz na moje potrzeby, bo zdecydowałem się zrobić trochę sosów) na zestaw.

Krótko podsumowując sezon to gdyby nie to, że przechodziłem COVID w czasie jak trzeba było startować z uprawą, to miałbym w tym roku rekordowe zbiory. Opóźnienie wysadzenia roślin o 3 tygodnie sprawiło, że zbiory wyszły standardowe z czego i tak jestem bardzo zadowolony.

Na zdjęciu głównym tradycyjnie stół z całym zbiorem. Od razu rzuca się w oczy, że zbiór późnojesienny (chociażby po intensywności kolorów papryczek).

Więcej zdjęć w komentarzach.

Zestawów powinno z małym naddatkiem starczyć dla wszystkich, których mam zapisanych na liście chętnych na zestawy. Będę się do Was odzywać dziś wieczorem ze szczegółami wysyłki. Powinno dla każdego starczyć :)

Rozdajo będzie losowane za pomocą #mirkolos wśród plusujących ten post przez pierwsze 48 godzin od jego publikacji. Wysyłka na mój koszt paczkomatem.

---
https://www.instagram.com/chili_z_gobim/
https://www.facebook.com/Chili-z-Gobim-102848334580501
---

#chili #chilihead #papryka #papryczki #hobby #zainteresowania #hobby #zbior #zniwa #ostrezarcie #ostresosy #rosliny #ogrod #ogrodnictwo #zadarmo #domowyogrod #domowauprawa #uprawiajzwykopem #sadzonki #warzywa #uprawa #losowanie #losowanie
Pobierz
źródło: comment_16685169578SKnYALgZ3lIxGNkkraF9g.jpg
  • 68
te zerwane niedojrzałe też powinny dojść. Trzymaj w ciemnym.


@Kinior: Znaczy ze zerwane niedojrzałe się wybarwią, ale nie dojrzeją. Niestety inaczej niż w przypadku pomidorów za wcześnie zerwane papryczki nie dojrzewają. Wybarwienie się jest efektem procesów rozpadu, a nie dojrzewanie. Ale całe szczęście i na takie zielone sztuki mam kilka zastosowań :)

@wacek_1984: Od zrywania bolą głównie plecy ;P Ale potem smakowanie zdecydowanie może boleć.

@dizzy126: Taka odmiana :)